Menu
Kurier Praski logo
czwartek, 29 września 2022
vistulian_czym_jest

Nowa placówka medyczna na Pradze Południe AS-MEDICA, przyjmuje pacjentów!

Nowa placówka medyczna na Pradze Południe AS-MEDICA, przyjmuje pacjentów!

Na Pradze-Południe pojawiła się właśnie nowo otwarta klinika świadcząca szerokie usługi Medyczno-Kosmetologiczne AS Medica. Chcielibyśmy Państwu przybliżyć ten punkt na mapie prawobrzeżnej Warszawy. Poprosiliśmy jednego z założycieli AS Medica, Szymona Florczaka, o przybliżenie Czytelnikom charakterystyki tej placówki.

 

KP: Jak długo funkcjonuje Państwa Centrum Medyczno Kosmetologiczne, kiedy było otwarcie?

Szymon Florczak: Centrum Medyczne Kosmetologiczne As-Medica zostało powołane do życia z początkiem czerwca 2021 r., a pierwsi pacjenci zawitali do naszych gabinetów w połowie lipca.

 

Co Państwa wyróżnia jako placówkę medyczną i kosmetologiczną?

 Myślę, że przede wszystkim pozytywne podejście do pacjenta, jakość obsługi, dobór specjalistów oraz nowoczesny wygląd naszej placówki. Staramy się, aby pacjent który trafia do nas z różnymi schorzeniami czuł się bezpieczny w naszym Centrum medczynym.

 

Czy to pierwsze CM AS Medica? Czy zamierzają Państwo rozszerzyć działalność?

Centrum Medyczne As-Medica, która mieści się przy ul. Nasielskiej 44 w budynku U5 w Warszawie jest pierwszą naszą placówką na rynku medycznym. Natomiast, myśląc przyszłościowo, planujemy otwarcie naszych placówek w różnych regionach, zarówno Warszawy jak i Polski. Mamy nadzieję, że pacjenci będą zadowoleni z naszych usług, więc otwarcie kolejnych punktów medycznych będzie jak najbardziej wskazane.

 

W jaki sposób najłatwiej umówić się na wizytę?

 Aby skorzystać z naszych usług, można się umówić na dwa sposoby - dzwoniąc bezpośrednio do naszego Centrum, wówczas osoba z rejestracji umówi pacjenta na konkretną godzinę do lekarza lub można skorzystać z naszego formularza kontaktowego umieszczonego na naszej stronie internetowej, gdzie należy wybrać specjalistę oraz datę konsultacji.

 

Co skłoniło Państwa do otwarcia Centrum?

 Od dłuższego czasu obserwujemy bardzo niepewne czasy pod względem medycznym. Wybuch pandemii, kolejki do szpitali, ponadwymiarowe godziny pracy lekarzy w szpitalach czy przychodniach POZ to główne czynniki, które skłoniły nas do tego, aby na medycznej mapie Polski stworzyć miejsce, gdzie osoba chora znajdzie pomoc u konkretnego specjalisty bez kolejki i bez zbędnych formalności.

 

Czy położenie niedaleko szpitala przy ul. Szaserów w Warszawie miało znaczenie przy lokowaniu placówki?

Nie, położenie szpitala nie miało znaczenia przy lokowaniu placówki. O wyborze lokalizacji zdecydował brak dostępu pacjentów do specjalistów w okolicy. Szpital na Szaserów w okresie pandemii miał inne zadanie, a pacjenci potrzebowali konsultacji lekarzy.

 

Jakiej specjalności lekarze przyjmują w Centrum?

Na dzień dzisiejszy, w naszym Centrum przyjmują specjaliści z zakresu chorób zakaźnych, onkologii, psychiatrii, chorób wewnętrznych, oraz reumatologii, i psychologii. Ponadto jesteśmy w trakcie podpisywania umów z Endokrynologiem oraz Pediatrą. Oczywiście na tym nie poprzestajemy. Cały czas poszukujemy lekarzy do współpracy, aby jeszcze bardziej poszerzyć wachlarz naszych specjalistów. Niedługo zostanie uruchomiony punk pobierania krwi, wymazów do badań diagnostycznych, itp. W kolejnych krokach w naszej ofercie pojawią się również zabiegi kosmetyczne oraz badania USG.

