Kobiety w służbie czyli Międzynarodowy Dzień Kobiet
_IM67X.jpg)

Kobiety w służbie czyli Międzynarodowy Dzień Kobiet
Pierwsze obchody Narodowego Dnia Kobiet odbyły się 28 lutego 1909 r. w Stanach Zjednoczonych, zapoczątkowane zostały przez Socjalistyczną Partię Ameryki. Ustanowiono je dla upamiętnienia walki o prawa wyborcze i lepsze warunki pracy dla kobiet. Dzień Kobiet jest czasem refleksji na temat poczynionych postępów, wezwania do zmian oraz świętowania aktów odwagi i determinacji przez zwykłe kobiety, które odegrały niezwykłą rolę w historii swoich krajów i społeczności.
Straż Więzienna pierwszą służbą dla kobiet
Straż Więzienna była pierwszą formacją mundurową w Polsce, która oficjalnie przyjęła kobiety w swoje szeregi. Już w Dekrecie Rady Ministrów o tymczasowych przepisach więziennych z 1919 r. Art. 3 jest mowa o „dozorcach i dozorczyniach", a Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 1 listopada 1935 r. o umundurowaniu i uzbrojeniu Straży Więziennej uwzględniało specjalne umundurowanie dla kobiet funkcjonariuszy.
Służba jest kobietą
Kobiety w jednostkach penitencjarnych pracują na wszystkich stanowiskach, często w bezpośrednim kontakcie z osobami pozbawionymi wolności. Często służbę pełnia jako wychowawcy, nie tylko żeńskiej części osadzonych. Bardzo dobrze radzą sobie z osadzonymi mężczyznami. Kobiety zajmują się zatrudnieniem skazanych, pracują jako psycholożki, terapeutki, pielęgniarki, dbają o zaplecze techniczne jednostek, duża część pełni funkcje kierowników działów. Kobiety pełnią służbę również w dziele ochrony zapewniając bezpieczeństwo w jednostkach penitencjarnych.
W Areszcie Śledczym w Warszawie-Grochowie zatrudnionych jest łącznie 118 kobiet, w tym 110 funkcjonariuszek. Na etatach cywilnych zatrudnionych jest obecnie 8 kobiet. Panie z sukcesem łączą pracę zawodową ze swoimi pasjami poza służbą: sportem, podróżami, działalnością charytatywną i społeczną.
Współpraca kobiet i mężczyzn w Służbie Więziennej ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa w jednostkach organizacyjnych oraz zagwarantowanie odpowiednich warunków prowadzenia skutecznego procesu resocjalizacji osadzonych.

Informacyjna Gra Planszowa
Narciarski Dzień Dziecka w Capital Ski – konkurs!

Czytaj więcej...
Śmierć ostatniego z tygrysów żyjących w Warszawskim Ogrodzie Zoologicznym

Czytaj więcej...
Gry Informacyjne

Czytaj więcej...
Decydująca faza walki o Play-Off – SKK Polonia Warszawa podejmie zespół Ślęzy Wrocław, wicelidera Energa Basket Ligi Kobiet

Czytaj więcej...
Miesięcznik “Przystanek Grochów” najlepszym periodykiem wśród zakładów karnych i aresztów śledczych w Polsce.

Czytaj więcej...
Nieoczywiste rozmowy o dziejach świata. Poleca Freekonomia!

Czytaj więcej...
Turniej piłkarski w Parku Skaryszewskim

Czytaj więcej...
Finał charytatywnej akcji #KoszulkaOdSerca

Czytaj więcej...
"Od Konstytucji 3 maja do wolnej Polski - muzyczna opowieść"
Czytaj więcej...

Rafał Hetman " Izbica, Izbica

WYDAWNICTWO POZNAŃSKIE

Twórcy Stepapp

Cixin Liu " O mrówkach i dinozaurach" Dom Wydawniczy Rebis

Książką Freekonomii

Książka miesiąca miesięcznika Twórczość. Wydawnictwo Czytelnik.

Książka nominowana do nagrody " Economicus" - najlepszej książki ekonomicznej w 2020 roku.

Freekonomia i Kurier Praski polecają.

Księgarnia Korekty
_C0M7P.jpg)
Kurier Praski poleca: Freekonomia. Audycja o Pradze i nie tylko. Czwartek od 7.30 w radiopraga.pl
Pogoda
Kurs Walut
Ogłoszenia
Komentarze