Menu
Kurier Praski logo
piątek, 13 grudnia 2019
sekacz

Festiwal Piwowarów Domowych 2019

Festiwal Piwowarów Domowych 2019

300 autorskich piw domowych będzie można degustować w stolicy

Festiwal Piwowarów Domowych 2019 – wyjątkowe spotkanie dla twórców i miłośników piw domowych

Już 15 czerwca w Warszawie odbędzie się druga edycja Festiwalu Piwowarów Domowych, organizowana przez Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych (PSPD). Festiwal to wydarzenie łączące świat piwowarów domowych, pasjonatów piwa, hobbystów i beer geeków. Ponad 70 najlepszych piwowarów domowych z Polski oraz z Europy wystawi około 300 autorskich piw w różnych stylach, przygotowanych specjalnie na tę okazję. Druga edycja Festiwalu to dla twórców piw wyjątkowa możliwość wymiany doświadczeń, poznania najnowszych trendów, ale również docenienia ich pasji poprzez wybranie najlepszego stoiska piwowara oraz piwa Festiwalowego, które zostanie uwarzone przez Browar Zamkowy w Cieszynie. Pasjonaci piw domowych odwiedzający wydarzenie będą mieli niepowtarzalną okazję degustowania wyjątkowych piw niedostępnych w komercyjnej sprzedaży i zatopienia się w chmielowej atmosferze. Bilety na Festiwal dostępne są w sprzedaży poprzez platformę ebilet.pl. 

Festiwale piw rzemieślniczych odbywają się już praktycznie w każdym większym mieście w Polsce, ale również w mniejszych ośrodkach. Festiwal Piwowarów Domowych to jednak wyjątkowe wydarzenie dedykowane twórcom piw domowych oraz miłośnikom piwnych smaków. Podczas tegorocznej edycji uczestnicy poza częścią wystawienniczo-targową będą mogli korzystać również ze strefy szkoleniowej, w której odbędą się sesje profesjonalnych wykładów i warsztatów dotyczących piwowarstwa domowego. Nowością będzie strefa targowa, która skupi firmy oferujące akcesoria do domowego warzenia piwa, producentów słodu, chmielu, drożdży oraz sklepy z ofertą dla piwowarów-hobbystów. W trakcie wydarzenia zostanie wybrane najlepsze piwo i stoiska piwowara oraz ogłoszone zostaną wyniki Mistrzostw Polski Piwowarów Domowych 2019 i przyznanie tytułu Grand Championa 2019. To największy konkurs piw domowych w Polsce, który jest organizowany już po raz siedemnasty. W konkursie 34 sędziów przez 3 dni oceniło aż 625 piw w szesnastu stylach. Spośród nich wybrali najlepsze, którego styl, nazwę i twórcę poznamy podczas tegorocznej edycji Festiwalu.

Ważnym elementem wydarzenia jest wybór piwa festiwalowego. W ubiegłym roku zwycięzcą został Dominik Połeć z Warszawy i jego piwo „Mango Generator”, które zostało później uwarzone w Browarze Zamkowym w Cieszynie, dokładnie według domowej receptury autora i w maju trafiło do komercyjnej sprzedaży pod nazwą “Mango Sour Ale Cieszyńskie”.

Na odwiedzających wydarzenie, poza możliwością degustacji niemal 300 autorskich piw, czekać będzie również strefa food trucków, w której znajdą oni dobre jedzenia, idealnie komponujące się z bogactwem piwnych smaków. Misją Festiwalu jest promowanie piwowarstwa domowego, wzajemna wymiana doświadczeń, a także prezentowanie wyrobów miłośnikom piwa. Każdy może podejść do piwowara, zapytać go o szczegóły dotyczące jego wyrobów i procesu ich powstawania. Jednocześnie każda osoba, która po prostu lubi piwo, znajdzie tu coś dla siebie.