 

Co jest dla Państwa kluczowe przy doborze personelu?

 Przede wszystkim przy doborze personelu kierujemy się usposobieniem, wiedzą praktyczną i teoretyczną lekarzy, oraz ich podejściem do wykonywanej pracy. Jesteśmy zespołem młodym, zaangażowanym, sumiennym i odpowiedzialnym, i takie właśnmie osoby dobieramy do zespołu.

 

Czy obecnie rekrutują Państwo personel medyczny?

Tak, obecnie cały czas trwa nabór dla lekarzy oraz pozostałego personelu medycznego.

 

Jakie oferują Państwo usługi z zakresu chirurgii?

Współpracujemy z gabinetem chirurgicznym gdzie odbywają się zabiegi tzw. Jednego dnia, ale przede wszystkim skupiamy się na chirurgii naczyniowej czyli np.; eliminowanie żylaków, zakrzepica i niewydolność żył, usuwanie znamion itp.

 

Jakie zabiegi kosmetologiczne będzie można u Państwa wykonać?

 Planujemy w przyszłym roku otwarcie nowego lokalu, w którym będziemy się zajmować głównie medycyną estetyczną oraz zabiegami kosmetologicznymi.

 

Czy zasięg usług pielęgniarskich z dojazdem obejmuje tylko Pragę Południe, czy również całą Warszawę?

Zasięg obejmuje na razie Pragę Południe oraz centrum Warszawy.

 

Czy udostępniają Państwo wizyty lekarskie poza palcówką z dojazdem do pacjenta?

Nie, ale w niedalekiej przyszłości nasi lekarze również będę odwiedzać pacjentów w domu.

 

Jacy lekarze specjaliści wzmocnią w najbliższej przyszłości Państwa zespół? 

Już wkrótce nasz zespół poszerzy się o lekarzy medycyny pracy oraz dermatologii. W przyszłych latach planowane jest otwarcie gabinetu okulistycznego.

 

Czy przewidywana jest współpracą z NFZ i sieciami medycznych placówek prywatnych?

Tak, ale dopiero za 2 lata planujemy nawiązać współpracę z NFZ.

 

 

 

Presonel medyczny AS-MEDICA:

Dr Marcin Nowak, sympatyczny i skromny. Lekarz, specjalista w dziedzinie reumatologii.
Doświadczenie zawodowe zdobył w Klinice Reumatologii oraz Układowych Chorób Tkanki Łącznej w Bydgoszczy, która jest jednym z wiodących ośrodków nowoczesnej reumatologii w Polsce.

Uczestniczył w zagranicznych stażach m.in w Joan XXIII University Hospital oraz w Çukurova University.
Stale rozwija się zawodowo. Regularnie uczestniczy w wielu konferencjach naukowych z zakresu reumatologii.
Brał udział w kursach USG, szkoleniach z zakresu badania i terapii układu ruchu.

Posiada certyfikat umiejętności wykonywania kapilaroskopii (badanie oceny mikrokrążenia) wydany przez Polskie Towarzystwo Reumatologiczne, którego jest członkiem. Interesuje się innowacyjnymi terapiami w reumatologii (leczeniem biologicznym, inhibitorami JAK, czy też terapią kolagenem), dzięki którym udaje się uzyskać znakomite efekty leczenia, niedostępne jeszcze kilka lat temu.

Prowadzi pacjentów w badaniach klinicznych, umożliwiając im dostęp do nowoczesnych metod leczenia.
W codziennej praktyce stara się nie tylko ograniczać do leczenia objawowego, ale wspólnie z pacjentem omówić różne opcje terapeutyczne, nie zapominając o podstawach (aktywności fizycznej, odpowiedniej diecie).

