Menu
Kurier Praski logo
środa, 27 października 2021
emisja

Słodka jesień od Wedla dla mieszkańców Pragi-Południe

Słodka jesień od Wedla dla mieszkańców Pragi-Południe

 

 

Warsztaty psychologiczne i edukacyjne, piknik międzypokoleniowy, potańcówka retro - to tylko niektóre działania, które zostaną zrealizowane przez warszawskie organizacje pozarządowe w ramach konkursu grantowego „Wedel od Serca” pod Honorowym Patronatem Burmistrza Pragi-Południe. Obchodząca w tym roku swoje 170-lecie firma chętnie współpracuje z lokalnymi organizacjami na rzecz najbliższego sąsiedztwa, kontynuując w ten sposób tradycję zaangażowania społecznego założycieli.

 

Program grantowy „Wedel od Serca. Pomagamy innym” to sprawdzona formuła, którą od 14 lat z sukcesem realizowano wewnętrznie, angażując załogę do wspólnych działań dobroczynnych. W odpowiedzi na oczekiwania konsumentów zdecydowano o rozszerzeniu formuły akcji. Z badania przeprowadzonego przez SWPS i firmę Wedel wynika, że 63 proc. Polaków uważa, że firmy powinny stale uwzględniać cele społeczne w swojej działalności, dlatego w tym roku po raz pierwszy do zgłaszania inicjatyw zaproszono także lokalne fundacje i stowarzyszenia. W ten sposób Wedel celebruje 170-te urodziny ze wszystkimi przedstawicielami swojego otoczenia – pracownikami, klientami, partnerami i sąsiadami.

 

Do konkursu zgłoszono kilkanaście projektów. Komisja złożona z przedstawicieli firmy i współpracującej z nią agencji eventowej wybrała 6 z nich, które otrzymają dofinansowanie na realizację. W ramach zwycięskich inicjatyw przeprowadzone zostaną 3 cykle warsztatów oraz 3 wydarzenia kulturalne.

 

Fundacja pomocy prawno-psychologiczno-społecznej „À propos” zaprosi mieszkańców na wyjątkowe spotkania, w trakcie których uczestnicy będą mieli okazję pełniej doświadczyć drugiego człowieka i kontaktu z nim. Cykl wydarzeń stworzy przestrzeń do lepszego poznania swoich zmysłów oraz zwiększenia wiedzy na temat potrzeb osób z niepełnosprawnościami i barier, jakie te osoby napotykają. Fundacja „Zwalcz Nudę” poprowadzi cykl warsztatów dla rodzin i dzieci. Każde ze spotkań będzie miało inną tematykę, obejmującą ciekawostki na temat Pragi i Wedla w nietypowej odsłonie. Dzieci poznają najpiękniejsze zabytki Pragi-Południe, ptaki w praskich parkach oraz historię czekolady. Stworzą też własne czekoladowe rzeźby. Warsztaty ekologiczne przeprowadzi natomiast Stowarzyszenie „Warszawski Hackerspace”. Podczas zajęć młodzież odkryje tajniki nauki, zbuduje robota, mechaniczne zabawki i zrealizuje inne projekty wykorzystując przy tym materiały pochodzące z recyklingu. Kolejne projekty to ciekawe wydarzenia integrujące lokalną społeczność. Fundacja Retro im. Mieczysława Fogga zorganizuje w Parku Skaryszewskim międzypokoleniową potańcówkę przy szlagierach z lat 20. i 30. Uczestnicy zabawy poznają czasy świetności Pragi, kiedy to wedlowska produkcja przeniosła się do nowej fabryki w sąsiedztwie parku. Fundacja Instytut Inicjatyw Prorozwojowych – Muzeum Kaset przygotuje… 58. urodziny kasety magnetofonowej, podczas których odbędą się ciekawe zajęcia, m.in. upcyclingowe i muzyczne, a także konkursy. Natomiast Towarzystwo Przyjaciół Kamionka i Skaryszewa zorganizuje w okresie bożonarodzeniowym wspólne sąsiedzkie spotkanie ze śpiewaniem kolęd.

 

Słodka tradycja pomagania

 

Współpraca z organizacjami pozarządowymi w istotnych społecznie obszarach to jeden z elementów strategii społecznej odpowiedzialności Wedla. Zgodnie z tym podejściem firma tworzy wieloletnie partnerstwa na rzecz mieszkańców Pragi i Warszawy.

 

Od 20 lat współpracujemy ze Stowarzyszeniem „Serduszko dla Dzieci” przy akcjach edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Wspólnie dbamy także o lokalną bioróżnorodność, prowadząc pasiekę na dachu naszej fabryki czy tworząc hotele dla owadów zapylających. Jako mecenas projektu „Ogrody Polsko-Niemieckie” uczestniczymy w rewitalizacji części Parku Skaryszewskiego w naszym sąsiedztwie, a także jesteśmy partnerem organizowanego w Parku co roku Biegu Wedla – mówi Karolina Kopińska, koordynatorka ds. CSR firmy Wedel. 

 

Konkurs „Wedel od Serca” to kolejna współpraca Urzędu Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy z firmą Wedel. Partnerstwo z lokalnym producentem, którego historia jest silnie związana z naszą dzielnicą, pozwala nam wspólnie realizować ważne dla mieszkańców cele, integrować społeczność i wspierać rozwój lokalnych organizacji pozarządowych – mówi Tomasz Kucharski, Burmistrz Pragi-Południe. 

