Menu
Kurier Praski logo
środa, 15 sierpnia 2018
sekacz

Przyszłość Parku Skaryszewskiego w naszych rękach!

Przyszłość Parku Skaryszewskiego w naszych rękach!

Zarząd Zieleni m.st. Warszawy zaprasza wszystkich zainteresowanych przyszłością Parku Skaryszewskiego do udziału w konsultacjach społecznych. Mieszkańcy mogą mieć wpływ nie tylko na kształt odbywających się na terenie Parku wydarzeń, w tym kiermaszów, imprez czy koncertów, ale także wyrazić swoje zdanie, które z nich nie są mile widziane w tym miejscu.

 

Konsultacje są odpowiedzią na organizowane na przełomie grudnia i stycznia protesty okolicznych mieszkańców. Jak wynika z raportu „Przyroda Parku Skaryszewskiego”, warszawiacy odwiedzają park, aby odpocząć w ciszy i na świeżym powietrzu. Tymczasem w ostatnim roku miejsce to gościło wiele głośnych imprez: finał półmaratonu BMW, Święto Francji czy obchody „Od 100 lat w Warszawie”. - Mieszkańcy coraz częściej skarżą się na hałas, duży ruch pojazdów oraz liczne parkujące na terenie Parku samochody - mówili przedstawiciele (osiem warszawskich stowarzyszeń oraz rady osiedli Kamionek i Saska Kępa) akcji „Cicho jest w parku Skaryszewskim” .

 

Pod koniec zeszłego roku domagały się one zaprzestania organizacji w parku masowych imprez, podczas których trawniki są niszczone przez samochody czy stawiane na nich sceny, a zwierzęta i ptaki płoszone. Wedle obliczeń zrzeszonych organizacji podczas zaledwie czterech godzin Targu Śniadaniowego na teren Parku wjechało ponad 200 samochodów.

 

Wniosek w tej sprawie został złożony w Urzędzie Miasta 21 grudnia 2016. Po kilku miesiącach doczekaliśmy się odpowiedzi w postaci konsultacji społecznych. „Dzięki zebranym głosom zostaną wypracowane zasady dotyczące wyboru i sposobu organizowania aktywności. Wytyczne pomogą nam lepiej dbać o to szczególne miejsce - informuje Zarząd Zieleni.

 

Jak można wziąć udział w konsultacjach? Warszawiacy mogą podzielić się swoimi spostrzeżeniami na kilka sposobów. Znajdujący się w Parku Skaryszewskim punkt konsultacyjny można odwiedzić 10 i 14 kwietnia w godz. 12.00-18.00 (wejście od ronda Waszyngtona), 18 kwietnia w godz. 12.00-18.00 lub 22 kwietnia w godz. 9.00-15.00 (okolica muszli koncertowej). Konsultacje będą prowadzone także w formie warsztatu, który odbędzie się w sobotę 21 i 24 kwietnia w znajdującej się na terenie Parku restauracji Figaro. Tam też przez cały okres trwania konsultacji czekają na gości papierowe ankiety. Dla tych, którzy nie będą mieli okazji odwiedzić Parku osobiście, przygotowano ankietę elektroniczną, dostępną pod adresem: https://cawi.um.warszawa.pl/Park_Skaryszewski.pg. Konsultacje trwają do 30 kwietnia.

 

Marlena Pierepioka
Redaktor

e-mail
niedziela, 15 kwietnia 2018

Komentarze

Nick
E-mail - nie jest wyświetlany w serwisie, służy do kontaktu z redakcją
Twój komentarz
Security Image
Nieprawidłowy kod
secpol - baner  artykuł

Pozostałe informacje

Dach wedlowskiej fabryki domem dla pszczół

Dach wedlowskiej fabryki domem dla pszczół
„Ratujmy warszawskie pszczoły!“ – kolejnej, wspólnej inicjatywy LOTTE Wedel i Stowarzyszenia Serduszko dla Dzieci
Czytaj więcej...

