Menu
Kurier Praski logo
środa, 27 października 2021
KP_mas_media

Podsumowanie "Codzienności Bezdomności"

Podsumowanie "Codzienności Bezdomności"

Codzienności Bezdomności to inicjatywa, którą stworzyli z myślą o edukacji, przede wszystkim osób młodych, na temat codziennego życia osób bezdomnych. Zauważyli, że osoby w kryzysie bezdomności to bardzo często pomijana grupa społeczna, dlatego też postanowili coś z tym zrobić.Podczas realizacji projektu napotkali się na trudności, które mimo wszystko udało im się przezwyciężyć. Głównym założeniem ich projektu była walka ze stereotypizacją osób bezdomnych oraz pokazanie ich od strony, której często nie zauważmy. Założyli takie media jak Instagram, Facebook a w późniejszym okresie również TikTok. To właśnie tam zbierali docelową grupę odbiorców. Kolejną inicjatywą było założenie kanału na YT gdzie co jakiś czas wrzucali filmy. Jako pierwszy pojawił się spot reklamowy. Zorganizowali również webinar, w którym ich partnerzy opowiadali o swojej pracy i przeżyciach związanych z osobami bezdomnymi. Mieli okazję współpracować z: Caritas DWP, Fundacją Kapucyńską im. Bł. Aniceta Koplińskiego, Ogólnopolską Federacją na Rzecz Rozwiązywania Problemu Bezdomności oraz Stowarzyszeniem Monar-MARKOT. To właśnie oni przedstawili swoje historie 25 marca na webinarze. Następnie wraz z Caritas DWP i parafiami na terenie Warszawy, Jasienicy Mazowieckiej, Tłuszcza oraz Sulejówka stworzyli zbiórkę materialną dla osób bezdomnych, w której zebrali ponad 500 paczek jedzenia oraz środków higienicznych, przekazanych później osobą w kryzysie bezdomności na święta wielkanocne. Wraz z Kurierem Praskim pracowali także nad spersonalizowaną grą. Udało im się również wystąpić w Radio Dla Ciebie. W kwietniu walczyli ze stereotypizacją , tworząc akcje pt. #stopstereotypiacjibezdomnych. W kulminacyjnym etapie projektu, postanowili w ramach cotygodniowych postów wrzucać wspólnie przygotowane filmy. „Ostatecznie dotarliśmy do ponad 1000 beneficjentów, co przewyższyło nasze oczekiwania. Jesteśmy dumni z tego, że nasz projekt cieszył się tak dużym zainteresowaniem!”- mówią młodzi o swojej inicjatywie. 

 

 

Codzienności Bezdomności to projekt edukacyjny, który stworzyła młodzież z myślą głównie o osobach młodych. W swoim otoczeniu zauważyli, że osoby w kryzysie bezdomności to bardzo często pomijana grupa społeczna. Podczas realizacji projektu napotkali na swojej drodze trudności, które mimo wszystko udało im się przezwyciężyć. Celem była walka ze stereotypizacją bezdomnych oraz pokazanie ich z innej perspektywy. „Zakładaliśmy, że naszym projektem zainteresuje się około 300 osób, ostatecznie jednak dotarliśmy do ponad 1000 beneficjentów, co przewyższyło nasze oczekiwania. Jesteśmy dumni, że nasz projekt cieszył się tak dużym zainteresowaniem.”- mówią twórcy projektu.

e-mail
Codzienności Bezdomności ^- Podsumowanie
PDF
wtorek, 25 maja 2021

Komentarze

Nick
E-mail - nie jest wyświetlany w serwisie, służy do kontaktu z redakcją
Twój komentarz
Security Image
Nieprawidłowy kod

Informacyjna Gra Planszowa

Freekonomia poleca!

Freekonomia poleca!
Mariusz Surosz "Praga. Czeskie ścieżki"
Czytaj więcej...

Freekonomia i KP polecają

Freekonomia i KP polecają
Cixin Liu " O mrówkach i dinozaurach" Dom Wydawniczy Rebis
Czytaj więcej...

"Czytanie wzmacnia"

"Czytanie wzmacnia"
VII edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek Ogólnopolska Akcja Noc Bibliotek została zainicjonowana w 2015 roku.
Czytaj więcej...

w ZUS rusza konkurs dla dzieci i młodzieży

w ZUS rusza konkurs dla dzieci i młodzieży Jak zachęcić babcię lub dziadka do posiadania konta w banku?.
Czytaj więcej...

Nowa placówka medyczna na Pradze Południe AS-MEDICA, przyjmuje pacjentów!

Nowa placówka medyczna na Pradze Południe AS-MEDICA, przyjmuje pacjentów!
Na Pradze-Południe pojawiła się właśnie nowo otwarta klinika świadcząca szerokie usługi Medyczno-Kosmetologiczne AS Medica.
Czytaj więcej...

„Myślę, więc nie śmiecę”

„Myślę, więc nie śmiecę”
„Myślę, więc nie śmiecę” to hasło tegorocznej akcji „Sprzątania świata – Polska 2021 ” „Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World, której celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.
Czytaj więcej...

Współpraca z Fundacją Ronalda McDonalda w ramach projektu #BajkaOdSerca

Współpraca z Fundacją Ronalda McDonalda w ramach projektu #BajkaOdSerca
Oddziaływania resocjalizacyjne wobec osób pozbawionych wolności mogą mieć różną formę.
Czytaj więcej...

Oferta dzierżawy hali i zatrudnienia skazanych na terenie Aresztu Śledczego w Warszawie-Grochowie

Oferta dzierżawy hali i zatrudnienia skazanych na terenie Aresztu Śledczego w Warszawie-Grochowie
Dyrektor Aresztu Śledczego w Warszawie-Grochowie zaprasza do współpracy przedsiębiorstwa zainteresowane prowadzeniem działalności gospodarczej na terenie aresztu śledczego w zakresie dzierżawy hali i zatrudnienia skazanych.
Czytaj więcej...

VAT EU

  Narracja: Odprawy przesyłek z poza UE przez Pocztę Polską Gra dla 3-6 osób Na motywach gry: Memory Rola graczy: Gracze wchodzą w rolę pracowników Poczty Polskiej S.
Czytaj więcej...

Słodka jesień od Wedla dla mieszkańców Pragi-Południe

Słodka jesień od Wedla dla mieszkańców Pragi-Południe     Warsztaty psychologiczne i edukacyjne, piknik międzypokoleniowy, potańcówka retro - to tylko niektóre działania, które zostaną zrealizowane przez warszawskie organizacje pozarządowe w ramach konkursu grantowego „Wedel od Serca” pod Honorowym Patronatem Burmistrza Pragi-Południe.
Czytaj więcej...

Dołącz do Nas i zostań funkcjonariuszem Służby Więziennej

Dołącz do Nas i zostań funkcjonariuszem Służby Więziennej Zapraszamy do zapoznania się z ofertą pracy w szeregach Służby Więziennej.
Czytaj więcej...

Nasz aktualny numer

Listopad 2020 nr. 19
Przydas.pl Sklep na facetów
zwolnieni z teorii
freekonomia
freekonomia

Pogoda

Kurs Walut

freekonomia
freekonomia
pion_koncepcja