Menu
Kurier Praski logo
środa, 27 października 2021
KP_mas_media

Pamiętamy i pomagamy Bohaterom Powstania Warszawskiego

Pamiętamy i pomagamy Bohaterom Powstania Warszawskiego

25 lutego br. Dyrektor Aresztu Śledczego w Warszawie – Białołęce podjął współpracę ze „Stowarzyszeniem Monopol Warszawski”, który prowadzi Dom Wsparcia dla Powstańców Warszawskich. W ramach współpracy funkcjonariusze Służby Więziennej codziennie dostarczają Powstańcom Warszawskim ciepły posiłek.

Służba Więzienna od początku listopada dostarcza posiłki kombatantom w Warszawie, Krakowie i Lublinie wspierając działalność Stowarzyszenia „Odra Niemen”, Fundacji „Nie zapomnij o Nas”, Społecznego komitetu opieki nad grobami poległych żołnierzy batalionu "Zośka" i „Parasol” oraz Stowarzyszenia Monopol Praski. Dbając o codzienne potrzeby kombatantów i pomagając im w drobny sposób, wyrażamy naszą wdzięczność za ich dokonania.

Nowa rzeczywistość podczas pandemii…

Kombatanci, którzy narażali swoje życie, walcząc za wolność naszego kraju, dziś są w grupie szczególnie narażonej na działanie koronawirusa.  Aby chronić bohaterów II wojny światowej, dziś osób w podeszłym wieku, przed możliwością zakażenia oraz okazać im szacunek i pamięć za ich walkę i poświęcenie, Stowarzyszenie Monopol Warszawski, Służba Więzienna oraz liczni wolontariusze uczestniczą w akcji dostarczając obiady Kombatantom potrzebującym wsparcia. Pandemia zmieniła wszystko ponieważ to co do tej pory miało miejsce w Domu Wsparcia dla Powstańca Warszawskiego, dzisiaj musiało przenieść się do domów Kombatantów. Dzięki temu każdy Powstaniec może liczyć na pomoc i wsparcie  w postaci dostarczenia ciepłego zestawu obiadowego, zrobienia zakupów, wykupienia lekarstw czy też umówienia indywidualnych zajęć rehabilitacyjnych a także organizowane są towarzyskie spotkania online i telefoniczne rozmowy z psychologiem.

Liczy się każdy gest

Pomaganie im jest obowiązkiem nas wszystkich. W ten sposób funkcjonariusze Służby Więziennej mogą okazać swoją wdzięczność osobom, które poświęciły swoją młodość, zdrowie i bardzo często swoje rodziny po to, żebyśmy dzisiaj mogli żyć w wolnym kraju. Dbając o ich codzienne potrzeby i pomagając im w drobny sposób, możemy tę wdzięczność wyrazić.

Bardzo często w rozmowach z kombatantami pada stwierdzenie, że ta inicjatywa jest dla nich niezwykle ważna nie tylko dlatego, że codziennie dociera do nich ciepły posiłek a  z uwagi na to, że czują się potrzebni. Jedna z odwiedzanych przez nas kombatantek przyznała w rozmowie „…najgorsza jest samotność a dzięki Wam wiem, że codziennie mnie ktoś odwiedzi, będę mogła z kimś porozmawiać…” I to właśnie takie słowa uznania powodują, że ta akcja ma sens i jest wartościowa dla obu stron. Staramy się zawsze porozmawiać i wesprzeć dobrym słowem. Wielu z Powstańców żyje samotnie i skromnie, a podeszły wiek , choroby i ograniczenia – fizyczne i finansowe- nie pozwalają Im na utrzymanie właściwego komfortu życia, na który zasłużyli walcząc za nasz kraj. Dodatkowo panująca epidemia sprawiła, że dziś, zamknięci w domach dla własnego bezpieczeństwa, bardziej niż kiedykolwiek potrzebują naszej pomocy.

Obywatelski obowiązek

Gwarancją stabilnego funkcjonowania państwa i zapewnienia bezpieczeństwa społeczeństwu są skoordynowane działania wszystkich służb mundurowych. Dla nas wspólnym mianownikiem są kwestie najważniejsze, takie jak ojczyzna, patriotyzm, naród, przywiązanie do tradycji i historii naszego kraju. W tym wymiarze służby mundurowe odnajdują pełnię swojej tożsamości i swojego powołania, służąc obywatelom. Odzwierciedleniem patriotyzmu funkcjonariuszy Służby Więziennej oraz innych formacji mundurowych jest też udział w akcji dostarczania posiłków Kombatantom- Bohaterom Narodowy,. To jest czas, w którym wspólnie możemy wyrazić naszą wdzięczność, otoczyć opieką, podziękować i pomóc tym, którzy narażali swoje życie walcząc za nasz kraj.

