Menu
Kurier Praski logo
czwartek, 29 września 2022
spojna_koncepcja

informacje dla prasy

Logotypy Kuriera Praskiego

 

 

LOGO PDF - (do pobrania)

LOGO JPG - (do pobrania)

vistulian_logo.pdf - (do pobrania)

Statystyki strony www.kurierpraski.pl na 8.11.2020 

 

Kurier Praski wraz z systemem Vistulian tworzony jest w całkowicie odmiennej formie od dotychczas stosowanej, charakterystycznej dla dziennikarstwa prasowego i jego pochodnych nośników przekazu informacji. Redakcja Kuriera Praskiego postawiła sobie za cel główny realizację projektu - gry planszowej „Vistulian”. Wektorem nowej gry jest zawieranie bieżących informacji dotyczących Prawobrzeżnej Warszawy w kolekcjonerskich kartach do gry w raz z dołączoną planszą przedstawiającą mapę Pragi Północ i Pragi Południe. Scenariusz samej gry jest niezwykle prosty i gwarantuje pozytywne zaangażowanie w rozgrywkę. Celem rozgrywki jest promowanie lokalnych wydarzeń, edukacja, promocja przedsiębiorców, a wszystko to jest przedstawione w sposób rozrywkowy, przystępny, nowatorski i praktyczny.

 

Vistulian jest pierwszy na Polskim rynku modułowy system nowej formy aktywnej komunikacji. System oparty jest na ramach bezpłatnej gazety lokalnej, a przedstawiony i realizowany w formie gry Planszowej. Vistulian jest rozkolportowany od 21 października 2020 roku na terenie warszawskiej Pragi-Południe, Pragi-Północ w nakładzie 35 tys. egzemplarzy.

 

Gra jest odzwierciedleniem codzienności towarzyszącej redakcji prawdziwego wydawnictwa. Gracze wcielają się w postacie redaktorów lokalnej gazety lub przewodników, w ramach których użytkownicy tworzą osiem stron prasowych na podstawie rzeczywistych, aktualnych i wciąż wydawanych informacji. Gra czasu rzeczywistego ze względu na ciągłość pojawia się nowych informacji na kartach, na witrynie redakcji oraz pod kodami QR zamieszczonymi na planszy i kartach. Gra pozwala odtworzyć realia pracy redakcji periodyku, gdzie kwestią istotną jest czas realizacji, dobór treści oraz objętość artykułu i ich „cięcie”.

 

W trakcie prac projektowych przy systemie Vistulian zaangażowani zostali warszawscy społecznicy, lokalni przedsiębiorcy, pasjonaci prawobrzeżnej Warszawy. Za stworzenie zaawansowanego, a jednocześnie przejrzystego, intuicyjnego i prostego w odbiorze modułu informatycznego odpowiada firma Promar Corporation.

 

Plansza do gry Vistulian - do pobrania

Talia Kart Podstwowych - do pobrania

Instrukcja do Gry Vistulian

 

Redaktor Naczelna

Olga Kędzierska

 

 

współpracujemy z:

                           

 

Historia tytułau prasowego Kurier Praski

 

Kurier Praski - tytuł prasowy  – miesięcznik wydawany nie regularnie i kolportowany na prawobrzeżnej Warszawie od roku 1931.

Kurier Praski 1931 – Pełny Tytuł Kurier Praski / Organ Niezależny – miesięcznik – gazeta płatna

Redaktorem Naczelnym gazety był Jan Dołegowski wydawcą "Spółka Wydawnicza „Libris”. Siedzibą redakcji znajdował się przy ul. Zygmuntowskiej 6 w Warszawie w granicach dzisiejszej dzielnicy Targówek. Gazeta była drukowana w drukarni W. Cywińskiego Warszawa ul. Nowy Świat 36. Cena 20 gr.

