Menu
Kurier Praski logo
środa, 27 października 2021
wizytowki

informacje dla prasy

Logotypy Kuriera Praskiego

 

 

LOGO PDF - (do pobrania)

LOGO JPG - (do pobrania)

vistulian_logo.pdf - (do pobrania)

Statystyki strony www.kurierpraski.pl na 8.11.2020 

 

Kurier Praski wraz z systemem Vistulian tworzony jest w całkowicie odmiennej formie od dotychczas stosowanej, charakterystycznej dla dziennikarstwa prasowego i jego pochodnych nośników przekazu informacji. Redakcja Kuriera Praskiego postawiła sobie za cel główny realizację projektu - gry planszowej „Vistulian”. Wektorem nowej gry jest zawieranie bieżących informacji dotyczących Prawobrzeżnej Warszawy w kolekcjonerskich kartach do gry w raz z dołączoną planszą przedstawiającą mapę Pragi Północ i Pragi Południe. Scenariusz samej gry jest niezwykle prosty i gwarantuje pozytywne zaangażowanie w rozgrywkę. Celem rozgrywki jest promowanie lokalnych wydarzeń, edukacja, promocja przedsiębiorców, a wszystko to jest przedstawione w sposób rozrywkowy, przystępny, nowatorski i praktyczny.

 

Vistulian jest pierwszy na Polskim rynku modułowy system nowej formy aktywnej komunikacji. System oparty jest na ramach bezpłatnej gazety lokalnej, a przedstawiony i realizowany w formie gry Planszowej. Vistulian jest rozkolportowany od 21 października 2020 roku na terenie warszawskiej Pragi-Południe, Pragi-Północ w nakładzie 35 tys. egzemplarzy.

 

Gra jest odzwierciedleniem codzienności towarzyszącej redakcji prawdziwego wydawnictwa. Gracze wcielają się w postacie redaktorów lokalnej gazety lub przewodników, w ramach których użytkownicy tworzą osiem stron prasowych na podstawie rzeczywistych, aktualnych i wciąż wydawanych informacji. Gra czasu rzeczywistego ze względu na ciągłość pojawia się nowych informacji na kartach, na witrynie redakcji oraz pod kodami QR zamieszczonymi na planszy i kartach. Gra pozwala odtworzyć realia pracy redakcji periodyku, gdzie kwestią istotną jest czas realizacji, dobór treści oraz objętość artykułu i ich „cięcie”.

 

W trakcie prac projektowych przy systemie Vistulian zaangażowani zostali warszawscy społecznicy, lokalni przedsiębiorcy, pasjonaci prawobrzeżnej Warszawy. Za stworzenie zaawansowanego, a jednocześnie przejrzystego, intuicyjnego i prostego w odbiorze modułu informatycznego odpowiada firma Promar Corporation.

 

Plansza do gry Vistulian - do pobrania

Talia Kart Podstwowych - do pobrania

Instrukcja do Gry Vistulian

 

Redaktor Naczelna

Olga Kędzierska

 

 

współpracujemy z:

                           

 

Informacyjna Gra Planszowa

Freekonomia poleca!

Freekonomia poleca!
Mariusz Surosz "Praga. Czeskie ścieżki"
Czytaj więcej...

Freekonomia i KP polecają

Freekonomia i KP polecają
Cixin Liu " O mrówkach i dinozaurach" Dom Wydawniczy Rebis
Czytaj więcej...

"Czytanie wzmacnia"

"Czytanie wzmacnia"
VII edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek Ogólnopolska Akcja Noc Bibliotek została zainicjonowana w 2015 roku.
Czytaj więcej...

w ZUS rusza konkurs dla dzieci i młodzieży

w ZUS rusza konkurs dla dzieci i młodzieży Jak zachęcić babcię lub dziadka do posiadania konta w banku?.
Czytaj więcej...

Nowa placówka medyczna na Pradze Południe AS-MEDICA, przyjmuje pacjentów!

Nowa placówka medyczna na Pradze Południe AS-MEDICA, przyjmuje pacjentów!
Na Pradze-Południe pojawiła się właśnie nowo otwarta klinika świadcząca szerokie usługi Medyczno-Kosmetologiczne AS Medica.
Czytaj więcej...

„Myślę, więc nie śmiecę”

„Myślę, więc nie śmiecę”
„Myślę, więc nie śmiecę” to hasło tegorocznej akcji „Sprzątania świata – Polska 2021 ” „Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World, której celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.
Czytaj więcej...

Współpraca z Fundacją Ronalda McDonalda w ramach projektu #BajkaOdSerca

Współpraca z Fundacją Ronalda McDonalda w ramach projektu #BajkaOdSerca
Oddziaływania resocjalizacyjne wobec osób pozbawionych wolności mogą mieć różną formę.
Czytaj więcej...

Oferta dzierżawy hali i zatrudnienia skazanych na terenie Aresztu Śledczego w Warszawie-Grochowie

Oferta dzierżawy hali i zatrudnienia skazanych na terenie Aresztu Śledczego w Warszawie-Grochowie
Dyrektor Aresztu Śledczego w Warszawie-Grochowie zaprasza do współpracy przedsiębiorstwa zainteresowane prowadzeniem działalności gospodarczej na terenie aresztu śledczego w zakresie dzierżawy hali i zatrudnienia skazanych.
Czytaj więcej...

VAT EU

  Narracja: Odprawy przesyłek z poza UE przez Pocztę Polską Gra dla 3-6 osób Na motywach gry: Memory Rola graczy: Gracze wchodzą w rolę pracowników Poczty Polskiej S.
Czytaj więcej...

Słodka jesień od Wedla dla mieszkańców Pragi-Południe

Słodka jesień od Wedla dla mieszkańców Pragi-Południe     Warsztaty psychologiczne i edukacyjne, piknik międzypokoleniowy, potańcówka retro - to tylko niektóre działania, które zostaną zrealizowane przez warszawskie organizacje pozarządowe w ramach konkursu grantowego „Wedel od Serca” pod Honorowym Patronatem Burmistrza Pragi-Południe.
Czytaj więcej...

Dołącz do Nas i zostań funkcjonariuszem Służby Więziennej

Dołącz do Nas i zostań funkcjonariuszem Służby Więziennej Zapraszamy do zapoznania się z ofertą pracy w szeregach Służby Więziennej.
Czytaj więcej...

Nasz aktualny numer

Listopad 2020 nr. 19
pion_koncepcja
zwolnieni z teorii
freekonomia
freekonomia

Pogoda

Kurs Walut

Przydas.pl Sklep na facetów
freekonomia
freekonomia