Menu
Kurier Praski logo
środa, 27 października 2021
gra

Nowa placówka medyczna na Pradze Południe AS-MEDICA, przyjmuje pacjentów!

Nowa placówka medyczna na Pradze Południe AS-MEDICA, przyjmuje pacjentów!

Na Pradze-Południe pojawiła się właśnie nowo otwarta klinika świadcząca szerokie usługi Medyczno-Kosmetologiczne AS Medica. Chcielibyśmy Państwu przybliżyć ten punkt na mapie prawobrzeżnej Warszawy. Poprosiliśmy jednego z założycieli AS Medica, Szymona Florczaka, o przybliżenie Czytelnikom charakterystyki tej placówki.

 

KP: Jak długo funkcjonuje Państwa Centrum Medyczno Kosmetologiczne, kiedy było otwarcie?

Szymon Florczak: Centrum Medyczne Kosmetologiczne As-Medica zostało powołane do życia z początkiem czerwca 2021 r., a pierwsi pacjenci zawitali do naszych gabinetów w połowie lipca.

 

Co Państwa wyróżnia jako placówkę medyczną i kosmetologiczną?

 Myślę, że przede wszystkim pozytywne podejście do pacjenta, jakość obsługi, dobór specjalistów oraz nowoczesny wygląd naszej placówki. Staramy się, aby pacjent który trafia do nas z różnymi schorzeniami czuł się bezpieczny w naszym Centrum medczynym.

 

Czy to pierwsze CM AS Medica? Czy zamierzają Państwo rozszerzyć działalność?

Centrum Medyczne As-Medica, która mieści się przy ul. Nasielskiej 44 w budynku U5 w Warszawie jest pierwszą naszą placówką na rynku medycznym. Natomiast, myśląc przyszłościowo, planujemy otwarcie naszych placówek w różnych regionach, zarówno Warszawy jak i Polski. Mamy nadzieję, że pacjenci będą zadowoleni z naszych usług, więc otwarcie kolejnych punktów medycznych będzie jak najbardziej wskazane.

 

W jaki sposób najłatwiej umówić się na wizytę?

 Aby skorzystać z naszych usług, można się umówić na dwa sposoby - dzwoniąc bezpośrednio do naszego Centrum, wówczas osoba z rejestracji umówi pacjenta na konkretną godzinę do lekarza lub można skorzystać z naszego formularza kontaktowego umieszczonego na naszej stronie internetowej, gdzie należy wybrać specjalistę oraz datę konsultacji.

 

Co skłoniło Państwa do otwarcia Centrum?

 Od dłuższego czasu obserwujemy bardzo niepewne czasy pod względem medycznym. Wybuch pandemii, kolejki do szpitali, ponadwymiarowe godziny pracy lekarzy w szpitalach czy przychodniach POZ to główne czynniki, które skłoniły nas do tego, aby na medycznej mapie Polski stworzyć miejsce, gdzie osoba chora znajdzie pomoc u konkretnego specjalisty bez kolejki i bez zbędnych formalności.

 

Czy położenie niedaleko szpitala przy ul. Szaserów w Warszawie miało znaczenie przy lokowaniu placówki?

Nie, położenie szpitala nie miało znaczenia przy lokowaniu placówki. O wyborze lokalizacji zdecydował brak dostępu pacjentów do specjalistów w okolicy. Szpital na Szaserów w okresie pandemii miał inne zadanie, a pacjenci potrzebowali konsultacji lekarzy.

 

Jakiej specjalności lekarze przyjmują w Centrum?

Na dzień dzisiejszy, w naszym Centrum przyjmują specjaliści z zakresu chorób zakaźnych, onkologii, psychiatrii, chorób wewnętrznych, oraz reumatologii, i psychologii. Ponadto jesteśmy w trakcie podpisywania umów z Endokrynologiem oraz Pediatrą. Oczywiście na tym nie poprzestajemy. Cały czas poszukujemy lekarzy do współpracy, aby jeszcze bardziej poszerzyć wachlarz naszych specjalistów. Niedługo zostanie uruchomiony punk pobierania krwi, wymazów do badań diagnostycznych, itp. W kolejnych krokach w naszej ofercie pojawią się również zabiegi kosmetyczne oraz badania USG.

