Menu
Kurier Praski logo
czwartek, 05 sierpnia 2021
przedszkole Chrzanowskiego

Regulamin

REGULAMIN REDAKCYJNY (aktualny)

Czasopisma  Kurier Praski

 

 1. Czasopismo Kurier Praski (w dalszej części regulaminu „KP”) wydawany jest przez: Grupa Project sp. z o.o.  ul. Gorlicka 4a m 134, 02-130 Warszawa zwanym jako Wydawca. Wszelkie Prawa Autorskie do tytułu należą do Wydawcy.
 2. Czasopismo ukazuje się w sposób ciągły za pośrednictwem strony internetowej www.kurierpraski.pl (w dalszej części Regulaminu „stroną internetową”) i nieregularny w postaci drukowanej (w dalszej części Regulaminu „papierowej), w cyklu miesięcznym oraz w postaci elektronicznej (w dalszej części Regulaminu „elektronicznej”), w cyklu miesięcznym.
 3. Koszty wydania KP ponosi Wydawca z środków własnych, środków pozyskanych od reklamodawców i sponsorów, jak również dofinansowania pochodzącego z innych źródeł.
 4. Tematyka KP jest tożsama dla wydania papierowego i elektronicznego i obejmuje: życie lokalne dzielnicy Praga Południe i Praga Północ ale tez może poruszać tematykę ogólno warszawską lub tematy które moga zaintresowac mieszkańców obydwu dzilnic, itp. (można pisać od punktów lub wyróżników jeśli będzie więcej niż 3 punkty).
 5. Wydawca dobiera materiał prasowy do publikacji z należytą starannością, wiedzą i doświadczeniem zawodowym w oparciu o zapisy punktu 4 tego regulaminu. Wydawca zastrzega sobie prawo doboru materiału według odmiennego klucza w sytuacji szczególnie ważnej z punktu widzenia KP i/lub Wydawcy. (ewentualnie te ostanie zdanie wyczerpuje mój dopisek z punktu 4.)
 6. Autorem tekstu do publikacji prasowej może być każda osoba pełnoletnia, która w ocenie Wydawcy ma coś istotnego do przekazania i potrafi to zrobić w sposób przynajmniej poprawny i zgodny z zasadami pisowni języka polskiego.
 7. Materiały prasowe należy przesyłać do KP wyłącznie na adres: kurier@kurierpraski.pl  i wyłącznie w formie elektronicznej z rozszerzeniami: *.doc, *.docx. *.txt, *.odt
 8. Nadesłane materiał wydawca może poprawiać według swoje wiedzy i doświadczenia na wszelkich dostępnych polach prezentacji (a w szczególności wydanie papowie gazety, wydanie internetowe oraz poprzez grę planszowa jaką wydaje)
 9. Przy prezentacji w grze planszowej zastrzega sobie możliwość prezentacji w sposób dowolny z zachowaniem zasad współżycia społecznego i dobrego imienia osób i instytucji. Wydawca zastrzega sobie konsultacje tych materiałów poprzez wysłanie ich do autora. Brak reakcji przez 14 dni uznaje jako akceptację.
 10. Autor przesyłając materiał prasowy do KP na adres kurier@kurierpraski.pl, oświadcza jednocześnie, że jest autorem materiału prasowego, posiada prawo do wyłącznego rozporządzania nim a także, że wyraża zgodę na przekazanie praw autorskich (niewyłączne) do materiału prasowego na okres pięciu lat od daty publikacji.
 11. Wydawca sprawdza zgodność tematyczną i językową, zastrzegając sobie prawo do zlecenia tej czynności osobie/om trzecim bez powiadomienia autora.
 12. Nadesłanie materiału prasowego do KP oznacza dla Wydawcy działanie autora zgodne z: zasadami współżycia społecznego, rzetelności, uczciwości.
 13. Wydawca pozytywnie zaopiniowane materiały przekazuje do publikacji, z określeniem postaci publikacji i terminu publikacji poprzez wysłanie informacji zwrotnej na adres e-mail nadawcy (autora).
 14. Wydawca zastrzega sobie prawo odmowy publikacji bez podania przyczyny.
 15. W przypadku, gdy nadesłany materiał jest interesujący, ale niespełniający wymogu językowego określonego w punkcie 6, Wydawca zastrzega sobie prawo wprowadzania zmian i dopisania do materiału Współautora, po uzyskaniu zgody autora.
 16. "Karty do Gry" Vistulian publikowane na stronie internetowej http://www.kurierpraski.pl oraz na łamach gazety papierowej Kurier Praski stanowią nieodłączny element gazety i są traktowane jako artykuł prasowy lub notatka prasowa, rozumiane jako utwór w ramach ustawy z dnia 20 stycznia 1984 r. - Prawo prasowe (Dz. U. 84, Nr. 5, poz. 24 ze zm.) oraz Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
  Wykorzystanie całości lub fragmentu gazety w celu innym niż pozyskanie i przetwarzanie informacji na użytek własny przez czytelnika oraz gra w Grę Planszową Vistulian bez zgody redakcji są zabronione. 
  Redakcja wyraża zgodę na udostępnianie "Karty do Gry" - Vistulian oraz Gazety w formie niezmienionej oraz rozpowszechnianie poprzez powielanie i drukowanie na domowym sprzęcie poligraficznym (w rozumieniu urządzeń służących do wydruku małoformatowego do formatu A3). 
  Powielanie gazety oraz jej fragmentów, a szczególnie utworów w formie Kart do Gry Vistulian, poprzez drukarnie wyspecjalizowane jest zabronione.
  Zabronione jest odpłatne rozpowszechnianie utworów "Kart do Gry" Vistulian bez wcześniejszego uzyskania zgody producenta gry.
  Usługi takie mogą być realizowane jedynie w porozumieniu z wydawcą Grupa Project sp. z o.o. kurier@kurierpraski.pl
 