Już wkrótce w Kurierze Praskim plansza do gry!

Już wkrótce w Kurierze Praskim plansza do gry!
Pierwsza edycja Gry Lokalnej "Buduj Pragę" juz wkrótce zostanie przekazana czytelnikom Kuriera Praskiego.
Czytaj więcej...

Mistrzynią Polski Magdalena Włodarkiewicz

Mistrzynią Polski Magdalena Włodarkiewicz
Magdaleny Włodarkiewicz 15 letnia pływaczka trenująca na pływalni WSM przy ulicy Kawęczyńskiej 36, która została Mistrzynią oraz V-ce Mistrzynią Polski Juniorów 15 letnich w stylu klasycznym na dystansach 50 i 100 klasycznym.
Czytaj więcej...

Na Szaserów pomogą kobietom zachować włosy

Na Szaserów pomogą kobietom zachować włosy
Ministerstwo Obrony Narodowej sfinansowało zakup sprzętu pomagającego walczącym z chorobą nowotworową kobietom zachować włosy!!!  W najbliższy czwartek w do Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie zostanie dostarczony system chłodzenia skóry głowy PAXMAN zapobiegający wypadaniu włosów w trakcie chemioterapii.
Czytaj więcej...

Praska Gra Planszowa....

Praska Gra Planszowa....
Już wkrótce  nowa  gra planszowa  Twojej strony  Wisły.
Czytaj więcej...

Skoczne Lato w Mieście na Łopuszańskiej!

Skoczne Lato w Mieście na Łopuszańskiej!
Ruszyły zapisy na Summer Camp 2018 w Centrum Aktywnej Rozrywki AIRO.
Czytaj więcej...

Mistrzowski trening z Legią w Atrium Promenada

Mistrzowski trening z Legią w Atrium Promenada Podejmij piłkarskie wyzwanie! Z okazji odbywających się właśnie Mistrzostw Świata, już w najbliższy piątek i sobotę, 13-14 lipca, Atrium Promenada przygotowało atrakcje dla małych fanów piłki nożnej.
Czytaj więcej...

"Zmieniaj świat. Budimex 50 lat"

To TY zmieniasz świat Pół miliona złotych od Budimeksu! Na 50-lecie – lider rynku budowlanego w Polsce, ogłasza projekt konkursowy „Zmieniaj świat.
Czytaj więcej...

Prascy społecznicy Wanda Jaworska-Malicka

Urodziła się w nadmorskiej miejscowości, jednak miłość do warszawiaka sprawiła, że ponad 40 lat temu przeprowadziła się do stolicy.
Czytaj więcej...

Marek Piekarczyk na Letniej Muzycznej Scenie Hulakula

Marek Piekarczyk na Letniej Muzycznej Scenie Hulakula Już 30 czerwca na Letniej Muzycznej Scenie Hulakula zagości legenda polskiego rocka - Marek Piekarczyk, a wraz z nim debiutant - Adam „Nokk” Jędrzejczyk.
Czytaj więcej...

Warszawa bez smogu

Aktywiści Warszawy Bez Smogu, wchodzącej w skład Polskiego Alarmu Smogowego, złożą 20 czerwca, o godz.
Czytaj więcej...

Roman Stanisław Dmowski urodzony na Kamionku

Roman Stanisław Dmowski urodzony na Kamionku Roman Stanisław Dmowski, wybitny polski polityk, mąż stanu, publicysta, współzałożyciel Narodowej Demokracji, mieszkaniec Pragi.
Czytaj więcej...

Katalog firm

 
secpol - baner  artykuł

Nasz aktualny numer

Maj 2018 nr. 18

Video

Przydas.pl Sklep na facetów
przydas

Pogoda

Kurs Walut

Korki w Warszawie

Prędkość przejazdu w km/h google maps traffic legend
przydas
sekacz
przydas