Menu
Kurier Praski logo
poniedziałek, 18 grudnia 2017
sekacz

Apel o eksponaty do Sali tradycji RBLog

Apel o eksponaty do Sali tradycji RBLog

W związku z planowaną w najbliższym czasie modernizacją Sali Tradycji mieszczącej się w Komendzie 2. Regionalnej Bazy Logistycznej w Warszawie przy ul. Marsa 110 (teren dawnej fabryki amunicji „POCISK” S.A. oraz utworzenia w miejscu zakładów w latach 1941-44 przez wojska niemieckie STALAGU 33. i ostatecznym przekształceniu go przez sowietów we wrześniu 1944 r. w obóz specjalny NKWD Nr 10, w którym przetrzymywano m. in. byłych żołnierzy podziemia AK, BCH, NSZ) zwracam się z prośbą do osób posiadających jakiekolwiek pamiątki rodzinne związane z miejscem i okresem tamtych wydarzeń (fotografie, drobne eksponaty, dokumenty i inne) oraz nieodpłatne przekazanie ich do Sekcji Wychowawczej 2. RBLog.

Pozyskane eksponaty odpowiednio zarchiwizowane i zewidencjonowane zostaną umieszczone w Sali Tradycji, przez co pomogą uczcić historyczne miejsce związane z rozwojem polskiego przemysłu obronnego oraz kaźni przetrzymywanych na tym terenie Polaków. Wszelkie informacje w tym zakresie proszę przekazywać pod nr tel. 261-815-128 lub kom. 605 037 272. Dziękujemy za wsparcie naszej inicjatywy.

Wspólnie nie pozwólmy temu miejscu skryć się w mroku zapomnienia…                                                                                                                                                          KUSTOSZ
kpt. Andrzej BIEROZA  

e-mail
poniedziałek, 06 czerwca 2016

Komentarze

Nick
E-mail - nie jest wyświetlany w serwisie, służy do kontaktu z redakcją
Twój komentarz
Security Image
Nieprawidłowy kod
secpol - baner  artykuł

Pozostałe informacje

KONKURS FOTOGRAFICZNY BOŻONARODZENIOWA PRAGA

KONKURS FOTOGRAFICZNY BOŻONARODZENIOWA PRAGA
DRODZY CZYTELNICY, OGŁASZAMY FOTOGRAFICZNY KONKURS PT.
Czytaj więcej...

Akcja malowania bombek na rzecz zwierząt w schroniskach

Akcja malowania bombek na rzecz zwierząt w schroniskach
2 grudnia 2017 roku w Warszawie w Soho Factory odbędzie się największy w Polsce kiermasz dla psów DOG DAY Festiwal.
Czytaj więcej...

Akcja #WarszawaOddycha na Pradze Południe

Akcja #WarszawaOddycha na Pradze Południe W październiku rozpoczęła się akcja społeczna firm Blaupunkt i Airly, której celem jest zwiększenie społecznej świadomości na temat jakości powietrza. W Przedszkolu Niepublicznym „Kraina Magii” na Pradze Południe zamontowano czujnik smogu i przekazano oczyszczacz powietrza. 16 października odbyły się również zajęcia edukacyjne dla dzieci, budujące świadomość na temat zanieczyszczeń i uczące nawyku dbania o środowisko naturalne.
Czytaj więcej...

Odsłonięcie tablicy upamiętniającej Ofiary Obozu Zagłady KL Warschau. ZAPROSZENIE

Odsłonięcie tablicy upamiętniającej Ofiary Obozu Zagłady KL Warschau. ZAPROSZENIE Poseł na Sejm RP Andrzej Melak, Komitet Katyński oraz Krąg Pamięci Narodowej serdecznie zaprasza na uroczystą Mszę Świętą w intencji Pomordowanych Polaków w KL Warschau.
Czytaj więcej...

DOG DAY FESTIWAL - Festiwal Smaków i Akcesoriów dla psów

DOG DAY FESTIWAL - Festiwal Smaków i Akcesoriów dla psów Zapraszamy na DOG DAY FESTIWAL - Festiwal Smaków i Akcesoriów dla psów, który odbędzie się 4 marca 2017 roku w Soho Factory przy Mińskiej 25 w Warszawie w godz.
Czytaj więcej...

Katalog firm

 
secpol - baner  artykuł

Nasz aktualny numer

Kwiecień 2017 nr. 16

Video

artreepoziom
artreepoziom

Pogoda

Kurs Walut

Korki w Warszawie

Prędkość przejazdu w km/h google maps traffic legend
przydas
artreepoziom
sekacz