Menu
Kurier Praski logo
poniedziałek, 18 grudnia 2017
sekacz

Festiwal rzemieślników

Festiwal rzemieślników

Muzeum Warszawskiej Pragi zaprasza na Festiwal rzemieślników, którego bohaterami są prascy wytwórcy. Przez jeden dzień starsi i młodsi uczestnicy wydarzenia będą mogli m.in. samodzielnie naprawić biżuterię lub meble, wykonać nadruk na ubranie, zbudować samochodzik lub uszyć maskotkę, zapoznać się z najnowszymi trendami wzorniczymi, porozmawiać o modzie w PRL, a także skosztować lodów rzemieślniczych. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny! Na warsztaty konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsc na stronie www.muzeumpragi.pl. Festiwal jest kulminacyjnym wydarzeniem cyklu spotkań „Wykonane na prawym brzegu. Rzemieślnicy”.

 

PROGRAM FESTIWALU

 

Warsztaty z rzemieślnikiem

Od rana do wieczora będą trwały warsztaty z rzemieślnikami, w trakcie których zaprezentują swoje umiejętności i techniki, a także warsztaty w formule „Repair Cafe” (nie wyrzucaj, napraw). Będą to spotkania m.in. z modystką, krawcem, sztukatorem, konserwatorem mebli, złotnikiem, szczotkarzem. Szczegółowe informacje.

 

„Zrób to sam” dla dzieci

Bogata oferta warsztatów dla dzieci, w trakcie których będą mogły zbudować samochodzik, skonstruować grający instrument strunowy, skomponować mydło wg samodzielnie dobranej linii zapachowej, zaprojektować i ozdobić książeczkę, uszyć maskotkę krokodyla. Szczegółowe informacje.

 

Targi produktów rzemieślniczych

W trakcie festiwalu odbędą się targi produktów rzemieślniczych wytwarzanych ręcznie w pracowni rękawiczniczej, szczotkarskiej i kaletniczej, od modystki i z pracowni abażurów, a także ubrań projektowanych i szytych na Pradze. Przy stoisku sitodruku będzie można wykonać nadruk na ubranie z wybranymi szyldami praskich warsztatów. Przez cały dzień będzie można również skosztować rzemieślniczych lodów kręconych na Pradze. Szczegółowe informacje.

 

Ekspozycja „Projektowanie oparte na rzemiośle”

Zaprezentowane zostaną prototypy przedmiotów zaprojektowanych przez studentów Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w ramach współpracy „Projektowanie oparte na rzemiośle”. Przedmioty te powstały w pracowniach praskich specjalistów.

W trakcie festiwalu prezentowany będzie również film „Stopa” (reż. Jacob Dammas) o współpracy młodej projektantki i szewców ze w Specjalistycznej Spółdzielni Pracy „Stopa”. Będzie można również dowiedzieć się jak studenci Uniwersytetu SWPS wspierają lokalnych przedsiębiorców w ramach projektu Kamionek Milowy. Szczegółowe informacje.

 

Rozmowa o trendach z krawcami i projektantami

W części popołudniowej zapraszamy na spotkanie z doświadczonymi krawcami oraz współczesnymi projektantami, poświęcone warszawskiej modzie dawniej i dziś. Spotkanie poprowadzi dziennikarka Aleksandra Boćkowska, autorka książki o modzie w PRL „To nie są moje wielbłądy”.

 

Pokaz mody męskiej Eweliny Czaplickiej-Ruduchy pt. „Polonauts”

Zwieńczeniem dnia będzie pokaz mody męskiej dyplomowej kolekcji projektantki z Katedry Mody warszawskiej ASP Eweliny Czaplickiej-Ruduchy, która wykonała ją we współpracy z lokalnymi rzemieślnikami: krawcową, kuśnierzem oraz kaletnikiem. Pokaz odbędzie się na muzealnym dziedzińcu i będzie miał formę spektaklu według choreografii Irada Mazliah w wykonaniu tancerzy Warsaw Dance Department, a uświetniony będzie muzyką na żywo. Kolekcja mody powstała przy współfinansowaniu Urzędu m.st. Warszawy.

 

Wydarzenie objęte patronatem Burmistrza Dzielnicy Praga-Północ m. st. Warszawy.

Patroni medialni: Enter the ROOM, Co Jest Grane 24

 

Link do wydarzenia: http://muzeumpragi.pl/wydarzenia/festiwal-rzemieslnikow/

 

Kontakt:

Magdalena Skrętkowicz

Dział Promocji i Komunikacji

Muzeum Warszawy

tel. (+48) 22 596 67 64

magdalena.skretkowicz@muzeumwarszawy.pl

 

e-mail
środa, 15 czerwca 2016

Komentarze

Nick
E-mail - nie jest wyświetlany w serwisie, służy do kontaktu z redakcją
Twój komentarz
Security Image
Nieprawidłowy kod
secpol - baner  artykuł

Pozostałe informacje

KONKURS FOTOGRAFICZNY BOŻONARODZENIOWA PRAGA

KONKURS FOTOGRAFICZNY BOŻONARODZENIOWA PRAGA
DRODZY CZYTELNICY, OGŁASZAMY FOTOGRAFICZNY KONKURS PT.
Czytaj więcej...

Akcja malowania bombek na rzecz zwierząt w schroniskach

Akcja malowania bombek na rzecz zwierząt w schroniskach
2 grudnia 2017 roku w Warszawie w Soho Factory odbędzie się największy w Polsce kiermasz dla psów DOG DAY Festiwal.
Czytaj więcej...

Akcja #WarszawaOddycha na Pradze Południe

Akcja #WarszawaOddycha na Pradze Południe W październiku rozpoczęła się akcja społeczna firm Blaupunkt i Airly, której celem jest zwiększenie społecznej świadomości na temat jakości powietrza. W Przedszkolu Niepublicznym „Kraina Magii” na Pradze Południe zamontowano czujnik smogu i przekazano oczyszczacz powietrza. 16 października odbyły się również zajęcia edukacyjne dla dzieci, budujące świadomość na temat zanieczyszczeń i uczące nawyku dbania o środowisko naturalne.
Czytaj więcej...

Odsłonięcie tablicy upamiętniającej Ofiary Obozu Zagłady KL Warschau. ZAPROSZENIE

Odsłonięcie tablicy upamiętniającej Ofiary Obozu Zagłady KL Warschau. ZAPROSZENIE Poseł na Sejm RP Andrzej Melak, Komitet Katyński oraz Krąg Pamięci Narodowej serdecznie zaprasza na uroczystą Mszę Świętą w intencji Pomordowanych Polaków w KL Warschau.
Czytaj więcej...

DOG DAY FESTIWAL - Festiwal Smaków i Akcesoriów dla psów

DOG DAY FESTIWAL - Festiwal Smaków i Akcesoriów dla psów Zapraszamy na DOG DAY FESTIWAL - Festiwal Smaków i Akcesoriów dla psów, który odbędzie się 4 marca 2017 roku w Soho Factory przy Mińskiej 25 w Warszawie w godz.
Czytaj więcej...

Katalog firm

 
secpol - baner  artykuł

Nasz aktualny numer

Kwiecień 2017 nr. 16

Video

artreepoziom
Przydas.pl Sklep na facetów

Pogoda

Kurs Walut

Korki w Warszawie

Prędkość przejazdu w km/h google maps traffic legend
Przydas.pl Sklep na facetów
sekacz
sekacz