Menu
Kurier Praski logo
czwartek, 16 sierpnia 2018
sekacz

NEVERENDING STORY

NEVERENDING STORY

Wpadka budżetu partycypacyjnego na Saskiej Kępie? Miała powstać hala sportowa. O budowie ani widu, ani słychu.

 

Chodzi o budowę hali łukowej przy Szkole Podstawowej nr 143. Był to jeden z projektów, który wygrał w głosowaniu pierwszej edycji budżetu partycypacyjnego w 2014 roku. Do dziś nie wbito łopaty pod budowę. Sprawę na swoim facebookowym fanpage'u przypomina Samorząd Mieszkańców Saskiej Kępy.

 

Miejscowi społecznicy wysłali do burmistrza Tomasza Kucharskiego zapytanie o realizację inwestycji. W 2016 roku władze dzielnicy informowały o przewidywanym terminie zakończenia budowy. Obiekt miał powstać przed końcem 2017 roku. Skończyło się na zapowiedziach. Wykonawca i przybliżony termin oddania do użytku wciąż nie są znani. - Neverending story - piszą poddenerwowani saskokępscy społecznicy. Głosy irytacji słychać nie tylko z ich strony. - Ta hala to porażka budżetu na Kępie. Chyba już najwyższy czas zrezygnować i pieniądze przeznaczyć na inne cele - dodaje w swoim komentarzu SaskaKepa.Info.

 

Mowa o kwocie 833 940 zł, jaka jest zarezerwowana na ten cel. Andrzej Opla, rzecznik Urzędu Dzielnicy Praga Południe, przyznaje, że hala to inwestycja, którą południowoprascy urzędnicy dźwigają na swoich barkach z powodu niestarannej weryfikacji zgłoszonych projektów. - Zadanie to nie powinno być realizowane w ramach budżetu z uwagi na zapisy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, lokalizację, wysokie koszty budowy i utrzymania, oraz dwuletni cykl realizacji - wyjaśnia rzecznik dzielnicy. - Był to jednak pierwszy program budżetu. Nikt nie miał wtedy doświadczenia, z jakimi zagrożeniami i pułapkami jest to związane - dodaje.

 

Hala przy Szkole Podstawowej nr 143 to jedyny do tej pory zwycięski projekt na Pradze Południe, który nie został zrealizowany. Ogłoszono już trzy przetargi na budowę. Wszystkie zakończyły się niepowodzeniem z powodu braku chętnych wykonawców. Czwarty przetarg - jak podkreśla Urząd Dzielnicy Praga Południe - jest w trakcie przygotowania.

 

 

 

 

 

 

e-mail
czwartek, 29 marca 2018

Komentarze

Nick
E-mail - nie jest wyświetlany w serwisie, służy do kontaktu z redakcją
Twój komentarz
Security Image
Nieprawidłowy kod
secpol - baner  artykuł

Pozostałe informacje

Dach wedlowskiej fabryki domem dla pszczół

Dach wedlowskiej fabryki domem dla pszczół
„Ratujmy warszawskie pszczoły!“ – kolejnej, wspólnej inicjatywy LOTTE Wedel i Stowarzyszenia Serduszko dla Dzieci
Czytaj więcej...

Już wkrótce w Kurierze Praskim plansza do gry!

Już wkrótce w Kurierze Praskim plansza do gry!
Pierwsza edycja Gry Lokalnej "Buduj Pragę" juz wkrótce zostanie przekazana czytelnikom Kuriera Praskiego.
Czytaj więcej...

Mistrzynią Polski Magdalena Włodarkiewicz

Mistrzynią Polski Magdalena Włodarkiewicz
Magdaleny Włodarkiewicz 15 letnia pływaczka trenująca na pływalni WSM przy ulicy Kawęczyńskiej 36, która została Mistrzynią oraz V-ce Mistrzynią Polski Juniorów 15 letnich w stylu klasycznym na dystansach 50 i 100 klasycznym.
Czytaj więcej...

Na Szaserów pomogą kobietom zachować włosy

Na Szaserów pomogą kobietom zachować włosy
Ministerstwo Obrony Narodowej sfinansowało zakup sprzętu pomagającego walczącym z chorobą nowotworową kobietom zachować włosy!!!  W najbliższy czwartek w do Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie zostanie dostarczony system chłodzenia skóry głowy PAXMAN zapobiegający wypadaniu włosów w trakcie chemioterapii.
Czytaj więcej...

Praska Gra Planszowa....

Praska Gra Planszowa....
Już wkrótce  nowa  gra planszowa  Twojej strony  Wisły.
Czytaj więcej...

Skoczne Lato w Mieście na Łopuszańskiej!

Skoczne Lato w Mieście na Łopuszańskiej!
Ruszyły zapisy na Summer Camp 2018 w Centrum Aktywnej Rozrywki AIRO.
Czytaj więcej...

Mistrzowski trening z Legią w Atrium Promenada

Mistrzowski trening z Legią w Atrium Promenada Podejmij piłkarskie wyzwanie! Z okazji odbywających się właśnie Mistrzostw Świata, już w najbliższy piątek i sobotę, 13-14 lipca, Atrium Promenada przygotowało atrakcje dla małych fanów piłki nożnej.
Czytaj więcej...

"Zmieniaj świat. Budimex 50 lat"

To TY zmieniasz świat Pół miliona złotych od Budimeksu! Na 50-lecie – lider rynku budowlanego w Polsce, ogłasza projekt konkursowy „Zmieniaj świat.
Czytaj więcej...

Prascy społecznicy Wanda Jaworska-Malicka

Urodziła się w nadmorskiej miejscowości, jednak miłość do warszawiaka sprawiła, że ponad 40 lat temu przeprowadziła się do stolicy.
Czytaj więcej...

Marek Piekarczyk na Letniej Muzycznej Scenie Hulakula

Marek Piekarczyk na Letniej Muzycznej Scenie Hulakula Już 30 czerwca na Letniej Muzycznej Scenie Hulakula zagości legenda polskiego rocka - Marek Piekarczyk, a wraz z nim debiutant - Adam „Nokk” Jędrzejczyk.
Czytaj więcej...

Warszawa bez smogu

Aktywiści Warszawy Bez Smogu, wchodzącej w skład Polskiego Alarmu Smogowego, złożą 20 czerwca, o godz.
Czytaj więcej...

Roman Stanisław Dmowski urodzony na Kamionku

Roman Stanisław Dmowski urodzony na Kamionku Roman Stanisław Dmowski, wybitny polski polityk, mąż stanu, publicysta, współzałożyciel Narodowej Demokracji, mieszkaniec Pragi.
Czytaj więcej...

Katalog firm

 
secpol - baner  artykuł

Nasz aktualny numer

Maj 2018 nr. 18

Video

Przydas.pl Sklep na facetów
Przydas.pl Sklep na facetów

Pogoda

Kurs Walut

Korki w Warszawie

Prędkość przejazdu w km/h google maps traffic legend
przydas
Przydas.pl Sklep na facetów
sekacz