Menu
Kurier Praski logo
czwartek, 02 grudnia 2021
spojna_koncepcja

Regulamin

REGULAMIN REDAKCYJNY (aktualny)

Czasopisma  Kurier Praski

 

 1. Czasopismo Kurier Praski (w dalszej części regulaminu „KP”) wydawany jest przez: Grupa Project sp. z o.o.  ul. Gorlicka 4a m 134, 02-130 Warszawa zwanym jako Wydawca. Wszelkie Prawa Autorskie do tytułu należą do Wydawcy.
 2. Czasopismo ukazuje się w sposób ciągły za pośrednictwem strony internetowej www.kurierpraski.pl (w dalszej części Regulaminu „stroną internetową”) i nieregularny w postaci drukowanej (w dalszej części Regulaminu „papierowej), w cyklu miesięcznym oraz w postaci elektronicznej (w dalszej części Regulaminu „elektronicznej”), w cyklu miesięcznym.
 3. Koszty wydania KP ponosi Wydawca z środków własnych, środków pozyskanych od reklamodawców i sponsorów, jak również dofinansowania pochodzącego z innych źródeł.
 4. Tematyka KP jest tożsama dla wydania papierowego i elektronicznego i obejmuje: życie lokalne dzielnicy Praga Południe i Praga Północ ale tez może poruszać tematykę ogólno warszawską lub tematy które moga zaintresowac mieszkańców obydwu dzilnic, itp. (można pisać od punktów lub wyróżników jeśli będzie więcej niż 3 punkty).
 5. Wydawca dobiera materiał prasowy do publikacji z należytą starannością, wiedzą i doświadczeniem zawodowym w oparciu o zapisy punktu 4 tego regulaminu. Wydawca zastrzega sobie prawo doboru materiału według odmiennego klucza w sytuacji szczególnie ważnej z punktu widzenia KP i/lub Wydawcy. (ewentualnie te ostanie zdanie wyczerpuje mój dopisek z punktu 4.)
 6. Autorem tekstu do publikacji prasowej może być każda osoba pełnoletnia, która w ocenie Wydawcy ma coś istotnego do przekazania i potrafi to zrobić w sposób przynajmniej poprawny i zgodny z zasadami pisowni języka polskiego.
 7. Materiały prasowe należy przesyłać do KP wyłącznie na adres: kurier@kurierpraski.pl  i wyłącznie w formie elektronicznej z rozszerzeniami: *.doc, *.docx. *.txt, *.odt
 8. Nadesłane materiał wydawca może poprawiać według swoje wiedzy i doświadczenia na wszelkich dostępnych polach prezentacji (a w szczególności wydanie papowie gazety, wydanie internetowe oraz poprzez grę planszowa jaką wydaje)
 9. Przy prezentacji w grze planszowej zastrzega sobie możliwość prezentacji w sposób dowolny z zachowaniem zasad współżycia społecznego i dobrego imienia osób i instytucji. Wydawca zastrzega sobie konsultacje tych materiałów poprzez wysłanie ich do autora. Brak reakcji przez 14 dni uznaje jako akceptację.
 10. Autor przesyłając materiał prasowy do KP na adres kurier@kurierpraski.pl, oświadcza jednocześnie, że jest autorem materiału prasowego, posiada prawo do wyłącznego rozporządzania nim a także, że wyraża zgodę na przekazanie praw autorskich (niewyłączne) do materiału prasowego na okres pięciu lat od daty publikacji.
 11. Wydawca sprawdza zgodność tematyczną i językową, zastrzegając sobie prawo do zlecenia tej czynności osobie/om trzecim bez powiadomienia autora.
 12. Nadesłanie materiału prasowego do KP oznacza dla Wydawcy działanie autora zgodne z: zasadami współżycia społecznego, rzetelności, uczciwości.
 13. Wydawca pozytywnie zaopiniowane materiały przekazuje do publikacji, z określeniem postaci publikacji i terminu publikacji poprzez wysłanie informacji zwrotnej na adres e-mail nadawcy (autora).
 14. Wydawca zastrzega sobie prawo odmowy publikacji bez podania przyczyny.
 15. W przypadku, gdy nadesłany materiał jest interesujący, ale niespełniający wymogu językowego określonego w punkcie 6, Wydawca zastrzega sobie prawo wprowadzania zmian i dopisania do materiału Współautora, po uzyskaniu zgody autora.
 16. "Karty do Gry" Vistulian publikowane na stronie internetowej http://www.kurierpraski.pl oraz na łamach gazety papierowej Kurier Praski stanowią nieodłączny element gazety i są traktowane jako artykuł prasowy lub notatka prasowa, rozumiane jako utwór w ramach ustawy z dnia 20 stycznia 1984 r. - Prawo prasowe (Dz. U. 84, Nr. 5, poz. 24 ze zm.) oraz Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
  Wykorzystanie całości lub fragmentu gazety w celu innym niż pozyskanie i przetwarzanie informacji na użytek własny przez czytelnika oraz gra w Grę Planszową Vistulian bez zgody redakcji są zabronione. 
  Redakcja wyraża zgodę na udostępnianie "Karty do Gry" - Vistulian oraz Gazety w formie niezmienionej oraz rozpowszechnianie poprzez powielanie i drukowanie na domowym sprzęcie poligraficznym (w rozumieniu urządzeń służących do wydruku małoformatowego do formatu A3). 
  Powielanie gazety oraz jej fragmentów, a szczególnie utworów w formie Kart do Gry Vistulian, poprzez drukarnie wyspecjalizowane jest zabronione.
  Zabronione jest odpłatne rozpowszechnianie utworów "Kart do Gry" Vistulian bez wcześniejszego uzyskania zgody producenta gry.
  Usługi takie mogą być realizowane jedynie w porozumieniu z wydawcą Grupa Project sp. z o.o. kurier@kurierpraski.pl
 