 

 

Dr Łukasz Warda jest absolwentem I Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Specjalizację z onkologii klinicznej uzyskał w 2017 roku po odbyciu szkolenia specjalizacyjnego w Centrum Onkologii- Instytucie im. Marii Skłodowskiej Curie w Warszawie (obecnie Narodowy Instytut Onkologii), które jest wiodącym ośrodkiem naukowo – leczniczym w Polsce, tworzącym standardy diagnostyki i leczenia nowotworów złośliwych obowiązujących w Polsce.

W pracy zawodowej zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem farmakologicznym nowotworów złośliwych ze szczególnym uwzględnieniem raka płuca oraz nowotworów układu moczowego. Doktor Warda uczestniczył w badaniach klinicznych innowacyjnych leków przeciwnowotworowych, z których większość zakończyła się rejestracją. Doktor Łukasz Warda brał również udział w ogólnopolskich oraz międzynarodowych konferencjach oraz spotkaniach naukowych podnosząc i uaktualniając zakres wiedzy i umiejętności. W swojej praktyce kieruje się indywidualnym podejściem do pacjenta traktując go jako partnera w procesie leczenia.

Celem jego pracy jest przestrzeganie obowiązujących standardów leczenia opracowanych przez polskie i europejskie towarzystwa naukowe nie zapominając jednocześnie o możliwościach jego wspomagania za pomocą metod medycyny komplementarnej po uwzględnieniu indywidualnych potrzeb i preferencji pacjenta. Doktor Warda interesuje się przede wszystkim leczeniem ukierunkowanym molekularnie, które dzięki rozwojowi nauk podstawowych na poziomie komórkowym, a nawet molekularnym pozwoliło zaburzyć proces karcynogenezy wyraźnie poprawiając wyniki leczenia w  sposób celowany i selektywny.

Oprócz wąsko rozumianej onkologii bliska jest mu idea medycyny holistycznej zakładającej, że organizm człowieka jest jedną całością i choroba (czy leczenie) jednego narządu pociąga za sobą kolejne zaburzenia wymagające diagnostyki i terapii. Idea ta sprawdza się najbardziej w internie, która swoim zasięgiem obejmuje całość medycyny wewnętrznej. Aby skutecznie leczyć onkologicznie (wraz z powikłaniami tego leczenia) doktor Warda odbył 2 lata staży kierunkowych internistycznych, które pozwoliły mu spojrzeć na człowieka z różnych perspektyw. Zaowocowało to silnym zainteresowaniem interną, którą również bardzo chętnie doktor uprawia.

 

 

Dr Ewelina Sawicka jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Obecnie jest lekarzem w trakcie specjalizacji w Klinice Psychiatrii, Stresu Bojowego i Psychotraumatologii Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie, w której zajmuje się diagnostyką i terapią zaburzeń, u których podłoża leży stres traumatyczny.

Dr Sawicka w swojej praktyce opiera się na najnowszych rekomendacjach i standardach leczenia, mając na uwadze przede wszystkim potrzeby i dobro pacjenta. Głównym obszarem zainteresowań są zagadnienia związane z zaburzeniami afektywnymi, nerwicowymi oraz zaburzeniami snu. Dr Ewelina Sawicka jest również pasjonatem medycyny holistycznej – w myśl której ciało i umysł  to system naczyń połączonych, dlatego w całym procesie diagnostyczno – leczniczym należy zawsze uwzględnić relacje pomiędzy stanem fizycznym i psychicznym.

 

 

 

e-mail
Centrum Medyczne AS-MEDICA
PDF
piątek, 17 września 2021

Komentarze

Nick
E-mail - nie jest wyświetlany w serwisie, służy do kontaktu z redakcją
Twój komentarz
Security Image
Nieprawidłowy kod
secpol - baner  artykuł

Informacyjna Gra Planszowa

Wystawy malarstwa Marcela Marcina Marczuka pt. California Sunshine

Wystawy malarstwa Marcela Marcina Marczuka pt. California Sunshine
13.07.2022 godz. 19.00 Galeria Elektra, ul. Dobra 31 Wstęp wolny
Czytaj więcej...

Narciarski Dzień Dziecka w Capital Ski – konkurs!

