Menu
Kurier Praski logo
niedziela, 21 stycznia 2018
rajstopy

Handel na Białołęce

Handel na Białołęce

Na Białołęce funkcjonują zarówno bazarki, małe sklepy jak i wielkopowierzchniowe supermarkety. Niestety, władze krajowe od dawna prowadzą błędną politykę fiskalną, umożliwiającą potężnym koncernom na minimalizowanie zobowiązań podatkowych, dzięki czemu mają one środki na dumping cenowy i zwalczanie małych rodzinnych sklepów i drobnego handlu. Ale miejscowe władze też nie są bez winy.

 

Ratusz Białołęki dumnie wspiera budowę kolejnego kompleksu handlowo-usługowego, jednocześnie marginalizując i niszcząc bazarek na Światowida. Z jednej strony rzeczywiście większy dostęp do usług i rozrywki  jest niezbędny na Białołęce, a większość z nas też czasem robi zakupy w dyskontach. Trzeba jednak pamiętać, że wszystko ma swoją cenę – żywność w dyskontach jest rzeczywiście tania, jednak często jest wielokrotnie przetworzona i znacznie mniej zdrowa niż ta w małych sklepach lub na targowiskach, gdzie często pochodzi od sprawdzonych polskich dostawców. Każdy z nas powinien móc sam wybrać, gdzie korzystniej kupować najpotrzebniejsze rzeczy, jednak markety z w/w powodów stoją na o wiele korzystniejszej pozycji i to właśnie władze dzielnicowe powinny dbać o zrównoważony rozwój drobnej przedsiębiorczości, zamiast bezkrytycznie zachwycać się nowymi dyskontami jednocześnie niszcząc nasze polskie bazarki.

Wiktor Klimiuk

Radny Dzielnicy Białołęka

e-mail
poniedziałek, 20 lipca 2015

Komentarze

Nick
E-mail - nie jest wyświetlany w serwisie, służy do kontaktu z redakcją
Twój komentarz
Security Image
Nieprawidłowy kod
secpol - baner  artykuł

Pozostałe informacje

KONKURS FOTOGRAFICZNY BOŻONARODZENIOWA PRAGA

KONKURS FOTOGRAFICZNY BOŻONARODZENIOWA PRAGA
DRODZY CZYTELNICY, OGŁASZAMY FOTOGRAFICZNY KONKURS PT.
Czytaj więcej...

Akcja malowania bombek na rzecz zwierząt w schroniskach

Akcja malowania bombek na rzecz zwierząt w schroniskach
2 grudnia 2017 roku w Warszawie w Soho Factory odbędzie się największy w Polsce kiermasz dla psów DOG DAY Festiwal.
Czytaj więcej...

Akcja #WarszawaOddycha na Pradze Południe

Akcja #WarszawaOddycha na Pradze Południe W październiku rozpoczęła się akcja społeczna firm Blaupunkt i Airly, której celem jest zwiększenie społecznej świadomości na temat jakości powietrza. W Przedszkolu Niepublicznym „Kraina Magii” na Pradze Południe zamontowano czujnik smogu i przekazano oczyszczacz powietrza. 16 października odbyły się również zajęcia edukacyjne dla dzieci, budujące świadomość na temat zanieczyszczeń i uczące nawyku dbania o środowisko naturalne.
Czytaj więcej...

Odsłonięcie tablicy upamiętniającej Ofiary Obozu Zagłady KL Warschau. ZAPROSZENIE

Odsłonięcie tablicy upamiętniającej Ofiary Obozu Zagłady KL Warschau. ZAPROSZENIE Poseł na Sejm RP Andrzej Melak, Komitet Katyński oraz Krąg Pamięci Narodowej serdecznie zaprasza na uroczystą Mszę Świętą w intencji Pomordowanych Polaków w KL Warschau.
Czytaj więcej...

DOG DAY FESTIWAL - Festiwal Smaków i Akcesoriów dla psów

DOG DAY FESTIWAL - Festiwal Smaków i Akcesoriów dla psów Zapraszamy na DOG DAY FESTIWAL - Festiwal Smaków i Akcesoriów dla psów, który odbędzie się 4 marca 2017 roku w Soho Factory przy Mińskiej 25 w Warszawie w godz.
Czytaj więcej...

Katalog firm

 
secpol - baner  artykuł

Nasz aktualny numer

Kwiecień 2017 nr. 16

Video

Przydas.pl Sklep na facetów
sekacz

Pogoda

Kurs Walut

Korki w Warszawie

Prędkość przejazdu w km/h google maps traffic legend
przydas
Przydas.pl Sklep na facetów
sekacz