Gazeta skierowana była do mieszkańców prawobrzeżnej warszawy rozumianej szerzej nie tyko w granicach Starej i Nowej Pragi czy nawet dzisiejszej dzielnicy Praga Północ. W swoim artykułach odnosi się do takich osiedli jak Grochów, Pelcowizna, Targówek, Bródno. Tematyka artykułów obejmuje nie tylko lokalne tematy ale również związane ze aktualną ogólnopolska tematyką. W zbiorach Biblioteki Narodowej w Warszawie znajdują się 4 z co najmniej 5 numerów Kurier Praskiego są to periodyki: 1,2,3 i 5.

Gazeta obejmuję tematykę dnia codziennego życia mieszkańców prawobrzeżnej Warszawy. Znamiennym jest temat konkursu rozpisanego dla czytelników w pierwszym numerze periodyku mający na celu opisanie najbardziej żywych problemów mieszkańców które w kolejnych numerach są ujawniane (kanalizacja, oświetlenie uliczne, transport itd.). W numerze 2 na temat bolączek dzielnicy wypowiada się Starosta Grodzki – Prasko Warszawski inż. Gustaw Lichtenstein oraz Prezydent Miasta inż. Zygmunt Słomiński.

W magazynie znajdują się reklamy Warszawskich i pod Warszawskich przedsiębiorców jak i rubryka ogłoszeń drobnych.

 

Kurier Praski 1990 – (miesięcznik) – gazeta płatna

To jednostronicowy biuletyn Urząd Gminy Warszawa-Praga Północ wydawany w nakładzie 5000 egz. Cena 300 zł. Kierownikiem redakcji jest Dorota Horech – Morawiecka. Zjadające się w zbiorach Biblioteki Narodowej dwa egz. No. 3 (1990) i no. 4 (1991) biuletyn w całości poświęcone są jest życiu codziennemu mieszkańców Pragi Północ

Do autorów artykułów należą Dorota Szmid-Zawierucha, Jadwiga Tolak, Krystyna Daliczyk

 

Kurier Praski 1992-2004 (Pražský Kurýr : o Polonii dla Polonii) - Kwartalnik

 

Tytuł prasowy Kuriera Praskiego miał również zasięg międzynarodowy. Stanowił on latach 1992-2004 tytuł gazety polonijnej w czeskiej Pradze. Wydawcą był Wydział Konsularny Ambasady RP w Pradze.

W zespole redakcyjnym w numerze 1 znajdowali się Ewa Głowacka (VIA), O. Tomasz Dostain, Piotr Górecki, Andrzej Jagodzinski (Gazeta Wyborcza), Krzysztof Jaxa-Rożeń, (Klub Polski), Leszek Mazań (PAP-Kraków), Marek Ryczkowski (PAI), Barbara Sieruszała (Rzeczpospolita), Lesław Skinder, Sekretarz redakcji: Barbara Sierszuła, Oprawa Graficzna Ladislav Hojny, Redaktor techniczny Aniela Bouckava-Krupińska

 

Kurier Praski 2015 – 2018 (no. 1-18)

Gazeta lokalna Warszawskiej Pragi obejmująca swoim zasięgiem dzielnice (tematyką jak i dystrybucją) Białołęka, Praga Północ, Praga Południe, Targówek, Rembertów.

Gazeta bezpłatna,

Wydawca Grupa Project sp. z o.o.

 

 

 

secpol - baner  artykuł

Informacyjna Gra Planszowa

Wystawy malarstwa Marcela Marcina Marczuka pt. California Sunshine

Wystawy malarstwa Marcela Marcina Marczuka pt. California Sunshine
13.07.2022 godz. 19.00 Galeria Elektra, ul. Dobra 31 Wstęp wolny
Czytaj więcej...

Narciarski Dzień Dziecka w Capital Ski – konkurs!