 

Projekty będą realizowane od września do grudnia w różnych placówkach na terenie Pragi-Południe. Jest to forma wspólnego świętowania wyjątkowego jubileuszu firmy, której serce od blisko 100 lat bije na warszawskim Kamionku.

 

 

O badaniu:

Badanie „Zaangażowanie społeczne firm” zostało zrealizowane przez Centrum Innowacji Społecznych i Technologicznych HumanTech Uniwersytetu SWPS na zlecenie firmy Wedel. Badanie przeprowadzone w dniach 29.09-08.10.2020, metodą CAWI, na reprezentatywnej próbie Polaków (N=1665), dobranej wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania, na panelu badawczym Ariadna, w wieku od 18 lat wzwyż.

e-mail
czwartek, 26 sierpnia 2021

Komentarze

Nick
E-mail - nie jest wyświetlany w serwisie, służy do kontaktu z redakcją
Twój komentarz
Security Image
Nieprawidłowy kod

Informacyjna Gra Planszowa

Freekonomia poleca!

Freekonomia poleca!
Mariusz Surosz "Praga. Czeskie ścieżki"
Czytaj więcej...

Freekonomia i KP polecają

Freekonomia i KP polecają
Cixin Liu " O mrówkach i dinozaurach" Dom Wydawniczy Rebis
Czytaj więcej...

"Czytanie wzmacnia"

"Czytanie wzmacnia"
VII edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek Ogólnopolska Akcja Noc Bibliotek została zainicjonowana w 2015 roku.
Czytaj więcej...

w ZUS rusza konkurs dla dzieci i młodzieży

w ZUS rusza konkurs dla dzieci i młodzieży Jak zachęcić babcię lub dziadka do posiadania konta w banku?.
Czytaj więcej...

Nowa placówka medyczna na Pradze Południe AS-MEDICA, przyjmuje pacjentów!

Nowa placówka medyczna na Pradze Południe AS-MEDICA, przyjmuje pacjentów!
Na Pradze-Południe pojawiła się właśnie nowo otwarta klinika świadcząca szerokie usługi Medyczno-Kosmetologiczne AS Medica.
Czytaj więcej...

„Myślę, więc nie śmiecę”

„Myślę, więc nie śmiecę”
„Myślę, więc nie śmiecę” to hasło tegorocznej akcji „Sprzątania świata – Polska 2021 ” „Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World, której celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.
Czytaj więcej...

Współpraca z Fundacją Ronalda McDonalda w ramach projektu #BajkaOdSerca

Współpraca z Fundacją Ronalda McDonalda w ramach projektu #BajkaOdSerca
Oddziaływania resocjalizacyjne wobec osób pozbawionych wolności mogą mieć różną formę.
Czytaj więcej...

Oferta dzierżawy hali i zatrudnienia skazanych na terenie Aresztu Śledczego w Warszawie-Grochowie

Oferta dzierżawy hali i zatrudnienia skazanych na terenie Aresztu Śledczego w Warszawie-Grochowie
Dyrektor Aresztu Śledczego w Warszawie-Grochowie zaprasza do współpracy przedsiębiorstwa zainteresowane prowadzeniem działalności gospodarczej na terenie aresztu śledczego w zakresie dzierżawy hali i zatrudnienia skazanych.
Czytaj więcej...

VAT EU

  Narracja: Odprawy przesyłek z poza UE przez Pocztę Polską Gra dla 3-6 osób Na motywach gry: Memory Rola graczy: Gracze wchodzą w rolę pracowników Poczty Polskiej S.
Czytaj więcej...

Dołącz do Nas i zostań funkcjonariuszem Służby Więziennej

Dołącz do Nas i zostań funkcjonariuszem Służby Więziennej Zapraszamy do zapoznania się z ofertą pracy w szeregach Służby Więziennej.
Czytaj więcej...

PTTK Trakt zaprasza na wycieczkę z cyklu „Letnich Spacerków po Warszawie”

PTTK Trakt zaprasza na wycieczkę z cyklu „Letnich Spacerków po Warszawie” PTTK Trakt zaprasza na wycieczkę z cyklu „Letnich Spacerków po Warszawie”.
Czytaj więcej...

Rekrutacja trwa! Nowe bezpłatne Przedszkole Publiczne Edulica na Pradze-Południe

Rekrutacja trwa! Nowe bezpłatne Przedszkole Publiczne Edulica na Pradze-Południe Nowe bezpłatne Przedszkole Publiczne Edulica na Pradze-Południe.
Czytaj więcej...

Porozumienie o współpracy z Wojskową Akademią Techniczną

Porozumienie o współpracy z Wojskową Akademią Techniczną 6 lipca zostało podpisane porozumienie o współpracy naukowo – dydaktycznej pomiędzy płk Radosławem Salakiem - Dyrektorem Aresztu Śledczego w Warszawie – Białołęce a prof.
Czytaj więcej...

Nasz aktualny numer

Listopad 2020 nr. 19
pion_koncepcja
zwolnieni z teorii
freekonomia
Przydas.pl Sklep na facetów

Pogoda

Kurs Walut

freekonomia
freekonomia
freekonomia