Menu
Kurier Praski logo
niedziela, 03 lipca 2022
spojna_koncepcja

Festiwal Piwowarów Domowych 2019

Festiwal Piwowarów Domowych 2019

300 autorskich piw domowych będzie można degustować w stolicy

Festiwal Piwowarów Domowych 2019 – wyjątkowe spotkanie dla twórców i miłośników piw domowych

Już 15 czerwca w Warszawie odbędzie się druga edycja Festiwalu Piwowarów Domowych, organizowana przez Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych (PSPD). Festiwal to wydarzenie łączące świat piwowarów domowych, pasjonatów piwa, hobbystów i beer geeków. Ponad 70 najlepszych piwowarów domowych z Polski oraz z Europy wystawi około 300 autorskich piw w różnych stylach, przygotowanych specjalnie na tę okazję. Druga edycja Festiwalu to dla twórców piw wyjątkowa możliwość wymiany doświadczeń, poznania najnowszych trendów, ale również docenienia ich pasji poprzez wybranie najlepszego stoiska piwowara oraz piwa Festiwalowego, które zostanie uwarzone przez Browar Zamkowy w Cieszynie. Pasjonaci piw domowych odwiedzający wydarzenie będą mieli niepowtarzalną okazję degustowania wyjątkowych piw niedostępnych w komercyjnej sprzedaży i zatopienia się w chmielowej atmosferze. Bilety na Festiwal dostępne są w sprzedaży poprzez platformę ebilet.pl. 

Festiwale piw rzemieślniczych odbywają się już praktycznie w każdym większym mieście w Polsce, ale również w mniejszych ośrodkach. Festiwal Piwowarów Domowych to jednak wyjątkowe wydarzenie dedykowane twórcom piw domowych oraz miłośnikom piwnych smaków. Podczas tegorocznej edycji uczestnicy poza częścią wystawienniczo-targową będą mogli korzystać również ze strefy szkoleniowej, w której odbędą się sesje profesjonalnych wykładów i warsztatów dotyczących piwowarstwa domowego. Nowością będzie strefa targowa, która skupi firmy oferujące akcesoria do domowego warzenia piwa, producentów słodu, chmielu, drożdży oraz sklepy z ofertą dla piwowarów-hobbystów. W trakcie wydarzenia zostanie wybrane najlepsze piwo i stoiska piwowara oraz ogłoszone zostaną wyniki Mistrzostw Polski Piwowarów Domowych 2019 i przyznanie tytułu Grand Championa 2019. To największy konkurs piw domowych w Polsce, który jest organizowany już po raz siedemnasty. W konkursie 34 sędziów przez 3 dni oceniło aż 625 piw w szesnastu stylach. Spośród nich wybrali najlepsze, którego styl, nazwę i twórcę poznamy podczas tegorocznej edycji Festiwalu.

Ważnym elementem wydarzenia jest wybór piwa festiwalowego. W ubiegłym roku zwycięzcą został Dominik Połeć z Warszawy i jego piwo „Mango Generator”, które zostało później uwarzone w Browarze Zamkowym w Cieszynie, dokładnie według domowej receptury autora i w maju trafiło do komercyjnej sprzedaży pod nazwą “Mango Sour Ale Cieszyńskie”.

Na odwiedzających wydarzenie, poza możliwością degustacji niemal 300 autorskich piw, czekać będzie również strefa food trucków, w której znajdą oni dobre jedzenia, idealnie komponujące się z bogactwem piwnych smaków. Misją Festiwalu jest promowanie piwowarstwa domowego, wzajemna wymiana doświadczeń, a także prezentowanie wyrobów miłośnikom piwa. Każdy może podejść do piwowara, zapytać go o szczegóły dotyczące jego wyrobów i procesu ich powstawania. Jednocześnie każda osoba, która po prostu lubi piwo, znajdzie tu coś dla siebie.

