Menu
Kurier Praski logo
czwartek, 05 sierpnia 2021
przedszkole Chrzanowskiego

Podsumowanie "Codzienności Bezdomności"

Podsumowanie "Codzienności Bezdomności"

Codzienności Bezdomności to inicjatywa, którą stworzyli z myślą o edukacji, przede wszystkim osób młodych, na temat codziennego życia osób bezdomnych. Zauważyli, że osoby w kryzysie bezdomności to bardzo często pomijana grupa społeczna, dlatego też postanowili coś z tym zrobić.Podczas realizacji projektu napotkali się na trudności, które mimo wszystko udało im się przezwyciężyć. Głównym założeniem ich projektu była walka ze stereotypizacją osób bezdomnych oraz pokazanie ich od strony, której często nie zauważmy. Założyli takie media jak Instagram, Facebook a w późniejszym okresie również TikTok. To właśnie tam zbierali docelową grupę odbiorców. Kolejną inicjatywą było założenie kanału na YT gdzie co jakiś czas wrzucali filmy. Jako pierwszy pojawił się spot reklamowy. Zorganizowali również webinar, w którym ich partnerzy opowiadali o swojej pracy i przeżyciach związanych z osobami bezdomnymi. Mieli okazję współpracować z: Caritas DWP, Fundacją Kapucyńską im. Bł. Aniceta Koplińskiego, Ogólnopolską Federacją na Rzecz Rozwiązywania Problemu Bezdomności oraz Stowarzyszeniem Monar-MARKOT. To właśnie oni przedstawili swoje historie 25 marca na webinarze. Następnie wraz z Caritas DWP i parafiami na terenie Warszawy, Jasienicy Mazowieckiej, Tłuszcza oraz Sulejówka stworzyli zbiórkę materialną dla osób bezdomnych, w której zebrali ponad 500 paczek jedzenia oraz środków higienicznych, przekazanych później osobą w kryzysie bezdomności na święta wielkanocne. Wraz z Kurierem Praskim pracowali także nad spersonalizowaną grą. Udało im się również wystąpić w Radio Dla Ciebie. W kwietniu walczyli ze stereotypizacją , tworząc akcje pt. #stopstereotypiacjibezdomnych. W kulminacyjnym etapie projektu, postanowili w ramach cotygodniowych postów wrzucać wspólnie przygotowane filmy. „Ostatecznie dotarliśmy do ponad 1000 beneficjentów, co przewyższyło nasze oczekiwania. Jesteśmy dumni z tego, że nasz projekt cieszył się tak dużym zainteresowaniem!”- mówią młodzi o swojej inicjatywie. 

 

 

Codzienności Bezdomności to projekt edukacyjny, który stworzyła młodzież z myślą głównie o osobach młodych. W swoim otoczeniu zauważyli, że osoby w kryzysie bezdomności to bardzo często pomijana grupa społeczna. Podczas realizacji projektu napotkali na swojej drodze trudności, które mimo wszystko udało im się przezwyciężyć. Celem była walka ze stereotypizacją bezdomnych oraz pokazanie ich z innej perspektywy. „Zakładaliśmy, że naszym projektem zainteresuje się około 300 osób, ostatecznie jednak dotarliśmy do ponad 1000 beneficjentów, co przewyższyło nasze oczekiwania. Jesteśmy dumni, że nasz projekt cieszył się tak dużym zainteresowaniem.”- mówią twórcy projektu.

e-mail
Codzienności Bezdomności ^- Podsumowanie
PDF
wtorek, 25 maja 2021

Komentarze

Nick
E-mail - nie jest wyświetlany w serwisie, służy do kontaktu z redakcją
Twój komentarz
Security Image
Nieprawidłowy kod

Pozostałe informacje

PTTK Trakt zaprasza na wycieczkę z cyklu „Letnich Spacerków po Warszawie”

PTTK Trakt zaprasza na wycieczkę z cyklu „Letnich Spacerków po Warszawie”
PTTK Trakt zaprasza na wycieczkę z cyklu „Letnich Spacerków po Warszawie”.
Czytaj więcej...