Narciarski Dzień Dziecka w Capital Ski – konkurs!
Narciarski Dzień Dziecka w Capital Ski – konkurs! Nasi Czytelnicy mają szansę wygrać sesję narciarską dla dziecka w Capital Ski.
Czytaj więcej...

Śmierć ostatniego z tygrysów żyjących w Warszawskim Ogrodzie Zoologicznym

Śmierć ostatniego z tygrysów żyjących w Warszawskim Ogrodzie Zoologicznym
Warszawski Ogród Zoologiczny za pośrednictwem swych mediów społecznościowych przekazał informację o śmierci tygrysicy Ratu.
Czytaj więcej...

Gry Informacyjne

Gry Informacyjne
  Gry są obecne w kulturze praktycznie od początków istnienia znanych nam cywilizacji.
Czytaj więcej...

Co słychać w Centrum Praskim Koneser

Co słychać w Centrum Praskim Koneser
Pogoda ostatnio nas nie rozpieszcza.
Czytaj więcej...

Decydująca faza walki o Play-Off – SKK Polonia Warszawa podejmie zespół Ślęzy Wrocław, wicelidera Energa Basket Ligi Kobiet

Decydująca faza walki o Play-Off – SKK Polonia Warszawa podejmie zespół Ślęzy Wrocław, wicelidera Energa Basket Ligi Kobiet
    Ekstraklasowy zespół koszykarek Polonii Warszawa powraca do hali Centrum Sportu Wilanów, by w sobotę 5 lutego o godz.
Czytaj więcej...

Miesięcznik “Przystanek Grochów” najlepszym periodykiem wśród zakładów karnych i aresztów śledczych w Polsce.

Miesięcznik “Przystanek Grochów” najlepszym periodykiem wśród zakładów karnych i aresztów śledczych w Polsce.
I miejsce w VII Ogólnopolskim Konkursie “Szpalty za kratą” organizowanym przez Zakład Karny w Rawiczu dla miesięcznika “Przystanek Grochów” „Szpalty za kratą” Ogólnopolski konkurs „Szpalty za kratą” adresowany był do zespołów redakcyjnych – składających się z osób pozbawionych wolności – wydających periodyczne gazetki zakładowe.
Czytaj więcej...

Nieoczywiste rozmowy o dziejach świata. Poleca Freekonomia!

Nieoczywiste rozmowy o dziejach świata. Poleca Freekonomia!
Rewelacyjna podróż przez wieki jaką zaprezentowała nam autorka książki " Wędrówki przez czas" Pani Beata Janowska to zbiór wywiadów z najtęższymi umysłami historii Polski i Europy jaki obecnie nosi nasza umęczona ziemia.
Czytaj więcej...

Turniej piłkarski w Parku Skaryszewskim

Turniej piłkarski w Parku Skaryszewskim Klub sportowy drukarz warszawa zaprasza wszystkich sympatyków piłki nożnej na wspólne świętowanie z okazji 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości!!!   W Parku Skaryszewskim oraz na Kamionkowskich Błoniach Elekcyjnych rozegrany zostanie w ramach obchodów Święta Niepodległości turniej piłkarski dla rocznika 2011.
Czytaj więcej...

Finał charytatywnej akcji #KoszulkaOdSerca

Finał charytatywnej akcji #KoszulkaOdSerca #KoszulkaOdSerca Akcja #KoszulkaOdSerca została przygotowana we współpracy z Fundacją Ronalda McDonalda, z którą jednostka posiada podpisane porozumienie o współpracy.
Czytaj więcej...

Freekonomia poleca!

Freekonomia poleca! Wydawnictwo MT Biznes
Czytaj więcej...
secpol - baner  artykuł

Nasz aktualny numer

Listopad 2020 nr. 19
Przydas.pl Sklep na facetów
zwolnieni z teorii
freekonomia
Przydas.pl Sklep na facetów

Pogoda

Kurs Walut

pion_koncepcja
Przydas.pl Sklep na facetów
Przydas.pl Sklep na facetów