 

Co jest dla Państwa kluczowe przy doborze personelu?

 Przede wszystkim przy doborze personelu kierujemy się usposobieniem, wiedzą praktyczną i teoretyczną lekarzy, oraz ich podejściem do wykonywanej pracy. Jesteśmy zespołem młodym, zaangażowanym, sumiennym i odpowiedzialnym, i takie właśnmie osoby dobieramy do zespołu.

 

Czy obecnie rekrutują Państwo personel medyczny?

Tak, obecnie cały czas trwa nabór dla lekarzy oraz pozostałego personelu medycznego.

 

Jakie oferują Państwo usługi z zakresu chirurgii?

Współpracujemy z gabinetem chirurgicznym gdzie odbywają się zabiegi tzw. Jednego dnia, ale przede wszystkim skupiamy się na chirurgii naczyniowej czyli np.; eliminowanie żylaków, zakrzepica i niewydolność żył, usuwanie znamion itp.

 

Jakie zabiegi kosmetologiczne będzie można u Państwa wykonać?

 Planujemy w przyszłym roku otwarcie nowego lokalu, w którym będziemy się zajmować głównie medycyną estetyczną oraz zabiegami kosmetologicznymi.

 

Czy zasięg usług pielęgniarskich z dojazdem obejmuje tylko Pragę Południe, czy również całą Warszawę?

Zasięg obejmuje na razie Pragę Południe oraz centrum Warszawy.

 

Czy udostępniają Państwo wizyty lekarskie poza palcówką z dojazdem do pacjenta?

Nie, ale w niedalekiej przyszłości nasi lekarze również będę odwiedzać pacjentów w domu.

 

Jacy lekarze specjaliści wzmocnią w najbliższej przyszłości Państwa zespół? 

Już wkrótce nasz zespół poszerzy się o lekarzy medycyny pracy oraz dermatologii. W przyszłych latach planowane jest otwarcie gabinetu okulistycznego.

 

Czy przewidywana jest współpracą z NFZ i sieciami medycznych placówek prywatnych?

Tak, ale dopiero za 2 lata planujemy nawiązać współpracę z NFZ.

 

 

 

Presonel medyczny AS-MEDICA:

Dr Marcin Nowak, sympatyczny i skromny. Lekarz, specjalista w dziedzinie reumatologii.
Doświadczenie zawodowe zdobył w Klinice Reumatologii oraz Układowych Chorób Tkanki Łącznej w Bydgoszczy, która jest jednym z wiodących ośrodków nowoczesnej reumatologii w Polsce.

Uczestniczył w zagranicznych stażach m.in w Joan XXIII University Hospital oraz w Çukurova University.
Stale rozwija się zawodowo. Regularnie uczestniczy w wielu konferencjach naukowych z zakresu reumatologii.
Brał udział w kursach USG, szkoleniach z zakresu badania i terapii układu ruchu.

Posiada certyfikat umiejętności wykonywania kapilaroskopii (badanie oceny mikrokrążenia) wydany przez Polskie Towarzystwo Reumatologiczne, którego jest członkiem. Interesuje się innowacyjnymi terapiami w reumatologii (leczeniem biologicznym, inhibitorami JAK, czy też terapią kolagenem), dzięki którym udaje się uzyskać znakomite efekty leczenia, niedostępne jeszcze kilka lat temu.

Prowadzi pacjentów w badaniach klinicznych, umożliwiając im dostęp do nowoczesnych metod leczenia.
W codziennej praktyce stara się nie tylko ograniczać do leczenia objawowego, ale wspólnie z pacjentem omówić różne opcje terapeutyczne, nie zapominając o podstawach (aktywności fizycznej, odpowiedniej diecie).