Pierwsza edycja Festiwalu, która odbyła się w 2018 roku była naszym podziękowaniem piwowarom domowym za zaangażowanie i pozytywne zarażanie piwną pasją kolejnych osób. Dzięki takim wydarzeniom, możemy spełniać marzenia piwowarów o zaprezentowaniu efektów ich ciężkiej pracy światu. Zeszłoroczna edycja okazała się ogromnym sukcesem i potwierdziła zapotrzebowanie na tego typu event na polskim rynku piwnym, dlatego zdecydowaliśmy się na organizację kolejnej edycji w rozszerzonej formule. Zależy nam na stałej wymianie doświadczeń i wiedzy pomiędzy piwnymi twórcami oraz daniu im możliwości dotarcia do miłośników piw, którzy podczas wielu organizowanych przez nas wydarzeń tłumnie przybywają, by móc rozsmakować się w chmielowych trunkach. Piwo domowe jest bardzo mocno związane z ideą „Slow Food”. Jeśli ktoś szuka nowych aromatów, smaków, korzeni i źródeł produktów, które spożywa, to nasz Festiwal jest do tego idealnym miejscem – mówi Artur Kamiński, prezes PSPD.

Piwowarstwo domowe staje się coraz bardziej popularnym hobby w całej Europie. Szacuje się, że w Polsce swoje własne warki warzy nawet 100 tysięcy piwowarów domowych. W PSPD obecnie zrzeszonych jest prawie 1200 członków, którzy chętnie wymieniają się swoimi doświadczeniami i udostępniają owoce swojej pasji miłośnikom i smakoszom, już nie tylko bursztynowego, trunku.

Wydarzenie odbędzie się 15 czerwca w godzinach 12:00-23:00, w hali EXPO XII nr 4 w Warszawie, ul. Prądzyńskiego 12/14. Od godziny 12:00 otwarta będzie “strefa targowa” z prezentacją oferty dla piwowarów domowych, a od godz. 15:00 rozpocznie się część degustacyjna.

Szczegóły dotyczące wydarzenia dostępne są na stronie: http://bit.ly/fpd_2019 oraz na Facebooku: http://bit.ly/fpd_fb

Bilety na wydarzenie, w cenie 79 zł, można nabyć poprzez platformę internetową ebilet.pl: https://www.ebilet.pl/biznes/targi/festiwal-piwowarow-domowych/?partner=pspd

Wszystkie bilety są imienne i mogą zostać nabyte tylko przez osoby pełnoletnie. Zakup biletu uprawnia do: wstępu na wydarzenie, degustacji piw na wszystkich stanowiskach, otrzymania szkła festiwalowego oraz dostępu do strefy targowej.

Sponsorem głównym Festiwalu jest Grupa Żywiec S.A., która od lat wspiera piwowarstwo domowe
i rozwija tę wyjątkową pasje wśród swoich pracowników, organizując Konkurs Piw Pracowniczych.

e-mail
Kufel Piwa Domowego
PDF
poniedziałek, 10 czerwca 2019

Komentarze

Nick
E-mail - nie jest wyświetlany w serwisie, służy do kontaktu z redakcją
Twój komentarz
Security Image
Nieprawidłowy kod
secpol - baner  artykuł

Informacyjna Gra Planszowa

Narciarski Dzień Dziecka w Capital Ski – konkurs!

Narciarski Dzień Dziecka w Capital Ski – konkurs!
Narciarski Dzień Dziecka w Capital Ski – konkurs! Nasi Czytelnicy mają szansę wygrać sesję narciarską dla dziecka w Capital Ski.
Czytaj więcej...

Śmierć ostatniego z tygrysów żyjących w Warszawskim Ogrodzie Zoologicznym

Śmierć ostatniego z tygrysów żyjących w Warszawskim Ogrodzie Zoologicznym
  W miniony czwartek Warszawski Ogród Zoologiczny za pośrednictwem swych mediów społecznościowych przekazał informację o śmierci tygrysicy Ratu.
Czytaj więcej...

