Menu
Kurier Praski logo
czwartek, 29 września 2022
spojna_koncepcja

Regulamin

REGULAMIN REDAKCYJNY

Czasopisma  Kurier Praski

 1. Wysyłając materiał prasowy na adres kurier@kurierpraski.pl jednocześnie akceptuje regulamin.
 2. Czasopismo Kurier Praski (w dalszej części regulaminu „KP”) wydawany jest przez: Grupa Project sp. z o.o.  ul. Gorlicka 4a m 134, 02-130 Warszawa zwanym jako Wydawca. Wszelkie Prawa Autorskie do tytułu należą do Wydawcy.
 3. Czasopismo ukazuje się w sposób ciągły za pośrednictwem strony internetowej www.kurierpraski.pl (w dalszej części Regulaminu „stroną internetową”) i nieregularny w postaci drukowanej (w dalszej części Regulaminu „papierowej), w cyklu miesięcznym oraz w postaci elektronicznej plik PDF (w dalszej części Regulaminu „elektronicznej”), w cyklu miesięcznym. Wydawnictwo tworzy na potrzeby publikacji w systemie Vistulian Karty do gry na podstawie otrzymanych materiałów prasowych a te Wydawca może publikować z tokenem NFT (non-fungible token).
 4. Koszty wydania KP ponosi Wydawca z środków własnych, środków pozyskanych od reklamodawców i sponsorów, jak również dofinansowania pochodzącego z innych źródeł.
 5. Tematyka KP jest tożsama dla wydania papierowego i elektronicznego obejmując: życie lokalne dzielnicy Praga Południe i Praga Północ tematykę ogólnowarszawską, tematykę Gier Informacyjnych, Gier Planszowych, Systemu Vistulian, nowych technologii w w/w zakresie.
 6. Wydawca dobiera materiał prasowy do publikacji z należytą starannością, wiedzą i doświadczeniem zawodowym w oparciu o zapisy punktu 4 tego regulaminu. Wydawca zastrzega sobie prawo doboru materiału według odmiennego klucza w sytuacji szczególnie ważnej z punktu widzenia KP i/lub Wydawcy.
 7. Autorem tekstu do publikacji prasowej może być każda osoba pełnoletnia, która w ocenie Wydawcy ma coś istotnego do przekazania i potrafi to zrobić w sposób przynajmniej poprawny i zgodny z zasadami pisowni języka polskiego. Autorem tekstu do publikacji prasowej może być również osoba niepełnoletnia pełnoletnia za zgoda opiekuna lub pod pseudonimem.
 8. Materiały prasowe należy przesyłać do KP wyłącznie na adres: kurier@kurierpraski.pl  i wyłącznie w formie elektronicznej z rozszerzeniami: *.doc, *.docx. *.txt, *.odt.
 9. Nadesłane materiał wydawca może poprawiać według swoje wiedzy i doświadczenia na wszelkich dostępnych polach prezentacji (a w szczególności wydanie papowie gazety, wydanie internetowe oraz poprzez grę planszowa jaką wydaje)
 10. Przy prezentacji artykułów w grze planszowej (system Vistulian) wydawca zastrzega sobie możliwość prezentacji w sposób dowolny z zachowaniem zasad współżycia społecznego i dobrego imienia osób i instytucji. Wydawca może skonsultować materiały z ich autorem.
 11. Autor przesyłając materiał prasowy do KP na adres kurier@kurierpraski.pl, oświadcza jednocześnie, że jest autorem materiału prasowego, posiada prawo do wyłącznego rozporządzania nim a także, że wyraża zgodę na przekazanie praw autorskich (niewyłączne) do materiału prasowego na okres bezterminowy. Wydawca sprawdza zgodność tematyczną i językową, zastrzegając sobie prawo do zlecenia tej czynności osobie/om trzecim bez powiadomienia autora.
 12. Wydawca zastrzega sobie prawo do wykorzystania otrzymanych materiałów do utworzenia na nich podstawie tokenów NFT w sposób wskazujący Wydawcę tokenu (Redakcje Kuriera Praskiego i przynależność do systemu Vistuian.
 13. Nadesłanie materiału prasowego do KP oznacza dla Wydawcy działanie autora zgodne z: zasadami współżycia społecznego, rzetelności, uczciwości.
 14. Wydawca pozytywnie zaopiniowane materiały przekazuje do publikacji, z określeniem autora publikacji i terminu publikacji poprzez wysłanie informacji zwrotnej na adres e-mail nadawcy (autora).
 15. Wydawca zastrzega sobie prawo odmowy publikacji bez podania przyczyny.
 16. W przypadku, gdy nadesłany materiał jest interesujący, ale niespełniający wymogu językowego określonego w punkcie 6, Wydawca zastrzega sobie prawo wprowadzania zmian i dopisania do materiału Współautora, po uzyskaniu zgody autora.
 17. Tokeny NFT, Artykuły prasowe "Karty do Gry" w systemie Vistulian publikowane na stronie internetowej http://www.kurierpraski.pl oraz na łamach gazety papierowej Kurier Praski oraz w miejscach transakcji NFT stanowią nieodłączny element gazety i są traktowane jako artykuł prasowy lub notatka prasowa, rozumiane jako utwór w ramach ustawy z dnia 20 stycznia 1984 r. - Prawo prasowe (Dz. U. 84, Nr. 5, poz. 24 ze zm.) oraz Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

  Wykorzystanie całości lub fragmentu gazety w celu innym niż pozyskanie i przetwarzanie informacji na użytek własny przez czytelnika oraz gra w Grę Planszową Vistulian bez zgody redakcji są zabronione.

