Menu
Kurier Praski logo
czwartek, 18 stycznia 2018
rajstopy

Debata o przyszłości Klubu Sportowego Orzeł

Debata o przyszłości Klubu Sportowego Orzeł

Obszerna debata na temat przyszłości Klubu Sportowego Orzeł znajdującego się na Pradze-Południe zostanie przeprowadzona w listopadzie – tak ustalono podczas wtorkowej sesji Rady Dzielnicy Praga-Południe. Wniosła o to wiceprzewodnicząca rady Katarzyna Bernadetta Olszewska.

Radna Olszewska zapytała, jakie są możliwości, by polepszyć sytuację podupadającego klubu. Burmistrz Tomasz Kucharski zapowiedział, że przedstawi sytuację i możliwości, jakimi dysponuje w tym zakresie dzielnica. Teren Orła to obecnie trzy działki: tor kolarski i zabytkowa

hala sportowa, stadion lekkoatletyczny oraz przylegająca do nich działka niezabudowana. Radni uzyskali zapewnienie, że teren ten będzie nadal miał przeznaczenie sportowo-rekreacyjne i kulturalne. Oznacza to więc, że żaden deweloper nie będzie mógł budować na tym obszarze.

- Należy dołożyć  wszelkich starań, by przywrócić świetność zabytkowej hali sportowej oraz nowym dynasom, a także udostępnić mieszkańcom stadion lekkoatletyczny – mówi wiceprzewodnicząca Olszewska. - To byłoby dobre miejsce i alternatywa wobec przeciążonej trenującymi bieganie Agrykoli - tłumaczy.

Radna Olszewska złożyła też interpelację:

„Na początku 2016 roku Urząd Dzielnicy Praga-Południe wskutek decyzji konserwatora, w związku z koniecznością ratowania budynku znajdującego się w złym stanie technicznym, ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót dla zadania „Roboty budowlane w budynku hali sportowej przy ul. Podskarbińskiej 11 w Warszawie, które są niezbędne ze względu na zagrożenie istotnym uszkodzeniem lub zniszczeniem zabytku”.

W związku z powyższym uprzejmie proszę o udzielenie informacji, na jakiem etapie obecnie znajdują się prace budowlane, co zostało wykonane i jakie działania zostaną jeszcze podjęte na budowie?

Czy zakończono postępowanie sądowe dotyczące terenów, na których znajdują się obiekty sportowe?

Jakie działania i kiedy zostaną przeprowadzone, by obiekt ten mógł znów służyć mieszkańcom?”  

FOTO: Warszawa.pl

e-mail
czwartek, 22 września 2016

Komentarze

Nick
E-mail - nie jest wyświetlany w serwisie, służy do kontaktu z redakcją
Twój komentarz
Security Image
Nieprawidłowy kod
secpol - baner  artykuł

Pozostałe informacje

KONKURS FOTOGRAFICZNY BOŻONARODZENIOWA PRAGA

KONKURS FOTOGRAFICZNY BOŻONARODZENIOWA PRAGA
DRODZY CZYTELNICY, OGŁASZAMY FOTOGRAFICZNY KONKURS PT.
Czytaj więcej...

Akcja malowania bombek na rzecz zwierząt w schroniskach

Akcja malowania bombek na rzecz zwierząt w schroniskach
2 grudnia 2017 roku w Warszawie w Soho Factory odbędzie się największy w Polsce kiermasz dla psów DOG DAY Festiwal.
Czytaj więcej...

Akcja #WarszawaOddycha na Pradze Południe

Akcja #WarszawaOddycha na Pradze Południe W październiku rozpoczęła się akcja społeczna firm Blaupunkt i Airly, której celem jest zwiększenie społecznej świadomości na temat jakości powietrza. W Przedszkolu Niepublicznym „Kraina Magii” na Pradze Południe zamontowano czujnik smogu i przekazano oczyszczacz powietrza. 16 października odbyły się również zajęcia edukacyjne dla dzieci, budujące świadomość na temat zanieczyszczeń i uczące nawyku dbania o środowisko naturalne.
Czytaj więcej...

Odsłonięcie tablicy upamiętniającej Ofiary Obozu Zagłady KL Warschau. ZAPROSZENIE

Odsłonięcie tablicy upamiętniającej Ofiary Obozu Zagłady KL Warschau. ZAPROSZENIE Poseł na Sejm RP Andrzej Melak, Komitet Katyński oraz Krąg Pamięci Narodowej serdecznie zaprasza na uroczystą Mszę Świętą w intencji Pomordowanych Polaków w KL Warschau.
Czytaj więcej...

DOG DAY FESTIWAL - Festiwal Smaków i Akcesoriów dla psów

DOG DAY FESTIWAL - Festiwal Smaków i Akcesoriów dla psów Zapraszamy na DOG DAY FESTIWAL - Festiwal Smaków i Akcesoriów dla psów, który odbędzie się 4 marca 2017 roku w Soho Factory przy Mińskiej 25 w Warszawie w godz.
Czytaj więcej...

Katalog firm

 
secpol - baner  artykuł

Nasz aktualny numer

Kwiecień 2017 nr. 16

Video

Przydas.pl Sklep na facetów
sekacz

Pogoda

Kurs Walut

Korki w Warszawie

Prędkość przejazdu w km/h google maps traffic legend
Przydas.pl Sklep na facetów
Przydas.pl Sklep na facetów
Przydas.pl Sklep na facetów