Menu
Kurier Praski logo
czwartek, 02 grudnia 2021
KP_mas_media

Sękacz Królewski – „zaczynaliśmy na Pradze”

wyrabianie sękaczaSękacz Królewski – „zaczynaliśmy na Pradze”

Sękacz Królewski – „zaczynaliśmy na Pradze”

Firma Secpol Sp. z o.o. powstała w 1991 r. Od początku istnienia jej sztandarowym produktem jest sękacz - tradycyjne słowiańskie ciasto. Przez lata zdobywali rodzimy polski rynek stając się liderem w tym sektorze branży spożywczej. Starając się sprostać trendom globalnego rynku stworzyli markę Sękacz Królewski, która z powodzeniem zdobywa uznanie również poza granicami Polski. A wszystko zaczęło się od małego lokalnego praskiego handlu, jak mówi sam Prezes firmy – zaczynaliśmy na Pradze – to oczywisty kierunek dla produktów z Marek, wszak jeszcze w latach 70-tych ub. wieku łączyła nas kolejka wąskotorowa do Dworca Wileńskiego gdzie odbywał miejski handel. Praskie sklepy również bardzo szybko przyczyniły się do zwiększenia naszej sprzedaży a w konsekwencji do rozwoju firmy.

Sękacz Królewski – zgodnie z tym co możemy dowiedzieć się od przedstawicieli firmy Secpol – wytwarzany jest na bazie oryginalnej słowiańskiej receptury oraz tradycyjnej metodzie wypiekania – warstwa po warstwie – której efektem jest niepowtarzalny wzór przypominający przekrój pnia drzewa. Swój wyjątkowy smak oraz długotrwałą świeżość zawdzięcza wielogodzinnej, perfekcyjnej obróbce cieplnej, unikalnej recepturze opierającej się na naturalnych składnikach, oraz mistrzowskiemu wykonaniu piekarzy, którzy w każdą kolejną żmudnie wypiekaną warstwę sękacza wkładają swoje serce, oraz wieloletnie doświadczenie. Dzięki temu Sękacz Królewski ma tak oryginalny, piękny wygląd i doskonały świeży smak, który doda świetności wszelkiego rodzaju uroczystościom, spotkaniom lub małym chwilom tylko dla siebie.

Gotowe wypieczone ciasto waży ponad 15 kg a prawie połowa jego masy to świeże jaja kurze – dopiero później podlega ono procesowi suszenia i krojenia na odpowiednio mniejsze kawałki w zależności od rodzaju produktu jaki chce się uzyskać a których firma w swojej ofercie ma kilkadziesiąt. Można wybierać spośród tradycyjnych wielkich sękaczy stawianych na weselnych stołach aż po małe kawałki do zjedzenia „na raz” a w dodatku mogące być opakowane w folię z dowolnym nadrukiem (z czego chętnie korzystają teraz w trakcie kampanii wyborczej różni kandydaci rozdając sękacze z nadrukowanym swoim wizerunkiem). Sękacze Królewskie występują również z różnymi polewami oraz posypkami (np. kokosową lub z orzeszków ziemnych).

Zakład firmy Secpol spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa i higieny w branży spożywczej i posiada certyfikat międzynarodowego standardu żywności IFS. Do produkcji swoich wyrobów nie stosuje produktów modyfikowanych genetycznie (GMO). Secpol Sp. z o.o. jest również dystrybutorem swoich produktów i współpracuje z kilkoma tysiącami odbiorców na terenie Polski. Do ich grona należą tysiące sklepów spożywczych, ogólnopolskie sieci handlowe i lokalne, hurtownie cukiernicze, hurtownie ogólno-spożywcze, piekarnie i cukiernie. A wszystko to zaczęło się u nas na Pradze, w małych lokalnych sklepikach.

Miłe to uczucie kiedy widzi się, że ktoś kto zaczynał na naszym praskim podwórku odniósł sukces i jest teraz rozpoznawalny w całej Polsce a nawet poza jej granicami. Jak widać zaczynając na Pradze można odnieść prawdziwy sukces!

 

e-mail
Sękacz Królewski
PDF
wtorek, 15 marca 2016

Komentarze

Nick
E-mail - nie jest wyświetlany w serwisie, służy do kontaktu z redakcją
Twój komentarz
Security Image
Nieprawidłowy kod

Informacyjna Gra Planszowa

Nieoczywiste rozmowy o dziejach świata. Poleca Freekonomia!

Nieoczywiste rozmowy o dziejach świata. Poleca Freekonomia!
Rewelacyjna podróż przez wieki jaką zaprezentowała nam autorka książki " Wędrówki przez czas" Pani Beata Janowska to zbiór wywiadów z najtęższymi umysłami historii Polski i Europy jaki obecnie nosi nasza umęczona ziemia.
Czytaj więcej...

Turniej piłkarski w Parku Skaryszewskim

Turniej piłkarski w Parku Skaryszewskim
Klub sportowy drukarz warszawa zaprasza wszystkich sympatyków piłki nożnej na wspólne świętowanie z okazji 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości!!!   W Parku Skaryszewskim oraz na Kamionkowskich Błoniach Elekcyjnych rozegrany zostanie w ramach obchodów Święta Niepodległości turniej piłkarski dla rocznika 2011.
Czytaj więcej...

Finał charytatywnej akcji #KoszulkaOdSerca

Finał charytatywnej akcji #KoszulkaOdSerca
#KoszulkaOdSerca Akcja #KoszulkaOdSerca została przygotowana we współpracy z Fundacją Ronalda McDonalda, z którą jednostka posiada podpisane porozumienie o współpracy.
Czytaj więcej...

Freekonomia poleca!

Freekonomia poleca!
Wydawnictwo MT Biznes
Czytaj więcej...

Freekonomia poleca!

Freekonomia poleca!
Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego
Czytaj więcej...

Freekonomia poleca!

Freekonomia poleca! Mariusz Surosz "Praga. Czeskie ścieżki"
Czytaj więcej...

Trwa rekrutacja do Służby Więziennej

Trwa rekrutacja do Służby Więziennej Zapraszamy do zapoznania się z ofertą pracy w szeregach Służby Więziennej.
Czytaj więcej...

Freekonomia i KP polecają

Freekonomia i KP polecają Cixin Liu " O mrówkach i dinozaurach" Dom Wydawniczy Rebis
Czytaj więcej...

"Czytanie wzmacnia"

"Czytanie wzmacnia" VII edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek Ogólnopolska Akcja Noc Bibliotek została zainicjonowana w 2015 roku.
Czytaj więcej...

w ZUS rusza konkurs dla dzieci i młodzieży

w ZUS rusza konkurs dla dzieci i młodzieży Jak zachęcić babcię lub dziadka do posiadania konta w banku?.
Czytaj więcej...

Nowa placówka medyczna na Pradze Południe AS-MEDICA, przyjmuje pacjentów!

Nowa placówka medyczna na Pradze Południe AS-MEDICA, przyjmuje pacjentów! Na Pradze-Południe pojawiła się właśnie nowo otwarta klinika świadcząca szerokie usługi Medyczno-Kosmetologiczne AS Medica.
Czytaj więcej...

VAT EU

  Narracja: Odprawy przesyłek z poza UE przez Pocztę Polską Gra dla 3-6 osób Na motywach gry: Memory Rola graczy: Gracze wchodzą w rolę pracowników Poczty Polskiej S.
Czytaj więcej...

Nasz aktualny numer

Listopad 2020 nr. 19
pion_koncepcja
zwolnieni z teorii
freekonomia
freekonomia

Pogoda

Kurs Walut

freekonomia
pion_koncepcja
freekonomia