Menu
Kurier Praski logo
piątek, 22 września 2017
sekacz

Kryminał historyczny jakiego jeszcze nie było

Kryminał historyczny jakiego jeszcze nie było

„Honor i zbrodnia” to powieść osadzona w realiach XIX-wiecznej Warszawy. Adam Podlewski jest doktorem historii i laureatem wielu konkursów z prozy fantastycznej. Jego debiutancka powieść „Honor i zbrodnia” jest połączeniem talentu literackiego pisarza z wiedzą historyczną, dzięki której opowieść „Honoru i zbrodni” jest autentyczna i  budzi prawdziwy niepokój.

Warszawa z którą stykamy się w powieści zadziwi nawet najbardziej sceptycznego czytelnika. Nie jest to stolica, którą znamy. Jest to mroczne miasto, które dopiero się rozwija, w którym kwitnie przemyt alkoholu, a sprawiedliwość jest wymierzana szablą. Na rogatkach miasta ginie podejrzany o szwindel alkoholem porucznik czwartków – Albert Wieluszycki. Siły policyjne Warszawy usiłują zaretuszować skandal. O pomoc proszą dwóch weteranów Pierwszego Pułku Szwoleżerów – pozostającego na żołdzie księcia Tomasza Żubrowskiego i unikającego carskich władz Jacka Olszowskiego. Uwikłany w długi wdzięczności wobec przyjaciela Olszowski musi podjąć śledztwo, które zaprowadzi go w najmroczniejsze zaułki dawnej Warszawy.

„Powieść „Honor i zbrodnia” stanowi udaną próbę połączenia tradycji powieści łotrzykowskiej z prozą detektywistyczną. Tłem atrakcyjnej fabuły uczynił autor Warszawę doby Królestwa Polskiego, czasy szybkich przemian społecznych i obyczajowych z jednej strony, z drugiej zaś narastającego konfliktu pomiędzy nieformalnym władcą państwa, wielkim księciem Konstantym Pawłowiczem Romanowem i jego otoczeniem a elitami polskimi” - prof. Tadeusz Cegielski

O autorze

Adam Podlewski - historyk, laureat kilku konkursów literackich, m.in. Falkon 2012, Falkon 2013, Brwikon 2014, autor opowiadań publikowanych w kilku antologiach i czasopismach.

 

 

e-mail
czwartek, 03 marca 2016

Komentarze

Nick
E-mail - nie jest wyświetlany w serwisie, służy do kontaktu z redakcją
Twój komentarz
Security Image
Nieprawidłowy kod

Pozostałe informacje

DOG DAY FESTIWAL - Festiwal Smaków i Akcesoriów dla psów

DOG DAY FESTIWAL - Festiwal Smaków i Akcesoriów dla psów
Zapraszamy na DOG DAY FESTIWAL - Festiwal Smaków i Akcesoriów dla psów, który odbędzie się 4 marca 2017 roku w Soho Factory przy Mińskiej 25 w Warszawie w godz.
Czytaj więcej...

Zaproszenie VI Spotkanie Komitetu oraz Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Aleksandra hr. Fredry w Warszawie

Zaproszenie VI Spotkanie Komitetu  oraz Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Aleksandra hr. Fredry w Warszawie
Serdecznie  zapraszam na VI Spotkanie Komitetu  Fredrowskiego oraz Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Aleksandra hr.
Czytaj więcej...

Pływacy nie zwalniają tempa…

Pływacy nie zwalniają tempa…   W sobotę 22 października nasza reprezentacja udała się na kolejny cykl ogólnopolskich zawodów Od Młodzika Do Olimpijczyka.
Czytaj więcej...

32 medale przypłynęły na Pragę…

32 medale przypłynęły na Pragę…   20-21 października Prascy pływacy po raz kolejny błysnęli formą.
Czytaj więcej...

Festiwalu Sprinterskim z okazji 100-lecia przyłączenia Mokotowa należał do Pragi

Festiwalu Sprinterskim z okazji 100-lecia przyłączenia Mokotowa należał do Pragi W minioną sobotę 12 listopada nasi reprezentanci startowali w Festiwalu Sprinterskim z okazji 100-lecia przyłączenia Mokotowa do Warszawy.
Czytaj więcej...

Katalog firm

 

Nasz aktualny numer

Kwiecień 2017 nr. 16

Video

artreepoziom
sekacz

Pogoda

Kurs Walut

Korki w Warszawie

Prędkość przejazdu w km/h google maps traffic legend
przydas
artreepoziom
przydas