Pierwsza edycja Festiwalu, która odbyła się w 2018 roku była naszym podziękowaniem piwowarom domowym za zaangażowanie i pozytywne zarażanie piwną pasją kolejnych osób. Dzięki takim wydarzeniom, możemy spełniać marzenia piwowarów o zaprezentowaniu efektów ich ciężkiej pracy światu. Zeszłoroczna edycja okazała się ogromnym sukcesem i potwierdziła zapotrzebowanie na tego typu event na polskim rynku piwnym, dlatego zdecydowaliśmy się na organizację kolejnej edycji w rozszerzonej formule. Zależy nam na stałej wymianie doświadczeń i wiedzy pomiędzy piwnymi twórcami oraz daniu im możliwości dotarcia do miłośników piw, którzy podczas wielu organizowanych przez nas wydarzeń tłumnie przybywają, by móc rozsmakować się w chmielowych trunkach. Piwo domowe jest bardzo mocno związane z ideą „Slow Food”. Jeśli ktoś szuka nowych aromatów, smaków, korzeni i źródeł produktów, które spożywa, to nasz Festiwal jest do tego idealnym miejscem – mówi Artur Kamiński, prezes PSPD.

Piwowarstwo domowe staje się coraz bardziej popularnym hobby w całej Europie. Szacuje się, że w Polsce swoje własne warki warzy nawet 100 tysięcy piwowarów domowych. W PSPD obecnie zrzeszonych jest prawie 1200 członków, którzy chętnie wymieniają się swoimi doświadczeniami i udostępniają owoce swojej pasji miłośnikom i smakoszom, już nie tylko bursztynowego, trunku.

Wydarzenie odbędzie się 15 czerwca w godzinach 12:00-23:00, w hali EXPO XII nr 4 w Warszawie, ul. Prądzyńskiego 12/14. Od godziny 12:00 otwarta będzie “strefa targowa” z prezentacją oferty dla piwowarów domowych, a od godz. 15:00 rozpocznie się część degustacyjna.

Szczegóły dotyczące wydarzenia dostępne są na stronie: http://bit.ly/fpd_2019 oraz na Facebooku: http://bit.ly/fpd_fb

Bilety na wydarzenie, w cenie 79 zł, można nabyć poprzez platformę internetową ebilet.pl: https://www.ebilet.pl/biznes/targi/festiwal-piwowarow-domowych/?partner=pspd

Wszystkie bilety są imienne i mogą zostać nabyte tylko przez osoby pełnoletnie. Zakup biletu uprawnia do: wstępu na wydarzenie, degustacji piw na wszystkich stanowiskach, otrzymania szkła festiwalowego oraz dostępu do strefy targowej.

Sponsorem głównym Festiwalu jest Grupa Żywiec S.A., która od lat wspiera piwowarstwo domowe
i rozwija tę wyjątkową pasje wśród swoich pracowników, organizując Konkurs Piw Pracowniczych.

e-mail
poniedziałek, 10 czerwca 2019

Komentarze

Nick
E-mail - nie jest wyświetlany w serwisie, służy do kontaktu z redakcją
Twój komentarz
Security Image
Nieprawidłowy kod
secpol - baner  artykuł

Pozostałe informacje

Ragnar Ólafsson [Islandia] zagra na Zwycięzców

Ragnar Ólafsson [Islandia] zagra na Zwycięzców
Warszawa – Klubokawiarnia Towarzyska (Zwycięzców 49)
Czytaj więcej...

PGE Energia Ciepła partnerem XI Koncertu Niepodległości w Muzeum Powstania Warszawskiego

PGE Energia Ciepła partnerem XI Koncertu Niepodległości w Muzeum Powstania Warszawskiego
  11 listopada w Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się XI Koncert Niepodległości „Leśni”.
Czytaj więcej...

„Ta'zie” na Pradze w wykonaniu Grupy Hoomehr z Iranu

„Ta'zie” na Pradze w wykonaniu Grupy Hoomehr z Iranu
Grupa Hoomehr z Iranu wykona w Polsce kilka przedstawień z gatunku „Ta'zie”.
Czytaj więcej...

Tablice Pamięci – projekt poświęcony cywilnym ofiarom Warszawy

Tablice Pamięci – projekt poświęcony cywilnym ofiarom Warszawy
W 80. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej, PGE Energia Ciepła we współpracy z IPN oraz pod patronatem wicepremiera prof. Piotra Glińskiego realizuje projekt „Tablice Pamięci”.
Czytaj więcej...