Gry Informacyjne

Gry Informacyjne
  Gry są obecne w kulturze praktycznie od początków istnienia znanych nam cywilizacji.
Czytaj więcej...

Co słychać w Centrum Praskim Koneser

Co słychać w Centrum Praskim Koneser
Pogoda ostatnio nas nie rozpieszcza.
Czytaj więcej...

Decydująca faza walki o Play-Off – SKK Polonia Warszawa podejmie zespół Ślęzy Wrocław, wicelidera Energa Basket Ligi Kobiet

Decydująca faza walki o Play-Off – SKK Polonia Warszawa podejmie zespół Ślęzy Wrocław, wicelidera Energa Basket Ligi Kobiet
    Ekstraklasowy zespół koszykarek Polonii Warszawa powraca do hali Centrum Sportu Wilanów, by w sobotę 5 lutego o godz.
Czytaj więcej...

Miesięcznik “Przystanek Grochów” najlepszym periodykiem wśród zakładów karnych i aresztów śledczych w Polsce.

Miesięcznik “Przystanek Grochów” najlepszym periodykiem wśród zakładów karnych i aresztów śledczych w Polsce.
I miejsce w VII Ogólnopolskim Konkursie “Szpalty za kratą” organizowanym przez Zakład Karny w Rawiczu dla miesięcznika “Przystanek Grochów” „Szpalty za kratą” Ogólnopolski konkurs „Szpalty za kratą” adresowany był do zespołów redakcyjnych – składających się z osób pozbawionych wolności – wydających periodyczne gazetki zakładowe.
Czytaj więcej...

Nieoczywiste rozmowy o dziejach świata. Poleca Freekonomia!

Nieoczywiste rozmowy o dziejach świata. Poleca Freekonomia!
Rewelacyjna podróż przez wieki jaką zaprezentowała nam autorka książki " Wędrówki przez czas" Pani Beata Janowska to zbiór wywiadów z najtęższymi umysłami historii Polski i Europy jaki obecnie nosi nasza umęczona ziemia.
Czytaj więcej...

Turniej piłkarski w Parku Skaryszewskim

Turniej piłkarski w Parku Skaryszewskim
Klub sportowy drukarz warszawa zaprasza wszystkich sympatyków piłki nożnej na wspólne świętowanie z okazji 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości!!!   W Parku Skaryszewskim oraz na Kamionkowskich Błoniach Elekcyjnych rozegrany zostanie w ramach obchodów Święta Niepodległości turniej piłkarski dla rocznika 2011.
Czytaj więcej...

Finał charytatywnej akcji #KoszulkaOdSerca

Finał charytatywnej akcji #KoszulkaOdSerca #KoszulkaOdSerca Akcja #KoszulkaOdSerca została przygotowana we współpracy z Fundacją Ronalda McDonalda, z którą jednostka posiada podpisane porozumienie o współpracy.
Czytaj więcej...

Freekonomia poleca!

Freekonomia poleca! Wydawnictwo MT Biznes
Czytaj więcej...

Freekonomia poleca!

Freekonomia poleca! Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego
Czytaj więcej...

Freekonomia poleca!

Freekonomia poleca! Mariusz Surosz "Praga. Czeskie ścieżki"
Czytaj więcej...

Trwa rekrutacja do Służby Więziennej

Trwa rekrutacja do Służby Więziennej Zapraszamy do zapoznania się z ofertą pracy w szeregach Służby Więziennej.
Czytaj więcej...
secpol - baner  artykuł

Nasz aktualny numer

Listopad 2020 nr. 19
pion_koncepcja
zwolnieni z teorii
freekonomia
sekacz

Pogoda

Kurs Walut

Przydas.pl Sklep na facetów
Przydas.pl Sklep na facetów
sekacz