 

Informacyjna Gra Planszowa

Nieoczywiste rozmowy o dziejach świata. Poleca Freekonomia!

Nieoczywiste rozmowy o dziejach świata. Poleca Freekonomia!
Rewelacyjna podróż przez wieki jaką zaprezentowała nam autorka książki " Wędrówki przez czas" Pani Beata Janowska to zbiór wywiadów z najtęższymi umysłami historii Polski i Europy jaki obecnie nosi nasza umęczona ziemia.
Czytaj więcej...

Turniej piłkarski w Parku Skaryszewskim

Turniej piłkarski w Parku Skaryszewskim
Klub sportowy drukarz warszawa zaprasza wszystkich sympatyków piłki nożnej na wspólne świętowanie z okazji 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości!!!   W Parku Skaryszewskim oraz na Kamionkowskich Błoniach Elekcyjnych rozegrany zostanie w ramach obchodów Święta Niepodległości turniej piłkarski dla rocznika 2011.
Czytaj więcej...

Finał charytatywnej akcji #KoszulkaOdSerca

Finał charytatywnej akcji #KoszulkaOdSerca
#KoszulkaOdSerca Akcja #KoszulkaOdSerca została przygotowana we współpracy z Fundacją Ronalda McDonalda, z którą jednostka posiada podpisane porozumienie o współpracy.
Czytaj więcej...

Freekonomia poleca!

Freekonomia poleca!
Wydawnictwo MT Biznes
Czytaj więcej...

Freekonomia poleca!

Freekonomia poleca!
Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego
Czytaj więcej...

Freekonomia poleca!

Freekonomia poleca! Mariusz Surosz "Praga. Czeskie ścieżki"
Czytaj więcej...

Trwa rekrutacja do Służby Więziennej

Trwa rekrutacja do Służby Więziennej Zapraszamy do zapoznania się z ofertą pracy w szeregach Służby Więziennej.
Czytaj więcej...

Freekonomia i KP polecają

Freekonomia i KP polecają Cixin Liu " O mrówkach i dinozaurach" Dom Wydawniczy Rebis
Czytaj więcej...

"Czytanie wzmacnia"

"Czytanie wzmacnia" VII edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek Ogólnopolska Akcja Noc Bibliotek została zainicjonowana w 2015 roku.
Czytaj więcej...

w ZUS rusza konkurs dla dzieci i młodzieży

w ZUS rusza konkurs dla dzieci i młodzieży Jak zachęcić babcię lub dziadka do posiadania konta w banku?.
Czytaj więcej...

Nowa placówka medyczna na Pradze Południe AS-MEDICA, przyjmuje pacjentów!

Nowa placówka medyczna na Pradze Południe AS-MEDICA, przyjmuje pacjentów! Na Pradze-Południe pojawiła się właśnie nowo otwarta klinika świadcząca szerokie usługi Medyczno-Kosmetologiczne AS Medica.
Czytaj więcej...

VAT EU

  Narracja: Odprawy przesyłek z poza UE przez Pocztę Polską Gra dla 3-6 osób Na motywach gry: Memory Rola graczy: Gracze wchodzą w rolę pracowników Poczty Polskiej S.
Czytaj więcej...

Nasz aktualny numer

Listopad 2020 nr. 19
pion_koncepcja
zwolnieni z teorii
freekonomia
pion_koncepcja

Pogoda

Kurs Walut

pion_koncepcja
Przydas.pl Sklep na facetów
pion_koncepcja