Menu
Kurier Praski logo
niedziela, 21 stycznia 2018
rajstopy

185. rocznica Bitwy pod Olszynką Grochowską

185. rocznica Bitwy pod Olszynką Grochowską
 
Z ogromną przyjemnością mam zaszczyt zaprosić Państwa na uroczyste obchody 185 rocznicy Bitwy pod Olszynką Grochowską, które odbędą się 27 i 28 lutego.  
W dniu 27 lutego odbędzie rekonstrukcja bitwy z udziałem licznych grup rekonstrukcyjnych, na którą szczególnie serdecznie zapraszam młodzież i dzieci. O godz. 12.00 w Parku "Leśnika" przy ul Kwatery Głównej (szkoła muzyczna) nastąpi odprawa dowódców i koncentracja wojsk, a bitwa rozpocznie się o godz. 15.00 na polu w okolicy pomnika Bitwy pod Olszynką Grochowską.
(Szczegóły w załączniku)
 
Zapraszam też na obchody z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polskich Męczenników. 
(Szczegóły w załączniku)

W dniu 28.02.2016 r. w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polskich Męczenników (Al. Stanów Zjednoczonych 55) zostaną uczczeni bohaterscy Żołnierze Wyklęci.
We Mszy Świętej w intencji Żołnierzy Wyklętych o godz. 19.30 będzie uczestniczyć asysta honorowa Wojska Polskiego, a składanie kwiatów przed tablicą upamiętniającą Inkę i Anodę odbędzie się w asyście posterunku honorowego. Ministerstwo Obrony Narodowej godnie włącza się w obchody święta Żołnierzy Wyklętych.
Tego samego dnia o godz. 10.45 na placu przed Sanktuarium zostanie otwarta wystawa "Żołnierze Wyklęci Żołnierzami Niezłomnymi". Wystawa będzie czynna do 13 marca br.

 
Nie zapomnijmy też o uroczystości  oddania hołdu Generałowi Emilowi Fieldorfowi ps "Nil", który zginął z rąk komunistycznych oprawców 24 lutego 1953 roku.

PATRONAT NARODOWY Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. 
W dniu 28 lutego 2016 r. o godz. 13.00 uroczystość upamiętnienia Generała Augusta Emila Fieldorfa „Nila”. Składanie kwiatów przy pomniku Generała "Nila" w asyście posterunku honorowego Wojska Polskiego. Pomnik znajduje się przy kościele Św. Ojca Pio w Warszawie, ul. Fieldorfa 1.

e-mail
poniedziałek, 22 lutego 2016

Komentarze

Nick
E-mail - nie jest wyświetlany w serwisie, służy do kontaktu z redakcją
Twój komentarz
Security Image
Nieprawidłowy kod
secpol - baner  artykuł

Pozostałe informacje

KONKURS FOTOGRAFICZNY BOŻONARODZENIOWA PRAGA

KONKURS FOTOGRAFICZNY BOŻONARODZENIOWA PRAGA
DRODZY CZYTELNICY, OGŁASZAMY FOTOGRAFICZNY KONKURS PT.
Czytaj więcej...

Akcja malowania bombek na rzecz zwierząt w schroniskach

Akcja malowania bombek na rzecz zwierząt w schroniskach
2 grudnia 2017 roku w Warszawie w Soho Factory odbędzie się największy w Polsce kiermasz dla psów DOG DAY Festiwal.
Czytaj więcej...

Akcja #WarszawaOddycha na Pradze Południe

Akcja #WarszawaOddycha na Pradze Południe W październiku rozpoczęła się akcja społeczna firm Blaupunkt i Airly, której celem jest zwiększenie społecznej świadomości na temat jakości powietrza. W Przedszkolu Niepublicznym „Kraina Magii” na Pradze Południe zamontowano czujnik smogu i przekazano oczyszczacz powietrza. 16 października odbyły się również zajęcia edukacyjne dla dzieci, budujące świadomość na temat zanieczyszczeń i uczące nawyku dbania o środowisko naturalne.
Czytaj więcej...

Odsłonięcie tablicy upamiętniającej Ofiary Obozu Zagłady KL Warschau. ZAPROSZENIE

Odsłonięcie tablicy upamiętniającej Ofiary Obozu Zagłady KL Warschau. ZAPROSZENIE Poseł na Sejm RP Andrzej Melak, Komitet Katyński oraz Krąg Pamięci Narodowej serdecznie zaprasza na uroczystą Mszę Świętą w intencji Pomordowanych Polaków w KL Warschau.
Czytaj więcej...

DOG DAY FESTIWAL - Festiwal Smaków i Akcesoriów dla psów

DOG DAY FESTIWAL - Festiwal Smaków i Akcesoriów dla psów Zapraszamy na DOG DAY FESTIWAL - Festiwal Smaków i Akcesoriów dla psów, który odbędzie się 4 marca 2017 roku w Soho Factory przy Mińskiej 25 w Warszawie w godz.
Czytaj więcej...

Katalog firm

 
secpol - baner  artykuł

Nasz aktualny numer

Kwiecień 2017 nr. 16

Video

przydas
przydas

Pogoda

Kurs Walut

Korki w Warszawie

Prędkość przejazdu w km/h google maps traffic legend
przydas
sekacz
przydas