Menu
Kurier Praski logo
czwartek, 05 sierpnia 2021
wizytowki

informacje dla prasy

Logotypy Kuriera Praskiego

 

 

LOGO PDF - (do pobrania)

LOGO JPG - (do pobrania)

vistulian_logo.pdf - (do pobrania)

Statystyki strony www.kurierpraski.pl na 8.11.2020 

 

Kurier Praski wraz z systemem Vistulian tworzony jest w całkowicie odmiennej formie od dotychczas stosowanej, charakterystycznej dla dziennikarstwa prasowego i jego pochodnych nośników przekazu informacji. Redakcja Kuriera Praskiego postawiła sobie za cel główny realizację projektu - gry planszowej „Vistulian”. Wektorem nowej gry jest zawieranie bieżących informacji dotyczących Prawobrzeżnej Warszawy w kolekcjonerskich kartach do gry w raz z dołączoną planszą przedstawiającą mapę Pragi Północ i Pragi Południe. Scenariusz samej gry jest niezwykle prosty i gwarantuje pozytywne zaangażowanie w rozgrywkę. Celem rozgrywki jest promowanie lokalnych wydarzeń, edukacja, promocja przedsiębiorców, a wszystko to jest przedstawione w sposób rozrywkowy, przystępny, nowatorski i praktyczny.

 

Vistulian jest pierwszy na Polskim rynku modułowy system nowej formy aktywnej komunikacji. System oparty jest na ramach bezpłatnej gazety lokalnej, a przedstawiony i realizowany w formie gry Planszowej. Vistulian jest rozkolportowany od 21 października 2020 roku na terenie warszawskiej Pragi-Południe, Pragi-Północ w nakładzie 35 tys. egzemplarzy.

 

Gra jest odzwierciedleniem codzienności towarzyszącej redakcji prawdziwego wydawnictwa. Gracze wcielają się w postacie redaktorów lokalnej gazety lub przewodników, w ramach których użytkownicy tworzą osiem stron prasowych na podstawie rzeczywistych, aktualnych i wciąż wydawanych informacji. Gra czasu rzeczywistego ze względu na ciągłość pojawia się nowych informacji na kartach, na witrynie redakcji oraz pod kodami QR zamieszczonymi na planszy i kartach. Gra pozwala odtworzyć realia pracy redakcji periodyku, gdzie kwestią istotną jest czas realizacji, dobór treści oraz objętość artykułu i ich „cięcie”.

 

W trakcie prac projektowych przy systemie Vistulian zaangażowani zostali warszawscy społecznicy, lokalni przedsiębiorcy, pasjonaci prawobrzeżnej Warszawy. Za stworzenie zaawansowanego, a jednocześnie przejrzystego, intuicyjnego i prostego w odbiorze modułu informatycznego odpowiada firma Promar Corporation.

 

Plansza do gry Vistulian - do pobrania

Talia Kart Podstwowych - do pobrania

Instrukcja do Gry Vistulian

 

Redaktor Naczelna

Olga Kędzierska

 

 

współpracujemy z:

                           

 

Pozostałe informacje

PTTK Trakt zaprasza na wycieczkę z cyklu „Letnich Spacerków po Warszawie”

PTTK Trakt zaprasza na wycieczkę z cyklu „Letnich Spacerków po Warszawie”
PTTK Trakt zaprasza na wycieczkę z cyklu „Letnich Spacerków po Warszawie”.
Czytaj więcej...

Rekrutacja trwa! Nowe bezpłatne Przedszkole Publiczne Edulica na Pradze-Południe

Rekrutacja trwa! Nowe bezpłatne Przedszkole Publiczne Edulica na Pradze-Południe
Nowe bezpłatne Przedszkole Publiczne Edulica na Pradze-Południe.
Czytaj więcej...

Wstąp w szeregi Służby Więziennej

Wstąp w szeregi Służby Więziennej
Szukasz satysfakcjonującej pracy- zostań funkcjonariuszem Służby Więziennej.
Czytaj więcej...

Rośliny i zwierzęta. Atlasy historii naturalnej w epoce Linneusza

Rośliny i zwierzęta. Atlasy historii naturalnej w epoce Linneusza
W Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie do 14 sierpnia możecie obejrzeć niezwykłą wystawę Rośliny i zwierzęta.
Czytaj więcej...

Warszawa znów się zazieleni - Rusza 38. Konkurs Miasta Stołecznego Warszawa

Warszawa znów się zazieleni - Rusza 38. Konkurs Miasta Stołecznego Warszawa
Wielka wymiana sadzonek   Każdy, kto zajmuje się hodowlą i ogrodnictwem zastanawia się czasem, co zrobić z nadwyżką sadzonek lub ma w swojej kolekcji rośliny, którym chciałby dać nowe życie.
Czytaj więcej...

Pociągiem z Warszawy nad Zalew Zegrzyński

Pociągiem z Warszawy nad Zalew Zegrzyński Po 25 latach powrócą połączenia pasażerskie z Warszawy do Zegrza.
Czytaj więcej...

PKP wdraża nowy System Informacji

PKP wdraża nowy System Informacji PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na montaż i rozbudowę systemu informacji pasażerskiej.
Czytaj więcej...

BON Turystyczny

BON Turystyczny Rodzinne wakacje nad Bałtykiem albo w malowniczych Tatrach? Weekendowy wypad z dzieciakami nad jezioro lub do wybranego miasta? A może – uwielbiany przez najmłodszych – wypoczynek na urokliwej polskiej wsi, pełen niecodziennych atrakcji? Nasz piękny kraj stwarza nieograniczone możliwości do familijnego wypoczynku i zwiedzania.
Czytaj więcej...

Kolej bez barier

Kolej bez barier Likwidacja barier architektonicznych na niemal 100 dworcach i 700 peronach, modernizacja 100 wagonów i zakup nowoczesnych składów zespolonych, czytelna informacja pasażerska oraz zapewnienie najwyższego standardu obsługi – to tylko część działań zrealizowanych od 2012 r.
Czytaj więcej...

Coraz lepszy przewóz towarów po torach w gop

Coraz lepszy przewóz towarów po torach w gop Przewoźnicy korzystają z przebudowanej linii od Bytomia do Zabrza Biskupic.
Czytaj więcej...

Baltic Pipe

Baltic Pipe O  projekcie Baltic Pipe Projekt Baltic Pipe realizowany jest w ścisłej współpracy polskiego operatora systemu przesyłowego gazu GAZ-SYSTEM i duńskiego operatora systemu przesyłowego gazu i energii Energinet.
Czytaj więcej...

Przekop Mierzi Wiślanej

Przekop Mierzi Wiślanej Obecnie na budowie kontynuowane jest m.
Czytaj więcej...

Światowy Dzień Praw Osób Starszych

Światowy Dzień Praw Osób Starszych 15 czerwca to Światowy Dzień Praw Osób Starszych którego celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problemy osób starszych oraz upowszechnienie wiedzy o zagwarantowanych prawach seniorów.
Czytaj więcej...

Nasz aktualny numer

Listopad 2020 nr. 19
pion_koncepcja
zwolnieni z teorii
freekonomia
Przydas.pl Sklep na facetów

Pogoda

Kurs Walut

pion_koncepcja
freekonomia
Przydas.pl Sklep na facetów