Menu
Kurier Praski logo
czwartek, 05 sierpnia 2021
spojna_koncepcja

Przewodnik dla pogorzelców

Przewodnik dla pogorzelców

Przemieszczaj się komunikacją miejską. Standard. W sumie Ratusz zawsze dążył do tego, aby większość z nas przesiadła się do komunikacji publicznej. Pani Prezydent też podobno raz jechała autobusem i stwierdziła, że mogłaby to robić całe życie, czyli jest ok. Władze Warszawy w ogóle nie mogą zrozumieć dlaczego nie żyjemy w filmowym Elizjum, gdzie 100% populacji godzi się na umowę społeczną jaką jest całkowite zrezygnowanie z samochodu. Nawet jeśli jednak z jakiś względów potrzebujesz przemieszczać się samochodem, albo po prostu nie lubisz komunikacji miejskiej (różni ludzie, różne potrzeby) to zapomnij lepiej o tym pomyśle. Albo wstawaj półtorej godziny wcześniej, bo już o godz. 7 rano tworzą się gigantyczne jak na tę godzinę korki do mostu na wszystkich dojazdowych ulicach Pragi. Jeśli nie miałeś dotąd biletu miesięcznego, to warto go zakupić, gdyż na spontaniczne nabywanie biletów jednorazowych i dobowych stać chyba tylko kilku najbogatszych mieszkańców Warszawy. Ale oni stoją już w korku w swoim samochodzie. Nawet w dobrych czasach, gdy jeszcze mieliśmy most, radosny pomysł pt. „dziś pojadę tramwajem, bo taka ładna pogoda” był dla Warszawiaka nieopłacalny. Diesel spali mniej do pracy i z powrotem niż kosztują 4 bilety jednorazowe (bo niestety akurat z przesiadką), czy nawet 20-minutowe.

 Przesiądź się na rower. Będziesz na Poniatowskim kluczył dumnie pomiędzy legionem samochodów. To też jedno z marzeń Ratusza, aby- śmy wszyscy jeśli nie komunikacją publiczną, to przynajmniej rowerami do pracy jeździli. Brak ścieżek rowerowych nie zraża naszych dzielnych „ratuszan” do zachęcania nas do tego środka transportu. Zima na szczęście jest dla rowerzystów w tym roku łaskawa, mrozu nie ma, a jezdnie są czarne, idealnie się złożyło. Choć Veturilo ciągle brak. Byle do wiosny.

 Jeśli masz firmę, to przenieś ją na Pragę. Twoi pracownicy będę jechać pod falę korków, a nie z nią. Przemieszczaj się tylko nocą.

 Póki inni nie wpadli na ten pomysł. Przeprowadź sie do teściów lub rodziców na lewym brzegu Wisły W momencie składania tego numeru „Kuriera”, przewidziany jest bliski odbiór techniczny kolejnych stacji. Nas interesuje głównie ten odcinek, który wiedzie przez Wisłę. A więc zależnie od zmiennych okoliczności przyrody uwzględnij lub wykreśl ten punkt z „Przewodnika”. Przemieszczaj się Metrem. W momencie składania tego numeru „Kuriera”, przewidziany jest bliski odbiór techniczny kolejnych stacji. Nas interesuje głównie ten odcinek, który wiedzie przez Wisłę. A więc zależnie od zmiennych okoliczności przyrody uwzględnij lub wykreśl ten punkt z „Przewodnika”.

 A jakie Ty wypracowałeś sposoby radzenia sobie z katastrofą komunikacyjną w Warszawie, które poleciłbyś naszym Czytelnikom? Masz może jakieś propozycje dla włodarzy miasta? Napisz komentarz na stronie www.kurierpraski.pl lub kurier@ kurierpraski.pl. Najciekawsze wpisy opublikujemy i nagrodzimy w kolejnym numerze Kuriera Praskiego.

Michał Stolarz‘

e-mail
środa, 25 lutego 2015

Komentarze

Nick
E-mail - nie jest wyświetlany w serwisie, służy do kontaktu z redakcją
Twój komentarz
Security Image
Nieprawidłowy kod

Pozostałe informacje

PTTK Trakt zaprasza na wycieczkę z cyklu „Letnich Spacerków po Warszawie”

PTTK Trakt zaprasza na wycieczkę z cyklu „Letnich Spacerków po Warszawie”
PTTK Trakt zaprasza na wycieczkę z cyklu „Letnich Spacerków po Warszawie”.
Czytaj więcej...

