Menu
Kurier Praski logo
niedziela, 21 stycznia 2018
sekacz

Kryminał historyczny jakiego jeszcze nie było

Kryminał historyczny jakiego jeszcze nie było

„Honor i zbrodnia” to powieść osadzona w realiach XIX-wiecznej Warszawy. Adam Podlewski jest doktorem historii i laureatem wielu konkursów z prozy fantastycznej. Jego debiutancka powieść „Honor i zbrodnia” jest połączeniem talentu literackiego pisarza z wiedzą historyczną, dzięki której opowieść „Honoru i zbrodni” jest autentyczna i  budzi prawdziwy niepokój.

Warszawa z którą stykamy się w powieści zadziwi nawet najbardziej sceptycznego czytelnika. Nie jest to stolica, którą znamy. Jest to mroczne miasto, które dopiero się rozwija, w którym kwitnie przemyt alkoholu, a sprawiedliwość jest wymierzana szablą. Na rogatkach miasta ginie podejrzany o szwindel alkoholem porucznik czwartków – Albert Wieluszycki. Siły policyjne Warszawy usiłują zaretuszować skandal. O pomoc proszą dwóch weteranów Pierwszego Pułku Szwoleżerów – pozostającego na żołdzie księcia Tomasza Żubrowskiego i unikającego carskich władz Jacka Olszowskiego. Uwikłany w długi wdzięczności wobec przyjaciela Olszowski musi podjąć śledztwo, które zaprowadzi go w najmroczniejsze zaułki dawnej Warszawy.

„Powieść „Honor i zbrodnia” stanowi udaną próbę połączenia tradycji powieści łotrzykowskiej z prozą detektywistyczną. Tłem atrakcyjnej fabuły uczynił autor Warszawę doby Królestwa Polskiego, czasy szybkich przemian społecznych i obyczajowych z jednej strony, z drugiej zaś narastającego konfliktu pomiędzy nieformalnym władcą państwa, wielkim księciem Konstantym Pawłowiczem Romanowem i jego otoczeniem a elitami polskimi” - prof. Tadeusz Cegielski

O autorze

Adam Podlewski - historyk, laureat kilku konkursów literackich, m.in. Falkon 2012, Falkon 2013, Brwikon 2014, autor opowiadań publikowanych w kilku antologiach i czasopismach.

 

 

e-mail
czwartek, 03 marca 2016

Komentarze

Nick
E-mail - nie jest wyświetlany w serwisie, służy do kontaktu z redakcją
Twój komentarz
Security Image
Nieprawidłowy kod
secpol - baner  artykuł

Pozostałe informacje

KONKURS FOTOGRAFICZNY BOŻONARODZENIOWA PRAGA

KONKURS FOTOGRAFICZNY BOŻONARODZENIOWA PRAGA
DRODZY CZYTELNICY, OGŁASZAMY FOTOGRAFICZNY KONKURS PT.
Czytaj więcej...

Akcja malowania bombek na rzecz zwierząt w schroniskach

Akcja malowania bombek na rzecz zwierząt w schroniskach
2 grudnia 2017 roku w Warszawie w Soho Factory odbędzie się największy w Polsce kiermasz dla psów DOG DAY Festiwal.
Czytaj więcej...

Akcja #WarszawaOddycha na Pradze Południe

Akcja #WarszawaOddycha na Pradze Południe W październiku rozpoczęła się akcja społeczna firm Blaupunkt i Airly, której celem jest zwiększenie społecznej świadomości na temat jakości powietrza. W Przedszkolu Niepublicznym „Kraina Magii” na Pradze Południe zamontowano czujnik smogu i przekazano oczyszczacz powietrza. 16 października odbyły się również zajęcia edukacyjne dla dzieci, budujące świadomość na temat zanieczyszczeń i uczące nawyku dbania o środowisko naturalne.
Czytaj więcej...

Odsłonięcie tablicy upamiętniającej Ofiary Obozu Zagłady KL Warschau. ZAPROSZENIE

Odsłonięcie tablicy upamiętniającej Ofiary Obozu Zagłady KL Warschau. ZAPROSZENIE Poseł na Sejm RP Andrzej Melak, Komitet Katyński oraz Krąg Pamięci Narodowej serdecznie zaprasza na uroczystą Mszę Świętą w intencji Pomordowanych Polaków w KL Warschau.
Czytaj więcej...

DOG DAY FESTIWAL - Festiwal Smaków i Akcesoriów dla psów

DOG DAY FESTIWAL - Festiwal Smaków i Akcesoriów dla psów Zapraszamy na DOG DAY FESTIWAL - Festiwal Smaków i Akcesoriów dla psów, który odbędzie się 4 marca 2017 roku w Soho Factory przy Mińskiej 25 w Warszawie w godz.
Czytaj więcej...

Katalog firm

 
secpol - baner  artykuł

Nasz aktualny numer

Kwiecień 2017 nr. 16

Video

sekacz
przydas

Pogoda

Kurs Walut

Korki w Warszawie

Prędkość przejazdu w km/h google maps traffic legend
sekacz
sekacz
sekacz