Menu
Kurier Praski logo
piątek, 22 września 2017
sekacz

185. rocznica Bitwy pod Olszynką Grochowską

185. rocznica Bitwy pod Olszynką Grochowską
 
Z ogromną przyjemnością mam zaszczyt zaprosić Państwa na uroczyste obchody 185 rocznicy Bitwy pod Olszynką Grochowską, które odbędą się 27 i 28 lutego.  
W dniu 27 lutego odbędzie rekonstrukcja bitwy z udziałem licznych grup rekonstrukcyjnych, na którą szczególnie serdecznie zapraszam młodzież i dzieci. O godz. 12.00 w Parku "Leśnika" przy ul Kwatery Głównej (szkoła muzyczna) nastąpi odprawa dowódców i koncentracja wojsk, a bitwa rozpocznie się o godz. 15.00 na polu w okolicy pomnika Bitwy pod Olszynką Grochowską.
(Szczegóły w załączniku)
 
Zapraszam też na obchody z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polskich Męczenników. 
(Szczegóły w załączniku)

W dniu 28.02.2016 r. w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polskich Męczenników (Al. Stanów Zjednoczonych 55) zostaną uczczeni bohaterscy Żołnierze Wyklęci.
We Mszy Świętej w intencji Żołnierzy Wyklętych o godz. 19.30 będzie uczestniczyć asysta honorowa Wojska Polskiego, a składanie kwiatów przed tablicą upamiętniającą Inkę i Anodę odbędzie się w asyście posterunku honorowego. Ministerstwo Obrony Narodowej godnie włącza się w obchody święta Żołnierzy Wyklętych.
Tego samego dnia o godz. 10.45 na placu przed Sanktuarium zostanie otwarta wystawa "Żołnierze Wyklęci Żołnierzami Niezłomnymi". Wystawa będzie czynna do 13 marca br.

 
Nie zapomnijmy też o uroczystości  oddania hołdu Generałowi Emilowi Fieldorfowi ps "Nil", który zginął z rąk komunistycznych oprawców 24 lutego 1953 roku.

PATRONAT NARODOWY Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. 
W dniu 28 lutego 2016 r. o godz. 13.00 uroczystość upamiętnienia Generała Augusta Emila Fieldorfa „Nila”. Składanie kwiatów przy pomniku Generała "Nila" w asyście posterunku honorowego Wojska Polskiego. Pomnik znajduje się przy kościele Św. Ojca Pio w Warszawie, ul. Fieldorfa 1.

e-mail
poniedziałek, 22 lutego 2016

Komentarze

Nick
E-mail - nie jest wyświetlany w serwisie, służy do kontaktu z redakcją
Twój komentarz
Security Image
Nieprawidłowy kod

Pozostałe informacje

DOG DAY FESTIWAL - Festiwal Smaków i Akcesoriów dla psów

DOG DAY FESTIWAL - Festiwal Smaków i Akcesoriów dla psów
Zapraszamy na DOG DAY FESTIWAL - Festiwal Smaków i Akcesoriów dla psów, który odbędzie się 4 marca 2017 roku w Soho Factory przy Mińskiej 25 w Warszawie w godz.
Czytaj więcej...

Zaproszenie VI Spotkanie Komitetu oraz Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Aleksandra hr. Fredry w Warszawie

Zaproszenie VI Spotkanie Komitetu  oraz Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Aleksandra hr. Fredry w Warszawie
Serdecznie  zapraszam na VI Spotkanie Komitetu  Fredrowskiego oraz Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Aleksandra hr.
Czytaj więcej...

Pływacy nie zwalniają tempa…

Pływacy nie zwalniają tempa…   W sobotę 22 października nasza reprezentacja udała się na kolejny cykl ogólnopolskich zawodów Od Młodzika Do Olimpijczyka.
Czytaj więcej...

32 medale przypłynęły na Pragę…

32 medale przypłynęły na Pragę…   20-21 października Prascy pływacy po raz kolejny błysnęli formą.
Czytaj więcej...

Festiwalu Sprinterskim z okazji 100-lecia przyłączenia Mokotowa należał do Pragi

Festiwalu Sprinterskim z okazji 100-lecia przyłączenia Mokotowa należał do Pragi W minioną sobotę 12 listopada nasi reprezentanci startowali w Festiwalu Sprinterskim z okazji 100-lecia przyłączenia Mokotowa do Warszawy.
Czytaj więcej...

Katalog firm

 

Nasz aktualny numer

Kwiecień 2017 nr. 16

Video

przydas

Pogoda

Kurs Walut

Korki w Warszawie

Prędkość przejazdu w km/h google maps traffic legend
Przydas.pl Sklep na facetów
artreepoziom