Menu
Kurier Praski logo
niedziela, 21 stycznia 2018
sekacz

Nowe zasady sprzedaży lokali użytkowych w Warszawie

Nowe zasady sprzedaży lokali użytkowych w Warszawie

Radni Warszawy uchwalili nowe zasady sprzedaży lokali użytkowych. Sprzedaż będzie możliwa tylko w drodze przetargu oraz powinna być zgodna z oczekiwaniami i potrzebami lokalnej społeczności. „Przepisy nowej uchwały Rady m.st. Warszawy przewidują przetarg jako jedyną formę sprzedaży lokali użytkowych, po spełnieniu określonych warunków (uregulowany stan prawny, budynek, w którym znajduje się lokal, nie jest przeznaczony do rozbiórki lub wyburzenia, w nieruchomości istnieje wspólnota mieszkaniowa, nie jest objęty najmem, dzierżawą albo innym tytułem prawnym do korzystania). Za każdym razem decyzja powinna być nie tylko uzasadniona interesem ekonomicznym m.st. Warszawy, lecz także powinna być zgodna z oczekiwaniami i potrzebami lokalnej społeczności” – informują urzędnicy. „W przypadkach, gdy wartość lokalu wraz z udziałem w gruncie albo pierwszą opłatą z tytułu użytkowania wieczystego gruntu przekracza limit określony w uchwale, przewiduje się uzyskanie na sprzedaż lokalu zgody Rady m.st. Warszawy” – dodają.

e-mail
czwartek, 25 sierpnia 2016

Komentarze

Nick
E-mail - nie jest wyświetlany w serwisie, służy do kontaktu z redakcją
Twój komentarz
Security Image
Nieprawidłowy kod
secpol - baner  artykuł

Pozostałe informacje

KONKURS FOTOGRAFICZNY BOŻONARODZENIOWA PRAGA

KONKURS FOTOGRAFICZNY BOŻONARODZENIOWA PRAGA
DRODZY CZYTELNICY, OGŁASZAMY FOTOGRAFICZNY KONKURS PT.
Czytaj więcej...

Akcja malowania bombek na rzecz zwierząt w schroniskach

Akcja malowania bombek na rzecz zwierząt w schroniskach
2 grudnia 2017 roku w Warszawie w Soho Factory odbędzie się największy w Polsce kiermasz dla psów DOG DAY Festiwal.
Czytaj więcej...

Akcja #WarszawaOddycha na Pradze Południe

Akcja #WarszawaOddycha na Pradze Południe W październiku rozpoczęła się akcja społeczna firm Blaupunkt i Airly, której celem jest zwiększenie społecznej świadomości na temat jakości powietrza. W Przedszkolu Niepublicznym „Kraina Magii” na Pradze Południe zamontowano czujnik smogu i przekazano oczyszczacz powietrza. 16 października odbyły się również zajęcia edukacyjne dla dzieci, budujące świadomość na temat zanieczyszczeń i uczące nawyku dbania o środowisko naturalne.
Czytaj więcej...

Odsłonięcie tablicy upamiętniającej Ofiary Obozu Zagłady KL Warschau. ZAPROSZENIE

Odsłonięcie tablicy upamiętniającej Ofiary Obozu Zagłady KL Warschau. ZAPROSZENIE Poseł na Sejm RP Andrzej Melak, Komitet Katyński oraz Krąg Pamięci Narodowej serdecznie zaprasza na uroczystą Mszę Świętą w intencji Pomordowanych Polaków w KL Warschau.
Czytaj więcej...

DOG DAY FESTIWAL - Festiwal Smaków i Akcesoriów dla psów

DOG DAY FESTIWAL - Festiwal Smaków i Akcesoriów dla psów Zapraszamy na DOG DAY FESTIWAL - Festiwal Smaków i Akcesoriów dla psów, który odbędzie się 4 marca 2017 roku w Soho Factory przy Mińskiej 25 w Warszawie w godz.
Czytaj więcej...

Katalog firm

 
secpol - baner  artykuł

Nasz aktualny numer

Kwiecień 2017 nr. 16

Video

przydas
sekacz

Pogoda

Kurs Walut

Korki w Warszawie

Prędkość przejazdu w km/h google maps traffic legend
przydas
Przydas.pl Sklep na facetów
Przydas.pl Sklep na facetów