Rekrutacja trwa! Nowe bezpłatne Przedszkole Publiczne Edulica na Pradze-Południe

Rekrutacja trwa! Nowe bezpłatne Przedszkole Publiczne Edulica na Pradze-Południe
Nowe bezpłatne Przedszkole Publiczne Edulica na Pradze-Południe.
Czytaj więcej...

Wstąp w szeregi Służby Więziennej

Wstąp w szeregi Służby Więziennej
Szukasz satysfakcjonującej pracy- zostań funkcjonariuszem Służby Więziennej.
Czytaj więcej...

Rośliny i zwierzęta. Atlasy historii naturalnej w epoce Linneusza

Rośliny i zwierzęta. Atlasy historii naturalnej w epoce Linneusza
W Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie do 14 sierpnia możecie obejrzeć niezwykłą wystawę Rośliny i zwierzęta.
Czytaj więcej...

Warszawa znów się zazieleni - Rusza 38. Konkurs Miasta Stołecznego Warszawa

Warszawa znów się zazieleni - Rusza 38. Konkurs Miasta Stołecznego Warszawa
Wielka wymiana sadzonek   Każdy, kto zajmuje się hodowlą i ogrodnictwem zastanawia się czasem, co zrobić z nadwyżką sadzonek lub ma w swojej kolekcji rośliny, którym chciałby dać nowe życie.
Czytaj więcej...

Pociągiem z Warszawy nad Zalew Zegrzyński

Pociągiem z Warszawy nad Zalew Zegrzyński Po 25 latach powrócą połączenia pasażerskie z Warszawy do Zegrza.
Czytaj więcej...

PKP wdraża nowy System Informacji

PKP wdraża nowy System Informacji PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na montaż i rozbudowę systemu informacji pasażerskiej.
Czytaj więcej...

BON Turystyczny

BON Turystyczny Rodzinne wakacje nad Bałtykiem albo w malowniczych Tatrach? Weekendowy wypad z dzieciakami nad jezioro lub do wybranego miasta? A może – uwielbiany przez najmłodszych – wypoczynek na urokliwej polskiej wsi, pełen niecodziennych atrakcji? Nasz piękny kraj stwarza nieograniczone możliwości do familijnego wypoczynku i zwiedzania.
Czytaj więcej...

Kolej bez barier

Kolej bez barier Likwidacja barier architektonicznych na niemal 100 dworcach i 700 peronach, modernizacja 100 wagonów i zakup nowoczesnych składów zespolonych, czytelna informacja pasażerska oraz zapewnienie najwyższego standardu obsługi – to tylko część działań zrealizowanych od 2012 r.
Czytaj więcej...

Coraz lepszy przewóz towarów po torach w gop

Coraz lepszy przewóz towarów po torach w gop Przewoźnicy korzystają z przebudowanej linii od Bytomia do Zabrza Biskupic.
Czytaj więcej...

Baltic Pipe

Baltic Pipe O  projekcie Baltic Pipe Projekt Baltic Pipe realizowany jest w ścisłej współpracy polskiego operatora systemu przesyłowego gazu GAZ-SYSTEM i duńskiego operatora systemu przesyłowego gazu i energii Energinet.
Czytaj więcej...

Przekop Mierzi Wiślanej

Przekop Mierzi Wiślanej Obecnie na budowie kontynuowane jest m.
Czytaj więcej...

Światowy Dzień Praw Osób Starszych

Światowy Dzień Praw Osób Starszych 15 czerwca to Światowy Dzień Praw Osób Starszych którego celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problemy osób starszych oraz upowszechnienie wiedzy o zagwarantowanych prawach seniorów.
Czytaj więcej...

Nasz aktualny numer

Listopad 2020 nr. 19
freekonomia
zwolnieni z teorii
freekonomia
freekonomia

Pogoda

Kurs Walut

Przydas.pl Sklep na facetów
pion_koncepcja
Przydas.pl Sklep na facetów