#ResortSprawiedliwościPomaga

Pomagamy i wspieramy nie tylko kombatantów. Służba Więzienna wraz z Ministerstwem Sprawiedliwości w czasie trwania epidemii realizuje projekt pomocowy #ResortSprawiedliwościPomaga w ramach którego produkowane są środki ochrony przeciw koronawirusowi, w wielu jednostkach funkcjonariusze organizują zbiórki na rzecz potrzebujących osób lub instytucji, oddają krew i osocze ozdrowieńców, wspierają Domy Dziecka, Służbę Zdrowia, Schroniska dla zwierząt i inne instytucje, którym w czasie epidemii pomoc jest niezbędna.

 

 

 

e-mail
poniedziałek, 12 kwietnia 2021

Komentarze

Nick
E-mail - nie jest wyświetlany w serwisie, służy do kontaktu z redakcją
Twój komentarz
Security Image
Nieprawidłowy kod

Informacyjna Gra Planszowa

Freekonomia poleca!

Freekonomia poleca!
Mariusz Surosz "Praga. Czeskie ścieżki"
Czytaj więcej...

Freekonomia i KP polecają

Freekonomia i KP polecają
Cixin Liu " O mrówkach i dinozaurach" Dom Wydawniczy Rebis
Czytaj więcej...

"Czytanie wzmacnia"

"Czytanie wzmacnia"
VII edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek Ogólnopolska Akcja Noc Bibliotek została zainicjonowana w 2015 roku.
Czytaj więcej...

w ZUS rusza konkurs dla dzieci i młodzieży

w ZUS rusza konkurs dla dzieci i młodzieży Jak zachęcić babcię lub dziadka do posiadania konta w banku?.
Czytaj więcej...

Nowa placówka medyczna na Pradze Południe AS-MEDICA, przyjmuje pacjentów!

Nowa placówka medyczna na Pradze Południe AS-MEDICA, przyjmuje pacjentów!
Na Pradze-Południe pojawiła się właśnie nowo otwarta klinika świadcząca szerokie usługi Medyczno-Kosmetologiczne AS Medica.
Czytaj więcej...

„Myślę, więc nie śmiecę”

„Myślę, więc nie śmiecę”
„Myślę, więc nie śmiecę” to hasło tegorocznej akcji „Sprzątania świata – Polska 2021 ” „Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World, której celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.
Czytaj więcej...

Współpraca z Fundacją Ronalda McDonalda w ramach projektu #BajkaOdSerca

Współpraca z Fundacją Ronalda McDonalda w ramach projektu #BajkaOdSerca
Oddziaływania resocjalizacyjne wobec osób pozbawionych wolności mogą mieć różną formę.
Czytaj więcej...

Oferta dzierżawy hali i zatrudnienia skazanych na terenie Aresztu Śledczego w Warszawie-Grochowie

Oferta dzierżawy hali i zatrudnienia skazanych na terenie Aresztu Śledczego w Warszawie-Grochowie
Dyrektor Aresztu Śledczego w Warszawie-Grochowie zaprasza do współpracy przedsiębiorstwa zainteresowane prowadzeniem działalności gospodarczej na terenie aresztu śledczego w zakresie dzierżawy hali i zatrudnienia skazanych.
Czytaj więcej...

VAT EU

  Narracja: Odprawy przesyłek z poza UE przez Pocztę Polską Gra dla 3-6 osób Na motywach gry: Memory Rola graczy: Gracze wchodzą w rolę pracowników Poczty Polskiej S.
Czytaj więcej...

Słodka jesień od Wedla dla mieszkańców Pragi-Południe

Słodka jesień od Wedla dla mieszkańców Pragi-Południe     Warsztaty psychologiczne i edukacyjne, piknik międzypokoleniowy, potańcówka retro - to tylko niektóre działania, które zostaną zrealizowane przez warszawskie organizacje pozarządowe w ramach konkursu grantowego „Wedel od Serca” pod Honorowym Patronatem Burmistrza Pragi-Południe.
Czytaj więcej...

Dołącz do Nas i zostań funkcjonariuszem Służby Więziennej

Dołącz do Nas i zostań funkcjonariuszem Służby Więziennej Zapraszamy do zapoznania się z ofertą pracy w szeregach Służby Więziennej.
Czytaj więcej...

Nasz aktualny numer

Listopad 2020 nr. 19
Przydas.pl Sklep na facetów
zwolnieni z teorii
freekonomia
Przydas.pl Sklep na facetów

Pogoda

Kurs Walut

pion_koncepcja
pion_koncepcja
Przydas.pl Sklep na facetów