Rekrutacja trwa! Nowe bezpłatne Przedszkole Publiczne Edulica na Pradze-Południe

Rekrutacja trwa! Nowe bezpłatne Przedszkole Publiczne Edulica na Pradze-Południe
Nowe bezpłatne Przedszkole Publiczne Edulica na Pradze-Południe.
Czytaj więcej...

Wstąp w szeregi Służby Więziennej

Wstąp w szeregi Służby Więziennej
Szukasz satysfakcjonującej pracy- zostań funkcjonariuszem Służby Więziennej.
Czytaj więcej...

Rośliny i zwierzęta. Atlasy historii naturalnej w epoce Linneusza

Rośliny i zwierzęta. Atlasy historii naturalnej w epoce Linneusza
W Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie do 14 sierpnia możecie obejrzeć niezwykłą wystawę Rośliny i zwierzęta.
Czytaj więcej...

Warszawa znów się zazieleni - Rusza 38. Konkurs Miasta Stołecznego Warszawa

Warszawa znów się zazieleni - Rusza 38. Konkurs Miasta Stołecznego Warszawa
Wielka wymiana sadzonek   Każdy, kto zajmuje się hodowlą i ogrodnictwem zastanawia się czasem, co zrobić z nadwyżką sadzonek lub ma w swojej kolekcji rośliny, którym chciałby dać nowe życie.
Czytaj więcej...

Pociągiem z Warszawy nad Zalew Zegrzyński

Pociągiem z Warszawy nad Zalew Zegrzyński Po 25 latach powrócą połączenia pasażerskie z Warszawy do Zegrza.
Czytaj więcej...

PKP wdraża nowy System Informacji

PKP wdraża nowy System Informacji PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na montaż i rozbudowę systemu informacji pasażerskiej.
Czytaj więcej...

BON Turystyczny

BON Turystyczny Rodzinne wakacje nad Bałtykiem albo w malowniczych Tatrach? Weekendowy wypad z dzieciakami nad jezioro lub do wybranego miasta? A może – uwielbiany przez najmłodszych – wypoczynek na urokliwej polskiej wsi, pełen niecodziennych atrakcji? Nasz piękny kraj stwarza nieograniczone możliwości do familijnego wypoczynku i zwiedzania.
Czytaj więcej...

Kolej bez barier

Kolej bez barier Likwidacja barier architektonicznych na niemal 100 dworcach i 700 peronach, modernizacja 100 wagonów i zakup nowoczesnych składów zespolonych, czytelna informacja pasażerska oraz zapewnienie najwyższego standardu obsługi – to tylko część działań zrealizowanych od 2012 r.
Czytaj więcej...

Coraz lepszy przewóz towarów po torach w gop

Coraz lepszy przewóz towarów po torach w gop Przewoźnicy korzystają z przebudowanej linii od Bytomia do Zabrza Biskupic.
Czytaj więcej...

Baltic Pipe

Baltic Pipe O  projekcie Baltic Pipe Projekt Baltic Pipe realizowany jest w ścisłej współpracy polskiego operatora systemu przesyłowego gazu GAZ-SYSTEM i duńskiego operatora systemu przesyłowego gazu i energii Energinet.
Czytaj więcej...

Przekop Mierzi Wiślanej

Przekop Mierzi Wiślanej Obecnie na budowie kontynuowane jest m.
Czytaj więcej...

Światowy Dzień Praw Osób Starszych

Światowy Dzień Praw Osób Starszych 15 czerwca to Światowy Dzień Praw Osób Starszych którego celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problemy osób starszych oraz upowszechnienie wiedzy o zagwarantowanych prawach seniorów.
Czytaj więcej...

Nasz aktualny numer

Listopad 2020 nr. 19
Przydas.pl Sklep na facetów
zwolnieni z teorii
freekonomia
freekonomia

Pogoda

Kurs Walut

freekonomia
freekonomia
freekonomia