  Redakcja wyraża zgodę na udostępnianie "Karty do Gry" - Vistulian oraz Gazety w formie niezmienionej oraz rozpowszechnianie poprzez powielanie i drukowanie na domowym sprzęcie poligraficznym (w rozumieniu urządzeń służących do wydruku małoformatowego do formatu A3). 
  Powielanie gazety oraz jej fragmentów, a szczególnie utworów w formie Kart do Gry Vistulian, poprzez drukarnie wyspecjalizowane jest zabronione.

  Zabronione jest odpłatne rozpowszechnianie utworów "Kart do Gry" Vistulian bez wcześniejszego uzyskania zgody producenta gry.

  Usługi takie mogą być realizowane jedynie w porozumieniu z wydawcą Grupa Project sp. z o.o. kurier@kurierpraski.pl 

  Redakcja zezwala na publikacje materiałów zamieszczonych na stronie internetowej, wydaniu papierowym czy w miejscach wymiany tokenów NFT przez innych wydawców z koniecznym określeniem źródła pobranych treści.
   
 18. Informacja o transakcji NFT danej karty jest zamieszczany przy artykule odwołującym się do tej karty.

 

secpol - baner artykuł

Informacyjna Gra Planszowa

Wystawy malarstwa Marcela Marcina Marczuka pt. California Sunshine

Wystawy malarstwa Marcela Marcina Marczuka pt. California Sunshine
13.07.2022 godz. 19.00 Galeria Elektra, ul. Dobra 31 Wstęp wolny
Czytaj więcej...

Narciarski Dzień Dziecka w Capital Ski – konkurs!

Narciarski Dzień Dziecka w Capital Ski – konkurs!
Narciarski Dzień Dziecka w Capital Ski – konkurs! Nasi Czytelnicy mają szansę wygrać sesję narciarską dla dziecka w Capital Ski.
Czytaj więcej...

Śmierć ostatniego z tygrysów żyjących w Warszawskim Ogrodzie Zoologicznym

Śmierć ostatniego z tygrysów żyjących w Warszawskim Ogrodzie Zoologicznym
Warszawski Ogród Zoologiczny za pośrednictwem swych mediów społecznościowych przekazał informację o śmierci tygrysicy Ratu.
Czytaj więcej...

Gry Informacyjne

Gry Informacyjne
  Gry są obecne w kulturze praktycznie od początków istnienia znanych nam cywilizacji.
Czytaj więcej...

Co słychać w Centrum Praskim Koneser

Co słychać w Centrum Praskim Koneser
Pogoda ostatnio nas nie rozpieszcza.
Czytaj więcej...

Decydująca faza walki o Play-Off – SKK Polonia Warszawa podejmie zespół Ślęzy Wrocław, wicelidera Energa Basket Ligi Kobiet

Decydująca faza walki o Play-Off – SKK Polonia Warszawa podejmie zespół Ślęzy Wrocław, wicelidera Energa Basket Ligi Kobiet
    Ekstraklasowy zespół koszykarek Polonii Warszawa powraca do hali Centrum Sportu Wilanów, by w sobotę 5 lutego o godz.
Czytaj więcej...

Miesięcznik “Przystanek Grochów” najlepszym periodykiem wśród zakładów karnych i aresztów śledczych w Polsce.

Miesięcznik “Przystanek Grochów” najlepszym periodykiem wśród zakładów karnych i aresztów śledczych w Polsce.
I miejsce w VII Ogólnopolskim Konkursie “Szpalty za kratą” organizowanym przez Zakład Karny w Rawiczu dla miesięcznika “Przystanek Grochów” „Szpalty za kratą” Ogólnopolski konkurs „Szpalty za kratą” adresowany był do zespołów redakcyjnych – składających się z osób pozbawionych wolności – wydających periodyczne gazetki zakładowe.
Czytaj więcej...

Nieoczywiste rozmowy o dziejach świata. Poleca Freekonomia!

Nieoczywiste rozmowy o dziejach świata. Poleca Freekonomia!
Rewelacyjna podróż przez wieki jaką zaprezentowała nam autorka książki " Wędrówki przez czas" Pani Beata Janowska to zbiór wywiadów z najtęższymi umysłami historii Polski i Europy jaki obecnie nosi nasza umęczona ziemia.
Czytaj więcej...

Turniej piłkarski w Parku Skaryszewskim

Turniej piłkarski w Parku Skaryszewskim Klub sportowy drukarz warszawa zaprasza wszystkich sympatyków piłki nożnej na wspólne świętowanie z okazji 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości!!!   W Parku Skaryszewskim oraz na Kamionkowskich Błoniach Elekcyjnych rozegrany zostanie w ramach obchodów Święta Niepodległości turniej piłkarski dla rocznika 2011.
Czytaj więcej...

Finał charytatywnej akcji #KoszulkaOdSerca

Finał charytatywnej akcji #KoszulkaOdSerca #KoszulkaOdSerca Akcja #KoszulkaOdSerca została przygotowana we współpracy z Fundacją Ronalda McDonalda, z którą jednostka posiada podpisane porozumienie o współpracy.
Czytaj więcej...

Freekonomia poleca!

Freekonomia poleca! Wydawnictwo MT Biznes
Czytaj więcej...
secpol - baner artykuł

Nasz aktualny numer

Listopad 2020 nr. 19
sekacz
zwolnieni z teorii
freekonomia
Przydas.pl Sklep na facetów

Pogoda

Kurs Walut

Przydas.pl Sklep na facetów
sekacz
pion_koncepcja