 

 

Dr Łukasz Warda jest absolwentem I Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Specjalizację z onkologii klinicznej uzyskał w 2017 roku po odbyciu szkolenia specjalizacyjnego w Centrum Onkologii- Instytucie im. Marii Skłodowskiej Curie w Warszawie (obecnie Narodowy Instytut Onkologii), które jest wiodącym ośrodkiem naukowo – leczniczym w Polsce, tworzącym standardy diagnostyki i leczenia nowotworów złośliwych obowiązujących w Polsce.

W pracy zawodowej zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem farmakologicznym nowotworów złośliwych ze szczególnym uwzględnieniem raka płuca oraz nowotworów układu moczowego. Doktor Warda uczestniczył w badaniach klinicznych innowacyjnych leków przeciwnowotworowych, z których większość zakończyła się rejestracją. Doktor Łukasz Warda brał również udział w ogólnopolskich oraz międzynarodowych konferencjach oraz spotkaniach naukowych podnosząc i uaktualniając zakres wiedzy i umiejętności. W swojej praktyce kieruje się indywidualnym podejściem do pacjenta traktując go jako partnera w procesie leczenia.

Celem jego pracy jest przestrzeganie obowiązujących standardów leczenia opracowanych przez polskie i europejskie towarzystwa naukowe nie zapominając jednocześnie o możliwościach jego wspomagania za pomocą metod medycyny komplementarnej po uwzględnieniu indywidualnych potrzeb i preferencji pacjenta. Doktor Warda interesuje się przede wszystkim leczeniem ukierunkowanym molekularnie, które dzięki rozwojowi nauk podstawowych na poziomie komórkowym, a nawet molekularnym pozwoliło zaburzyć proces karcynogenezy wyraźnie poprawiając wyniki leczenia w  sposób celowany i selektywny.

Oprócz wąsko rozumianej onkologii bliska jest mu idea medycyny holistycznej zakładającej, że organizm człowieka jest jedną całością i choroba (czy leczenie) jednego narządu pociąga za sobą kolejne zaburzenia wymagające diagnostyki i terapii. Idea ta sprawdza się najbardziej w internie, która swoim zasięgiem obejmuje całość medycyny wewnętrznej. Aby skutecznie leczyć onkologicznie (wraz z powikłaniami tego leczenia) doktor Warda odbył 2 lata staży kierunkowych internistycznych, które pozwoliły mu spojrzeć na człowieka z różnych perspektyw. Zaowocowało to silnym zainteresowaniem interną, którą również bardzo chętnie doktor uprawia.

 

 

Dr Ewelina Sawicka jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Obecnie jest lekarzem w trakcie specjalizacji w Klinice Psychiatrii, Stresu Bojowego i Psychotraumatologii Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie, w której zajmuje się diagnostyką i terapią zaburzeń, u których podłoża leży stres traumatyczny.

Dr Sawicka w swojej praktyce opiera się na najnowszych rekomendacjach i standardach leczenia, mając na uwadze przede wszystkim potrzeby i dobro pacjenta. Głównym obszarem zainteresowań są zagadnienia związane z zaburzeniami afektywnymi, nerwicowymi oraz zaburzeniami snu. Dr Ewelina Sawicka jest również pasjonatem medycyny holistycznej – w myśl której ciało i umysł  to system naczyń połączonych, dlatego w całym procesie diagnostyczno – leczniczym należy zawsze uwzględnić relacje pomiędzy stanem fizycznym i psychicznym.

 

 

 

e-mail
Centrum Medyczne AS-MEDICA
PDF
piątek, 17 września 2021

Komentarze

Nick
E-mail - nie jest wyświetlany w serwisie, służy do kontaktu z redakcją
Twój komentarz
Security Image
Nieprawidłowy kod

Informacyjna Gra Planszowa

Freekonomia poleca!

Freekonomia poleca!
Mariusz Surosz "Praga. Czeskie ścieżki"
Czytaj więcej...

Freekonomia i KP polecają

Freekonomia i KP polecają
Cixin Liu " O mrówkach i dinozaurach" Dom Wydawniczy Rebis
Czytaj więcej...