 

Pozostałe informacje

PTTK Trakt zaprasza na wycieczkę z cyklu „Letnich Spacerków po Warszawie”

PTTK Trakt zaprasza na wycieczkę z cyklu „Letnich Spacerków po Warszawie”
PTTK Trakt zaprasza na wycieczkę z cyklu „Letnich Spacerków po Warszawie”.
Czytaj więcej...

Rekrutacja trwa! Nowe bezpłatne Przedszkole Publiczne Edulica na Pradze-Południe

Rekrutacja trwa! Nowe bezpłatne Przedszkole Publiczne Edulica na Pradze-Południe
Nowe bezpłatne Przedszkole Publiczne Edulica na Pradze-Południe.
Czytaj więcej...

Wstąp w szeregi Służby Więziennej

Wstąp w szeregi Służby Więziennej
Szukasz satysfakcjonującej pracy- zostań funkcjonariuszem Służby Więziennej.
Czytaj więcej...

Rośliny i zwierzęta. Atlasy historii naturalnej w epoce Linneusza

Rośliny i zwierzęta. Atlasy historii naturalnej w epoce Linneusza
W Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie do 14 sierpnia możecie obejrzeć niezwykłą wystawę Rośliny i zwierzęta.
Czytaj więcej...

Warszawa znów się zazieleni - Rusza 38. Konkurs Miasta Stołecznego Warszawa

Warszawa znów się zazieleni - Rusza 38. Konkurs Miasta Stołecznego Warszawa
Wielka wymiana sadzonek   Każdy, kto zajmuje się hodowlą i ogrodnictwem zastanawia się czasem, co zrobić z nadwyżką sadzonek lub ma w swojej kolekcji rośliny, którym chciałby dać nowe życie.
Czytaj więcej...

Pociągiem z Warszawy nad Zalew Zegrzyński

Pociągiem z Warszawy nad Zalew Zegrzyński Po 25 latach powrócą połączenia pasażerskie z Warszawy do Zegrza.
Czytaj więcej...

PKP wdraża nowy System Informacji

PKP wdraża nowy System Informacji PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na montaż i rozbudowę systemu informacji pasażerskiej.
Czytaj więcej...

BON Turystyczny

BON Turystyczny Rodzinne wakacje nad Bałtykiem albo w malowniczych Tatrach? Weekendowy wypad z dzieciakami nad jezioro lub do wybranego miasta? A może – uwielbiany przez najmłodszych – wypoczynek na urokliwej polskiej wsi, pełen niecodziennych atrakcji? Nasz piękny kraj stwarza nieograniczone możliwości do familijnego wypoczynku i zwiedzania.
Czytaj więcej...

Kolej bez barier

Kolej bez barier Likwidacja barier architektonicznych na niemal 100 dworcach i 700 peronach, modernizacja 100 wagonów i zakup nowoczesnych składów zespolonych, czytelna informacja pasażerska oraz zapewnienie najwyższego standardu obsługi – to tylko część działań zrealizowanych od 2012 r.
Czytaj więcej...

Coraz lepszy przewóz towarów po torach w gop

Coraz lepszy przewóz towarów po torach w gop Przewoźnicy korzystają z przebudowanej linii od Bytomia do Zabrza Biskupic.
Czytaj więcej...

Baltic Pipe

Baltic Pipe O  projekcie Baltic Pipe Projekt Baltic Pipe realizowany jest w ścisłej współpracy polskiego operatora systemu przesyłowego gazu GAZ-SYSTEM i duńskiego operatora systemu przesyłowego gazu i energii Energinet.
Czytaj więcej...

Przekop Mierzi Wiślanej

Przekop Mierzi Wiślanej Obecnie na budowie kontynuowane jest m.
Czytaj więcej...

Światowy Dzień Praw Osób Starszych

Światowy Dzień Praw Osób Starszych 15 czerwca to Światowy Dzień Praw Osób Starszych którego celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problemy osób starszych oraz upowszechnienie wiedzy o zagwarantowanych prawach seniorów.
Czytaj więcej...

Nasz aktualny numer

Listopad 2020 nr. 19
pion_koncepcja
zwolnieni z teorii
freekonomia
Przydas.pl Sklep na facetów

Pogoda

Kurs Walut

Przydas.pl Sklep na facetów
pion_koncepcja
pion_koncepcja