Narciarski Dzień Dziecka w Capital Ski – konkurs!
Narciarski Dzień Dziecka w Capital Ski – konkurs! Nasi Czytelnicy mają szansę wygrać sesję narciarską dla dziecka w Capital Ski.
Czytaj więcej...

Śmierć ostatniego z tygrysów żyjących w Warszawskim Ogrodzie Zoologicznym

Śmierć ostatniego z tygrysów żyjących w Warszawskim Ogrodzie Zoologicznym
Warszawski Ogród Zoologiczny za pośrednictwem swych mediów społecznościowych przekazał informację o śmierci tygrysicy Ratu.
Czytaj więcej...

Gry Informacyjne

Gry Informacyjne
  Gry są obecne w kulturze praktycznie od początków istnienia znanych nam cywilizacji.
Czytaj więcej...

Co słychać w Centrum Praskim Koneser

Co słychać w Centrum Praskim Koneser
Pogoda ostatnio nas nie rozpieszcza.
Czytaj więcej...

Decydująca faza walki o Play-Off – SKK Polonia Warszawa podejmie zespół Ślęzy Wrocław, wicelidera Energa Basket Ligi Kobiet

Decydująca faza walki o Play-Off – SKK Polonia Warszawa podejmie zespół Ślęzy Wrocław, wicelidera Energa Basket Ligi Kobiet
    Ekstraklasowy zespół koszykarek Polonii Warszawa powraca do hali Centrum Sportu Wilanów, by w sobotę 5 lutego o godz.
Czytaj więcej...

Miesięcznik “Przystanek Grochów” najlepszym periodykiem wśród zakładów karnych i aresztów śledczych w Polsce.

Miesięcznik “Przystanek Grochów” najlepszym periodykiem wśród zakładów karnych i aresztów śledczych w Polsce.
I miejsce w VII Ogólnopolskim Konkursie “Szpalty za kratą” organizowanym przez Zakład Karny w Rawiczu dla miesięcznika “Przystanek Grochów” „Szpalty za kratą” Ogólnopolski konkurs „Szpalty za kratą” adresowany był do zespołów redakcyjnych – składających się z osób pozbawionych wolności – wydających periodyczne gazetki zakładowe.
Czytaj więcej...

Nieoczywiste rozmowy o dziejach świata. Poleca Freekonomia!

Nieoczywiste rozmowy o dziejach świata. Poleca Freekonomia!
Rewelacyjna podróż przez wieki jaką zaprezentowała nam autorka książki " Wędrówki przez czas" Pani Beata Janowska to zbiór wywiadów z najtęższymi umysłami historii Polski i Europy jaki obecnie nosi nasza umęczona ziemia.
Czytaj więcej...

Turniej piłkarski w Parku Skaryszewskim

Turniej piłkarski w Parku Skaryszewskim Klub sportowy drukarz warszawa zaprasza wszystkich sympatyków piłki nożnej na wspólne świętowanie z okazji 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości!!!   W Parku Skaryszewskim oraz na Kamionkowskich Błoniach Elekcyjnych rozegrany zostanie w ramach obchodów Święta Niepodległości turniej piłkarski dla rocznika 2011.
Czytaj więcej...

Finał charytatywnej akcji #KoszulkaOdSerca

Finał charytatywnej akcji #KoszulkaOdSerca #KoszulkaOdSerca Akcja #KoszulkaOdSerca została przygotowana we współpracy z Fundacją Ronalda McDonalda, z którą jednostka posiada podpisane porozumienie o współpracy.
Czytaj więcej...

Freekonomia poleca!

Freekonomia poleca! Wydawnictwo MT Biznes
Czytaj więcej...
secpol - baner  artykuł

Nasz aktualny numer

Listopad 2020 nr. 19
Przydas.pl Sklep na facetów
zwolnieni z teorii
freekonomia
pion_koncepcja

Pogoda

Kurs Walut

Przydas.pl Sklep na facetów
Przydas.pl Sklep na facetów
Przydas.pl Sklep na facetów