"Czytanie wzmacnia"

"Czytanie wzmacnia"
VII edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek Ogólnopolska Akcja Noc Bibliotek została zainicjonowana w 2015 roku.
Czytaj więcej...

w ZUS rusza konkurs dla dzieci i młodzieży

w ZUS rusza konkurs dla dzieci i młodzieży Jak zachęcić babcię lub dziadka do posiadania konta w banku?.
Czytaj więcej...

„Myślę, więc nie śmiecę”

„Myślę, więc nie śmiecę”
„Myślę, więc nie śmiecę” to hasło tegorocznej akcji „Sprzątania świata – Polska 2021 ” „Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World, której celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.
Czytaj więcej...

Współpraca z Fundacją Ronalda McDonalda w ramach projektu #BajkaOdSerca

Współpraca z Fundacją Ronalda McDonalda w ramach projektu #BajkaOdSerca
Oddziaływania resocjalizacyjne wobec osób pozbawionych wolności mogą mieć różną formę.
Czytaj więcej...

Oferta dzierżawy hali i zatrudnienia skazanych na terenie Aresztu Śledczego w Warszawie-Grochowie

Oferta dzierżawy hali i zatrudnienia skazanych na terenie Aresztu Śledczego w Warszawie-Grochowie
Dyrektor Aresztu Śledczego w Warszawie-Grochowie zaprasza do współpracy przedsiębiorstwa zainteresowane prowadzeniem działalności gospodarczej na terenie aresztu śledczego w zakresie dzierżawy hali i zatrudnienia skazanych.
Czytaj więcej...

Dołącz do Nas i zostań funkcjonariuszem Służby Więziennej

Dołącz do Nas i zostań funkcjonariuszem Służby Więziennej
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą pracy w szeregach Służby Więziennej.
Czytaj więcej...

VAT EU

  Narracja: Odprawy przesyłek z poza UE przez Pocztę Polską Gra dla 3-6 osób Na motywach gry: Memory Rola graczy: Gracze wchodzą w rolę pracowników Poczty Polskiej S.
Czytaj więcej...

Słodka jesień od Wedla dla mieszkańców Pragi-Południe

Słodka jesień od Wedla dla mieszkańców Pragi-Południe     Warsztaty psychologiczne i edukacyjne, piknik międzypokoleniowy, potańcówka retro - to tylko niektóre działania, które zostaną zrealizowane przez warszawskie organizacje pozarządowe w ramach konkursu grantowego „Wedel od Serca” pod Honorowym Patronatem Burmistrza Pragi-Południe.
Czytaj więcej...

PTTK Trakt zaprasza na wycieczkę z cyklu „Letnich Spacerków po Warszawie”

PTTK Trakt zaprasza na wycieczkę z cyklu „Letnich Spacerków po Warszawie” PTTK Trakt zaprasza na wycieczkę z cyklu „Letnich Spacerków po Warszawie”.
Czytaj więcej...

Rekrutacja trwa! Nowe bezpłatne Przedszkole Publiczne Edulica na Pradze-Południe

Rekrutacja trwa! Nowe bezpłatne Przedszkole Publiczne Edulica na Pradze-Południe Nowe bezpłatne Przedszkole Publiczne Edulica na Pradze-Południe.
Czytaj więcej...

Porozumienie o współpracy z Wojskową Akademią Techniczną

Porozumienie o współpracy z Wojskową Akademią Techniczną 6 lipca zostało podpisane porozumienie o współpracy naukowo – dydaktycznej pomiędzy płk Radosławem Salakiem - Dyrektorem Aresztu Śledczego w Warszawie – Białołęce a prof.
Czytaj więcej...

Nasz aktualny numer

Listopad 2020 nr. 19
Przydas.pl Sklep na facetów
zwolnieni z teorii
freekonomia
Przydas.pl Sklep na facetów

Pogoda

Kurs Walut

pion_koncepcja
Przydas.pl Sklep na facetów
Przydas.pl Sklep na facetów