EUandME na Warszawskim Festiwalu Konesera

EUandME na Warszawskim Festiwalu Konesera
  #EUandME na Warszawskim Festiwalu Konesera   Komisja Europejska weźmie udział w II edycji Warszawskiego Festiwalu Konesera.
Czytaj więcej...

Nowy Praski Mural

Nowy Praski Mural
Inicjatywa społeczna, Postanowiliśmy wyrazić nasz sprzeciw wobec zaistaniałej sytuacji w formie najbliższej naszej codzienności.
Czytaj więcej...

Regulacje wysokich lotów, czyli przedmioty, których nie wniesiesz na pokład samolotu

Regulacje wysokich lotów, czyli przedmioty, których nie wniesiesz na pokład samolotu
Zbliżają się wakacje, na które coraz częściej wybieramy się samolotem.
Czytaj więcej...

Największy w Polsce festiwal ekologii nadchodzi – startuje „Warszawa w kwiatach i zieleni”

Największy w Polsce festiwal ekologii nadchodzi – startuje „Warszawa w kwiatach i zieleni”
Pół tysiąca kwiatów oraz kilka tysięcy nasion trafi do chętnych w ramach Rowerowego Rozdania Roślin.
Czytaj więcej...

Sekrety Warszawy - przewodnik?

Sekrety Warszawy - przewodnik? Kto zdoła policzyć wszystkie niezwykłe wydarzenia, które miały miejsce w Warszawie w samym tylko XX wieku? Ile tajemnic skrywały reprezentacyjne, eleganckie mury miasta stołecznego przed II wojną światową, a ile podniesione z gruzów kamienice doby PRL? Sekrety Warszawy z pewnością rozjaśnią przynajmniej niektóre z nich.
Czytaj więcej...

Koncert hethet / Milomi w To Się Wytnie

Koncert hethet / Milomi w To Się Wytnie             W piątek 29.
Czytaj więcej...

Warsaw Street Jam Session

Warsaw Street Jam Session  Warsaw Street Jam Session to prężnie rozwijająca się , nieformalna działalność, organizująca cykliczne spotkania muzyczne w konwencji jam session, oraz różnego rodzaju warsztaty dla dzieci i dorosłych.
Czytaj więcej...

Wystawa Praga sensorycznie – rodzinna podróż po mieście w Muzeum Warszawskiej Pragi

Wystawa Praga sensorycznie – rodzinna podróż po mieście w Muzeum Warszawskiej Pragi „Praga sensorycznie” to nowa wystawa w Muzeum Warszawskiej Pragi dla rodzin z dziećmi, która korzysta z zasad integracji sensorycznej.
Czytaj więcej...

Piknik KRWIoOBIEGU TERYTORIALSA w Warszawie!

Piknik KRWIoOBIEGU TERYTORIALSA w Warszawie! 15 czerwca 5 i 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej na pl.
Czytaj więcej...

Znamy laureatów 12. edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy!

Znamy laureatów 12. edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy!     W Warszawie po raz dwunasty nagrodzono najważniejszych przedstawicieli literatury polskiej.
Czytaj więcej...

Czerwiec pełen radości, czyli Wedel zaprasza na Pragę-Południe

Czerwiec pełen radości, czyli Wedel zaprasza na Pragę-Południe Czerwiec pełen radości, czyli Wedel zaprasza na Pragę-Południe To pewne – lato zadomowiło się w stolicy na dobre.
Czytaj więcej...

Rodzinnie z Victorinox – złóż własnoręcznie scyzoryk Spartan na Dzień Ojca

Rodzinnie z Victorinox – złóż własnoręcznie scyzoryk Spartan na Dzień Ojca Jak składany jest scyzoryk i co skrywa w swoim wnętrzu? Co ciekawego można wyczarować z jabłka i rzodkiewki?
Czytaj więcej...

Katalog firm

 
secpol - baner  artykuł

Nasz aktualny numer

Maj 2018 nr. 18

Video

sekacz
Przydas.pl Sklep na facetów

Pogoda

Kurs Walut

Korki w Warszawie

Prędkość przejazdu w km/h google maps traffic legend
sekacz
Przydas.pl Sklep na facetów
sekacz